Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
69کلاس زبان انگلیسی
68جدیدترین متد آموزش زبان انگلیسی
67آموزشگاه زبان در کرج | آموزشگاه زبان در گوهردشت کرج
66دوره‌ انگلیسی Catch Up
65دوره‌های Reading and Writing
64دوره‌های ترمیک English Time
63دوره‌ Magic Time
62مهدکودک زبان انگلیسی آنلاین
61کارگاه آموزش زبان
60 MESSY PLAY
59بهترین روش یادگیری زبان در منزل
58روش های مختلف برقراری ارتباط
57آموزش لباس پوشیدن به کودکان
56آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
55اهداف آموزش پیش دبستانی
54کلاس پیش دبستانی آموزشگاه خزائلی
53آموزشگاه آنلاین زبان در کرج
52چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است
51ایجاد احساس امنیت در کودکان
50راه های کمک به استقلال کودکان
49سلامت عاطفی کودکان
48کودکان چگونه انگلیسی یاد می گیرند
47آموزش ورود به کلاس در Adobe Connect
46بهترین راه آموزش زبان به کودکان
45یادگیری کلمات انگلیسی
44آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان
43بازی و کاهش استرس در کودکان
42چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند
41دلایلی که افراد نمی توانند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنند
40استفاده از گرامر برای مکالمه
39کتاب خواندن به همراه کودکتان
38انگلیسی حرف زدن در خانه
37انگلیسی زبان پرکاربرد بین المللی
36منشور اخلاقی انضباتی دانش آموزان
35راهنمای استفاده از سایت آموزشگاه خزائلی
34چیزهایی که والدین باید در مورد ویروس کرونا بدانند
33ویروس کرونا چیست
32 راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محیط کار
31با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم
30راه های انتقال ویروس کرونا ایران
29بهترین روش یادگیری زبان
28مشخصات یک مدرسه خوب
27ده ویژگی ممتاز یک مدرسه خیلی خوب
26آیا خواندن به زبان انگلیسی مشکل است
25چگونه مهارت خواندن را بهبود ببخشیم
24چگونه انگلیسی را بهتر یاد بگیریم
23چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
22چرا کودکانمان گریه می کنند
21مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
20یادگیری زبان از طریق مسافرت
19آموزش نکاتی درباره لمس خوب و بد به کودکان
18آموزش به کودکان درباره لمس خوب و لمس بد
17یادگیری لغات در متن
16آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودک سه ساله
15یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی
14اشتغال مادران کودک زبان‌آموز
13انگلیسی استاندارد چیست
12ژان پیاژه
11فواید کتاب خوانی
10غلبه بر اضطراب جدائی در اولین روز مدرسه
9مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان
8راز شگفت انگیز پرورش کودک خوش رفتار
7تئوری های رشد کودک
6کودک نافرمان
5چگونه کودکانی شاد پرورش دهیم
4حسادت بین کودکان
3کنترل عصبانیت
2آموزش استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان
1کمک به کودکان ناتوان در یادگیری

بهترین روش یادگیری زبان در منزل

بهترین روش یادگیری زبان در منزل

آموزش زبان انگلیسی

این سوال برای همه وجود دارد که بهترین روش یادگیری زبان در منزل چیست و چگونه می‌توانند انگلیسی را در عرض دو یا سه ماه یاد بگیرند و روان صحبت کنند. این افراد چون به زودی آزمون یا مصاحبه‌ای در راه دارند. در این نوشته نتیجه جدیدترین تحقیقات چندین ساله از معتبرترین موسسه زبان دنیا یعنی افورتلس را برای شما بازگو می‌کنیم و همزمان با تغییرات، این مقاله به روز می‌شود.
اما سوال اینجاست که آیا می‌توانید خیلی خیلی سریع انگلیسی یاد بگیرید؟ آیا می‌توانید بهبودهای چشمگیری در عرض ۲ تا ۳ ماه داشته باشید؟ جواب مثبت است! در این مقاله روش‌هایی که سرعت یادگیری زبان شما را تا دو برابر افزایش می‌دهند طبق تحقیقات معتبرترین موسسه در این زمینه ارائه می‌کنیم. 

 

نویسنده: مجله Effortless -2019


 توصیه‌های کلی

۱- ایجاد اشتیاق در خود (هدف)

ایجاد اشتیاق در خودبهترین روش یادگیری زبان در منزل و مهم‌ترین مسئله برای شروع به یادگیری زبان، داشتن یک هدف است که در شما انگیزه ایجاد کند. به دلیل اینکه باید ۸-۱۴ ساعت در روز زبان بخوانید؛ و هر ساعت باید هوشیار، علاقه‌مند و پرانرژی باشید. باید احساستان را بسازید و در انگلیسی غرق شوید. به یاد داشته باشید که احساس ۸۰ درصد موفقیت را شامل می‌شود و روش تنها ۲۰ درصد!
برای داشتن شور و اشتیاق، باید یک دلیل قانع کننده برای یادگرفتن زبان داشته باشید. قبول شدن در یک امتحان، دلیل به اندازه‌ی کافی قانع کننده‌ای نیست. همچنین پیدا کردن یک کار هم دلیل کافی نیست. به یک دلیل بزرگ برای انجام این کار نیاز دارید. اگر مشوق شما می‌تواند پول باشد، تصور کنید که زبان انگلیسی چگونه می‌تواند شما را پولدار کند. خانه رؤیایی، ماشین رؤیایی و زندگی رؤیایی‌تان را تجسم کنید. اگر عشق محرک شماست، تصور کنید که چه انسان‌های فوق‌العاده‌ای را می‌توانید در دیگر کشورها ملاقات کنید. به رابطه با خارجی‌های زیبا و جذاب فکر کنید! دلیلتان را بر روی یک کاغذ بزرگ بنویسید و در اتاقتان بچسبانید.


۲- خواندن و گوش کردن به زبان

 کلید دوم برای یادگیری فوق‌العاده سریع و شدت باور نکردنی، تمرکز بر روی میزان ورودی انگلیسی است. وقتتان را برای تلاش جهت صحبت کردن و گرامر و لغت هدر ندهید، به جایش سعی کنید بیشتر وقتتان را بر روی گوش کردن (listening) و خواندن متون (reading) بگذارید. این یک راه سریعتر و کارآمدتر برای تسلط بر زبان انگلیسی است. همیشه یک کتاب انگلیسی با خود به همراه داشته باشید و بخوانید. همچنین به داستان‌های کوتاه، درس‌های تصویری و مقاله‌های صوتی گوش کنید. این‌ها درس‌های قدرتمندی هستند و به شما کمک می‌کنند که سریعتر یاد بگیرید. باید رمان‌های انگلیسی آسان بخوانید. به طور کامل وقتتان را برای خواندن کتاب‌های درسی هدر ندهید.


۳- پشتکار و شدت زیاد

پشتکار و شدت زیادبرای اینکه در عرض ۲-۳ ماه مسلط شوید، باید پشتکار زیاد داشته باشید؛ به عبارت دیگر شما باید ۸-۱۴ ساعت در روز زبان تمرین کنید. بهتر است ۱ ساعت لغت بخوانید، ۱ ساعت مکالمات ساده کتاب‌ها را روبروی آینه با خود تمرین کنید. سپس ۲ ساعت انگلیسی گوش کنید و ۲ ساعت متن‌های انگلیسی را بخوانید؛ و به همین ترتیب ادامه دهید. اگر بیشتر روی مکالمه تمرکز کرده‌اید، گوش کردن را بیشتر انجام دهید؛ اما نگران نباشید چون خواندن هم به توانایی صحبت کردنتان کمک می‌کند. برای بعضی‌ها ۲ ساعت خواندن و گوش کردن در روز کافی است.

 

 

 

۴- موسیقی‌های ویژه افزایش قدرت مغز

موسیقی‌های ویژه افزایش قدرت مغزتحقیقات جدید نشان داده است که هنگام مطالعه، سکوت کردن یا گوش دادن به موسیقی تمرکز را بالا می‌برد، بسیاری معتقدند بازی کردن و گوش دادن به نوع خاصی از موسیقی می‌تواند به زبان‌آموزان برای بکار بردن بخشی اضافی از مغزشان به آن‌ها کمک کند. برای این کار باید از موسیقی به عنوان صدای پس‌زمینه استفاده کنید یعنی ولوم را در حد ۱ یا ۲ نگه دارید و سپس زبان تمرین کنید.

 

 

 


۵- روش مطالعه مطالب انگلیسی

روش مطالعه مطالب انگلیسی1.    اولین بار که مطلب جدیدی از زبان را مطالعه می‌کنید (مثلاً یک لغت)، اگر همان مطلب را در ۲۴ ساعت آینده هم یک‌بار مرور کنید تا ۸۰٪ آنچه را که جدیداً یاد گرفته‌اید حفظ می‌کنید
2.    پس از یک هفته، می‌توانید تنها پس از پنج دقیقه مرور همان مطلب، بدون فراموشی همه آن را به خاطر بیاورید. این مطلب تا ۳۰ روز در ذهن شما می‌ماند.
3.    بعد از چهل روز اگر همان مطلب را مجدداً مطالعه کنید، ماندگاری آن در ذهنتان تا ۶ ماه خواهد بود!
4.    پس یک‌بار همان شبی که مطلب را یاد می‌گیرید مرور کنید، هفته بعد هم یک‌بار و چهل روز بعد هم یک‌بار.

 

 

۶- تفسیر و خلاصه‌نویسی کنید

تفسیر و خلاصه‌نویسی کنید

این روش یکی از جدیدترین متدهای کشف‌شده مطالعه زبان در سال‌های اخیر است که یادگیری و سرعت یادگیری را به طرز بی نظیری افزایش می‌دهد. برای این کار کافی است هر زمان دو یا سه پاراگراف زبان را مطالعه نمودید، در حد ۳-۴ خط نظر خودتان را به زبان انگلیسی راجع به آن پاراگراف‌ها بنویسید و یا اینکه آن را خلاصه‌نویسی کنید. همیشه در جزوه تان یک جای خالی کنار یادداشت‌هایتان بگذارید تا تفسیر خودتان از آن موضوع را بنویسید. بعدها هنگام مطالعه مجدد همزمان همان پاراگراف و ۳-۴ خط خودتان را هم مرور کنید تا تأثیر آن را به وضوح ببینید!

 

 

 


افزایش سرعت یادگیری 

۱- گوش، چشم و زبانتان را به انگلیسی عادت دهید

هر روز در هر شرایطی هم که شده، حداقل به یکی دو مکالمه گوش کنید یا مطالعه کنید یا صحبت کنید و نگذارید اعضای بدنتان از عادت کردن به شنیدن زبان انگلیسی غافل شود.

۲- با صدای بلند بخوانید

یک راه عالی برای بهبود صحبت کردن به انگلیسی این است که هر زمانی می‌توانید، متن‌ها را با صدای بلند و شمرده بخوانید. حتی اگر اشتباه کنید، بلند خواندن به شما کمک می‌کند که راحت‌تر انگلیسی صحبت کنید. برای بلند خواندن از کتاب یا روزنامه یا هر چیزی که به زبان انگلیسی است، استفاده کنید. حتی اگر شما همه‌ی لغات را نمی‌فهمید، این کار باعث می‌شود که زبان و مغزتان، گفتن کلمات انگلیسی را تمرین کند و متوجه می‌شوید که وقتی انگلیسی صحبت می‌کنید می‌توانید سریعتر و آسان‌تر جملاتتان را بسازید. بلند خواندن همچنین به دلیل اینکه شما از کلمات انتخابی خودتان استفاده نمی‌کنید، مفید است.

۳- با خودتان صحبت کنید

وقتی در حال انجام کارهای روزانه هستید، می‌توانید با خودتان به تنهایی انگلیسی صحبت کنید. این باعث می‌شود به انگلیسی فکر کنید. برای مثال می‌توانید بگویید:
 I’m going to the kitchen, now I am making a cup of tea, I love tea because it refreshs me! 
و مانند این‌ها. میدانم این روش کمی غیرمعمول به نظر می‌رسد اما کمک کننده است. فقط کافی ست امتحان کنید!

۴- چیزی را که می‌بینید بگویید

ممکن است به پنجره یا به تلویزیون نگاه کنید، هر چیزی که می‌بینید را بگویید؛ مثلاً مردی که با بلوز آبی در حال رانندگی است را به انگلیسی بگویید، این یک زبان ساده است اما خودتان متوجه می‌شوید که چطور می‌تواند هماهنگی ذهن و زبانتان را افزایش دهد. بعد از مدتی متوجه می‌شوید که دیگر لازم نیست جمله‌ای را در ذهنتان ترجمه کنید و پس از آن وقتی یک مکالمه واقعی داشته باشید می‌بینید که می‌توانید افکارتان را راحت‌تر ابراز کنید. در مورد اشتباهات هنگام گفتن جملات نگران نباشید، مهم‌ترین هدف انجام این تمرین، تسلط و روان بودن است. اگر می‌خواهید اشتباهاتتان را تصحیح کنید، صدایتان را ضبط کنید و دوباره گوش کنید که ببینید کجاها اشتباه کرده‌اید.

۵- یک دفترچه یادداشت داشته باشید

یک نوت بوک کوچک به همراه داشته باشید تا زمانی که لغت جدیدی یاد می‌گیرید، آن را سریع یادداشت کنید. اگر وقت اضافه دارید، لغاتی که نوشته‌اید را مرور کنید. در هر هفته تعدادی لغت مشخص برای خودتان تعیین کنید و هر هفته تعدادشان را افزایش دهید. فقط خود لغت را یاد نگیرید بلکه کاربرد آن در متن و املای آن را هم بیاموزید همچنین در مورد آن کلمه یک جمله بنویسید؛ مثلاً: 

I am interesting in
 Learning English and I find learning English interesting! 


پیشنهاد می‌کنم که ترجمه‌ی لغات را جلوی خود کلمه ننویسید. بلکه در دفتر دیگر یا پشت همان برگه آن را یادداشت کنید.

۶-به رادیوی انگلیسی گوش کنید

تا آنجایی که ممکن است به رادیوی انگلیسی گوش کنید. BBC یک کانال عالی است که BBC Radio4 نامیده می‌شود و بیشتر اوقات صحبت می‌کند تا اینکه موسیقی پخش کند.


رادیوی بریتانیایی (بی بی سی)

•    احتمالاً بی بی سی را می‌شناسید، آن‌ها با دروغ‌های خود مشهور هستند. بی بی سی پادکست‌ها (فایل‌های صوتی) بسیار باکیفیتی را در زمینه آموزش زبان انگلیسی تهیه می‌کند که می‌توانید از آن برای تقویت مهارت شنیداری خود و همچنین از ویدیوهای دارای متن آن استفاده کنید. حتماً روزانه حداقل ۱-۴ فایل آن را تمرین کنید.

۷-خبرهای انگلیسی را در تلویزیون تماشا کنید

در هر جا که می‌توانید اخبار انگلیسی را ببینید. برنامه‌های خبری کاملاً واضح صحبت می‌کنند و به دلیل اینکه عکس و ویدیوها را در تلوزیون تماشا می‌کنید، دقیقاً میدانید که در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند. اگر امکان دارد، برنامه‌ها را ضبط کنید و دوباره گوش کنید. یا می‌توانید با اپلیکیشن های اینترنتی مثل BBC iPlayer (دانلود برای اندروید، دانلود برای آیفون) تکرار برنامه‌های خبری را ببینید.

۸- موضوع‌های یادگیری خودتان را انتخاب کنید

در مورد موضوع‌هایی که دوست دارید در زبان خودتان در مورد آن‌ها صحبت کنید، فکر کنید سپس چیزهایی که برای صحبت کردن آن به زبان انگلیسی لازم دارید را پیدا کنید؛ مثلاً اگر دوست دارید در مورد فوتبال یا هر چیز دیگری صحبت کنید، می‌توانید آن‌ها را در وب‌سایت‌ها و مجلاتی که این موضوعات را پوشش می‌دهند پیدا کنید. لیست لغات مورد نیاز در مورد موضوعتان را بنویسید و کلمات و عبارات را یاد بگیرید. سعی کنید در جواب سؤال‌های فرضی با خودتان در مورد این موضوعات صحبت کنید. در گروه‌ها و کلاس‌هایی که افراد با علایق مشابهی با شما دارند عضو شوید.

۹-کتاب‌های انگلیسی بخوانید

کتاب‌های داستان یا درسی انگلیسی را در سطح خودتان بخوانید. بعد از اینکه آن‌ها را آرام خواندید سعی کنید با صدای بلند بخوانید و لغات جدید آن را یادداشت کنید. برای اینکه از اول و به صورت اصولی شروع کنید، اکثر مؤسسات معتبر دنیا از کتاب‌های استانداردی استفاده می‌کنند. آن‌ها را به صورت فیزیکی (نه پی دی اف) خریداری کنید و شروع به کار کردن کنید. برای یادگیری آن‌ها نیاز به هیچ مهارت خاصی نیست و فقط کافی است با خود کتاب پیش بروید.

۱۰- اپلیکیشن های زبان روی گوشی نصب کنید

اپلیکیشن های زبان انگلیسی که اکثر آن‌ها زبان انگلیسی را از صفر به شما آموزش می‌دهند کمک زیادی به یادگیری می‌کنند. این اپلیکیشن ها و سایر نرم‌افزارهای زبان انگلیسی به دلیل اینکه باعث می‌شوند همزمان از فکر، صدا و گوش خود استفاده کنید، توانایی یادگیری شما را به طرز شگفت‌آوری افزایش می‌دهند.

۱۱- نرم‌افزارهای خودآموز

گزینه دیگری برای یادگیری زبان، برنامه‌های خودآموز مانند رزتا استون و دولینگو است. این نرم‌افزارها به شما برنامه‌های درسی و ساختاری برای پیروی می‌دهد؛ اما آن‌ها معلمی ندارند که آن‌ها را هدایت کند. این راه ارزان‌تر است و به شما اجازه می‌دهد هرجایی که می‌خواهید زبان بخوانید.

 


نویسنده:

امتیاز: 5 از 2 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۱۱/۵ 1/24/2021 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/بهترین-روش-یادگیری-زبان-در-منزل

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture