Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060

آموزش زمان گذشته انگلیسی به کودکان

آموزش زمان گذشته انگلیسی به کودکان


برای بعضی از کودکان گرامر می‌تواند خیلی سخت باشد

وقتی در مورد آن فکرمی‌کنید اصلاً عجیب به نظر نمی‌آید که قوانین زیادی برای چگونه کنار هم قرار گرفتن جملات وجود دارد. بیشتر آن‌ها در مورد افعال است. فعل ساده‌ای مانند پریدن را در نظر بگیرید. ما آن را بر اساس جمله تغییر می‌دهیم. ممکن است بگوئید " من روی ترامپولین می‌پرم "، " من روی ترامپولین پریدم "، " من می‌خواهم روی ترامپولین بپرم ". معنای همه‌ی این‌ها تا حدی با هم فرق دارد. افعال زیاد دیگری هم وجود دارند اما امروز فقط به این‌ها می‌پردازیم ". امروز می‌خواهم درباره‌ی آموزش زمان گذشته انگلیسی به کودکان که از زمان گذشته برای حرف زدن درباره‌ی چیزهایی که اتفاق افتاده است صحبت کنیم. در زمان گذشته‌ی افعال با قاعده، یک " ed " به آخر فعل اضافه می‌کنیم.

مثلاً:" lick " که می‌شود " licked " و " fold " که می‌شود " folded ".

اولین چیزی که باید گفته شود این است که:

بسیاری از افعالی که ما استفاده می‌کنیم اغلب اوقات با قاعده نیستند. ". برای مشاهده کامل ترین لیست افعال بی قاعده  اینجا کلیک کنید.  شکل زمان گذشته‌ی خیلی از آن‌ها به گونه‌ای است که باید حتماً آن‌ها را بشناسید. مثلاً:" go " می‌شود " went " و " eat " می‌شود " ate ". به این توجه داشته باشید، اما من امروز نمی‌خواهم روی آن تمرکز کنم، یک روز دیگر به افعال بی‌قاعده برمی‌گردیم.

دومین چیز این است که:

دلایل زیادی وجود دارد که چرا کودکان ممکن است در استفاده از زمان گذشته در گفتار خود مشکل داشته باشند. بعضی از آن‌ها ممکن است در درک مفهوم چیزهایی که درگذشته اتفاق می‌افتد مشکل داشته باشند. بعضی دیگر مفهوم را می‌فهمند اما برایشان سخت است که چه موقع از آن استفاده کنند. بعضی هم با آن مشکل دارند چون اضافه کردن صداهای زیادی به آخر کلمات برای آن‌ها خیلی مشکل است. استفاده از زمان گذشته‌ی افعال می‌تواند خیلی مشکل باشد چون به معنای مخلوط کردن چند صدای صامت باهم در انتهای لغات است. مثلاً وقتی می‌گویید " jumped " صداهایی که واقعاً بیان می‌کنید این است " jumpt ". گذاشتن سه صدای صامت کنار هم سخت است! این کودکان ممکن است خیلی خوب بدانند که صداها باید آنجا باشند اما تولید صداها به نظرشان مشکل است. اگر بخواهید روی افعال زمان گذشته با کودکان کار کنید، باید مطمئن شوید که می‌توانند آن افعال را تلفظ کنند.

 

نویسنده: هلن کلمن
مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

قدم اول

قدم اول در آموزش زمان گذشته به کودکانبرای آموزش زمان گذشته انگلیسی به کودکان اولین کاری که من همیشه انجام می‌دهم این است که زمان گذشته را معرفی می‌کنم. این خلاصه‌ای است که توضیح آن خیلی سخت است. معمولاً بهترین راه این است که آن را انجام دهید. من از دانش‌آموز می‌خواهم که کارهای مختلفی را انجام دهد و بعد درباره‌ی آن صحبت می‌کنیم. مثلاً ما دوتا باهم بالا و پائین می‌پریم. وقتی در حال پریدن هستیم من می‌گویم:" ما داریم می‌پریم " وقتی تمام شد می‌گویم:" چه اتفاقی افتاد؟ ما پریدیم ". ما مثال‌های زیادی شبیه این را انجام می‌دهیم و من به تفاوت‌های کلمات اشاره می‌کنم. اول از آن‌ها می‌خواهم که به من گوش بدهند و بعد از آن‌ها می‌پرسم که چه‌کاری انجام دادیم. اگر از آن‌ها بپرسم که چه اتفاقی افتاد و آن‌ها پاسخ بدهند:" پریدن یا داریم می‌پریم "، می‌گویم:" ما الآن داریم می‌پریم؟ نه تمام شده است، ما پریدیم ".
راهکار مهم: قبل از شروع این کار، لیستی از افعالی که باقاعده هستند را تهیه کنید مثل: jump, hop, wave, clap, walk, shout, dance, point, crawl.

 

قدم دوم

قدم دوم در آموزش زمان گذشته به کودکان•    در آموزش زمان گذشته انگلیسی به کودکان وقتی مطمئن باشم که کودک مفهوم گذشته را درک می‌کند، از تصاویر افعال برای انجام بیشتر تمرینات استفاده می‌کنم. (در اینجا هم اول تصاویر را دسته‌بندی کنید به گونه‌ای که فقط افعال با قاعده را در گروه خود داشته باشید). تصاویر معمولاً شخصی را نشان می‌دهد که در حال انجام کاری است. من برای کودک توضیح می‌دهم که ما می‌خواهیم در مورد آن طوری صحبت کنیم که انگار دیروز اتفاق افتاده یا تمام شده است. ما چه باید بکنیم؟ ما جمله‌های متفاوت زیادی را با افعال گذشته تمرین می‌کنیم. راه خوب دیگر برای انجام آن، این است که از کودک در حالی که کارهای مختلفی انجام می‌دهد عکس بگیریم و بعد از او بخواهیم با نگاه کردن به عکس‌ها، داستان کارهایی را که در عکس‌ها انجام داده است را تعریف کند. این با معناتر است زیرا او می‌داند که این عکس کاری است که انجام داده و اکنون تمام شده است. مثل:" امروز صبح چه‌کار کردید؟ نقاشی کشیدیم، به معلم گوش دادیم، سپس در حیاط بازی کردیم ". وقتی کودک به مفهوم گذشته دست یافت، تمرین آن در طول روز واقعاً خیلی ساده است چون دائم داریم در مورد کارهایی که کرده‌ایم حرف می‌زنیم. شما هم می‌توانید برای تمرین از داستان استفاده کنید. ببینید کودک شما می‌تواند با استفاده از زمان گذشته و با یک جمله‌ی ساده برای هر تصویر، داستان را دوباره تعریف کند.

 

خطاها

در جهت آموزش زمان گذشته انگلیسی به کودکان، هنگامی که بر روی این موضوع کار می‌کنم اشتباهات بخصوصی هست که معمولاً با آن‌ها روبرو می‌شوم:

•    یک از آن‌ها این است که کودک ممکن است چند تا چیز اضافی به آخر فعل اضافه کند. مثلاً ممکن است بگوید:" we jumpinged ". اگر چنین چیزی اتفاق افتاد فقط به‌طور واضح کلمه‌ی صحیح را بیان کنید. یا این‌که می‌توانید به او حق انتخاب بدهید. مثلاً:" ما می‌گوییم jumpinged یا jumped؟ ". در این روش کودک ممکن است بتواند خودش را تصحیح کند.

•    بعضی از کودکان " ed " را به انتهای افعال بی‌قاعده اضافه می‌کنند. مثلاً ممکن است چیزهایی مثل این بگویند:" I eated dinner " یا " we goed to the park ". زیاد در این مورد نگران نباشید، این مرحله‌ای طبیعی از رشد کودک در یادگیری زمان‌ها است و نشان می‌دهد که کودک شما در حال درک مفهوم گذشته است.

•    بعضی کودکان ممکن است در تلفظ " ed " آخر افعال دچار مشکل شوند. توضیح این مطلب به صورت کتبی واقعاً سخت است، اما بعضی اوقات " ed " در آخر کلمه صدای " د " می‌دهد (مثل folded) و بعضی وقت‌ها ممکن است صدای " ت " بدهد (مثل clapped). این بستگی به صداهای دیگر موجود در کلمه دارد و دسته‌بندی آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها ایجاد مشکل کند. مخصوصاً برای کودکانی که در تلفظ صداها مشکل دارند، سخت تراست، چرا که ممکن است در تولید صداهای متفاوت در افعال مختلف گمراه شوند. اگر چنین اتفاقی افتاد، از آن‌ها بخواهید که دوباره گوش کنند و یک بار دیگر امتحان کنند. اگر واقعاً برای کودک هنوز هم مشکل بود، باید هردو گروه افعال را بر اساس نحوه‌ی تلفظشان به او آموزش دهید.

 


نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 3 از 2 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۷/۱۳ 10/4/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/آموزش-زمان-گذشته-انگلیسی-به-کودکان

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture