Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
77دوره کارگاهی زبان آنلاین کودکان
76مهدکودک زبان انگلیسی آنلاین
75دوره‌ Magic Time
74دوره English Time
73دوره Reading and Writing
72دوره Catch Up بهترین آموزشگاه زبان مکالمه کودکان
71 MESSY PLAY
70بهترین روش یادگیری زبان در منزل
69روش های مختلف برقراری ارتباط
68آموزش لباس پوشیدن به کودکان
67آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
66اهداف آموزش پیش دبستانی
65کلاس پیش دبستانی آموزشگاه خزائلی
64چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است
63راه های کمک به استقلال کودکان
62ایجاد احساس امنیت در کودکان
61سلامت عاطفی کودکان
60کودکان چگونه انگلیسی یاد می گیرند
59نحوه ورود به کلاس در Adobe Connect
58محیط کلاس در Adobe Connect
57بهترین راه آموزش زبان به کودکان
56بهترین راه یادگیری کلمات انگلیسی
55آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان
54بازی و کاهش استرس در کودکان
53چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند
52دلایلی که افراد نمی توانند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنند
51استفاده از گرامر برای مکالمه
50کتاب خواندن به همراه کودکتان
49انگلیسی حرف زدن در خانه
48انگلیسی زبان پرکاربرد بین المللی
47راهنمای استفاده از سایت آموزشگاه خزائلی
46منشور اخلاقی انضباطی استفاده از گروه آموزش مجازی
45چیزهایی که والدین باید در مورد ویروس کرونا بدانند
44با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم
43 راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محیط کار
42ویروس کورونا چیست
41راه های انتقال ویروس کرونا ایران
40بهترین روش یادگیری زبان
39مشخصات یک مدرسه خوب
38ده ویژگی ممتاز یک مدرسه خیلی خوب
37آیا خواندن به زبان انگلیسی مشکل است
36چگونه مهارت خواندن را بهبود ببخشیم
35چگونه انگلیسی را بهتر یاد بگیریم
34چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
33چرا کودکانمان گریه می کنند
32مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
31یادگیری زبان از طریق مسافرت
30اهمیت لهجه زبان دوم
29سطوح زبان انگلیسی از A1 تا C1
28آموزش به کودکان درباره لمس خوب و لمس بد
27آموزش نکاتی درباره لمس خوب و بد به کودکان
26آموزش زبان انگلیسی
25یادگیری لغات در متن
24آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودک سه ساله
23آموزش زبان انگلیسی به کودکان
22یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی
21مادران شاغل و عذاب وجدان همیشگی
20انگلیسی استاندارد چیست
19سن مناسب برای شروع مهدکودک
18ژان پیاژه
17اهمیت لهجه انگلیسی
16سی کتاب برتر
15 بهترین آموزشگاه زبان در کرج | بهترین آموزشگاه در گوهردشت زبان کرج
14آهنگ پاپ و یادگیری زبان انگلیسی
13غلبه بر اضطراب جدائی در اولین روز مدرسه
12موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند
11فواید کتاب خوانی
10بهترین مهدکودک زبان انگلیسی
9مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان
8آموزش استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان
7کنترل عصبانیت
6حسادت بین کودکان
5چگونه کودکانی شاد پرورش دهیم
4کودک نافرمان
3تئوری های رشد کودک
2راز شگفت انگیز پرورش کودک خوش رفتار
1کمک به کودکان ناتوان در یادگیری

موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند؟

موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند

موسیقی شناسان و موسیقی – قوم شناسان می‌دانند که موسیقی نه‌تنها نیرویی مهم برای هدایت فرهنگ جامعه است، بلکه بخشی حیاتی در فرآیند یادگیری است. این مسئله خصوصاً در هنگام یادگیری زبان، واقعیت پیدا می‌کند. موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند؟ وقتی موسیقی با رشد و شناخت ارتباط پیدا می‌کند، تبدیل می‌شود به یک عامل کلی که برای یادگیری زبان‌ها حائز اهمیت است.

 

نویسنده: Jennifer Paterson

ترجمه: رؤیا کریمی جنابی

ویراستار: الهه قاسمی

 

اول موسیقی یا زبان؟

اگر در این مورد فکر کنید متوجه می‌شوید که کلماتی که بیان می‌شوند یک نوع حالت موسیقیایی دارند. روشی که کلمات را تلفظ می‌کنیم، آهنگ صدای ما، انتخاب واژه‌ها و حتی بلندی و کوتاهی صدا و سرعت صحبت کردن ما، همه تأثیری موسیقیایی دارند. در مقاله‌ی دانشجویی " موسیقی و یادگیری اولین زبان "، محققان در جستجوی اثبات این هستند که افراد برای صحبت کردن، ابتدا باید درکی موسیقیایی داشته باشند.

نویسندگان این مقاله می‌گویند زبان را باید به‌عنوان نوعی خاص از موسیقی، توصیف کرد. با توجه به این استانداردها، موسیقی به هیچ عنوان بخشی غیرضروری از زندگی نیست، بلکه برای همه‌ی ارتباطات میان انسان‌ها، ضروری است. محققان به این اشاره می‌کنند که مغز ما زبان را به‌گونه‌ای موسیقیایی پردازش می‌کند، بنابراین بهتر است یادگیری موسیقی به موازات زبان و از سنین خیلی پایین شروع شود.

 

آیا موسیقی می‌تواند به پیشرفت در یادگیری زبان کمک کند؟

به گفته‌ی پروفسور آنتونی برندت، استاد تئوری موسیقی و آهنگسازی، کودکان تازه متولدشده هم درکی ابتدایی از موسیقی دارند. در مورد این که موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند،  برندت در مصاحبه‌ای که با اخبار پزشکی امروز داشت، گفته کودکان ابتدا صداهای زبان را یاد می‌گیرند، نه معنای آن را. بعدها قادر خواهند بود این صداها را به معنای آن‌ها ربط دهند.

 برندت که با همکاری افراد دیگری مقاله‌ی فوق‌الذکر را نوشته، گفته است کودکان قادر به تجزیه و تحلیل قسمت‌هایی از صدا مثل زیر و بمی، طنین و ریتم هستند؛ بنابراین قرار دادن آن‌ها در معرض موسیقی، مغز آن‌ها را برای درک زبان و هنر صحبت کردن تعلیم می‌دهد. برندت و همکارانش همچنین دریافتند که کودکان نمی‌توانند در مقایسه با زبان‌های دیگر بگویند که زبان مادری‌شان چیست و همین مسئله در مورد موسیقی هم صحت دارد.

وقتی کودکی به یک سالگی می‌رسد، شروع به تشخیص زبان و موسیقی‌ای می‌کند که بیشتر در خانواده و جامعه‌ی آن‌ها استفاده می‌شود. برای همین است که قرار دادن کودکان در معرض زبان‌ها و موسیقی‌های مختلف حائز اهمیت است. هرچه صداهای بیشتری بشنوند، با بزرگ شدنشان همان‌قدر زمینه‌ی درک صداها، زبان و موسیقی وسعت می‌یابد.

 

آیا بزرگ‌ترها هم می‌توانند از رابطه‌ی بین زبان و موسیقی سود ببرند؟

گرچه یادگیری زبان جدید بعد از کودکی خیلی مشکل است، اما مسلماً غیرممکن نیست. کارشناسان قبلاً بر این باور بودند که بزرگسالان هرگز نمی‌توانند زبان دیگری را به روانی بومی‌های آن زبان صحبت کنند، اما تحقیقات اخیر این موضوع را نقض کرده است. در تحقیقی که در مجله‌ی پی ال اُ اس وان به چاپ رسیده است، دانشمندان، زبان ساختگی‌ای را خلق کردند و آن را به دو روش به بزرگسالان یاد دادند. در روش اول آموزش در یک کلاس سنتی انجام شد. در روش دوم از غوطه‌ور شدن در زبان استفاده شد که عبارت بود از گوش دادن به موسیقی‌ای که در آن از زبان استفاده می‌شد.

 پس از اتمام پنج ماه، در مغز گروه دوم الگوهایی دیده شد که هماهنگ با الگوهای افراد بومی آن زبان بود. آن‌هایی که در کلاس، زبان را یاد گرفتند، گرچه زبان را پردازش کردند اما نسبت به گروه دوم، با نگرشی متفاوت و تحت اللفظی به زبان نزدیک شدند؛ اما چرا موسیقی به یادگیری زبان جدید در کودکان و بزرگسالان کمک می‌کند؟ پاسخ ساده است: موسیقی روشی سیال به وجود می‌آورد، برای پردازش صداهایی که مغز به‌طور خود به خود از آن لذت می‌برد. وقتی می‌نشینید و کتابی را باز می‌کنید که به زبان دیگری است یا حتی وقتی هدفون را در گوش خود می‌گذارید تا تلفظ لغات را تقلید کنید یک روش خواندن ابداع کرده‌اید. در حالی که وقتی فقط یک موزیک به زبان دیگر را می‌شنوید به شعر آن گوش می‌دهید و حتی اگر واقعاً معنای آن را نفهمید، بخشی از متن آن را جذب می‌کنید.

سوزانا زارایسکی، کارشناس زبان که به هفت زبان تسلط دارد، در را بطه با موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند،می‌گوید که همیشه به موسیقی برای کمک به روان شدن در زبان اعتماد داشته است. او در کتاب خود می‌گوید: یادگیری زبان از طریق موسیقی، حداقل در یک بخش، آسان‌تر است چون نسبت به زبان به‌تنهایی، قسمت‌های بیشتری از مغز را فعال می‌کند. موسیقی هم نیمکره چپ و هم نیمکره‌ی راست مغز را وادار به کار با یکدیگر می‌کند و منجر به درک بیشتر می‌شود.

 

چگونه می‌توان موسیقی را به یادگیری یک زبان دیگر، ملحق کرد؟

متقاعد شدیم که موسیقی، می‌تواند در یادگیری زبان تغییر به وجود بیاورد؛ اما هنوز مطمئن نیستیم که آیا واقعاً در زندگی شما هم‌چنین کاری انجام می‌دهد؟ بدون در نظر گرفتن سنتان به تعدادی از روش‌هایی که می‌توان از موسیقی برای یادگیری زبان جدید استفاده کرد، نگاهی بیندازید:

  1. موزیکی را که دوست دارید پیدا کنید، اگر موزیک‌های هوی متال را به انگلیسی دوست ندارید، پس به دنبال آن در زبان دیگر هم نباشید. موزیکی را پیدا کنید که به هر زبانی از آن لذت می‌برید و بعد برای خودتان فهرستی از آهنگ‌ها یا کانال‌های آنلاین تهیه کنید.
  2. موزیک ویدیوها را نگاه کنید. هر آهنگ یا هر ژانر موسیقی را که دوست داشته باشید می‌توانید به‌صورت آنلاین پیدا کنید. پس به دنبال موزیک ویدیوهایی به زبانی که دوست دارید یاد بگیرید، بگردید. دیدن و شنیدن باهم، تمرکز بیشتری می‌خواهد، علاوه بر این می‌توانید حرکت لب‌ها را برای تولید کلمات ببینید؛ و همین‌طور به شما کمک می‌کند تا لغات را در متن یاد بگیرید.
  3. شعرها را یادداشت کنید. وقتی آهنگی را چند بار می‌شنوید، اشعارش را یادداشت کنید. موسیقی را قطع کنید تا وقت داشته باشید همه‌ی کلمات را بنویسید و هر بار که لازم بود دوباره به عقب برگردید. این کار به شما تا حدی نوشتن را یاد می‌دهد و لغاتی را که می‌شنوید برایتان تکرار می‌کند.

 

ارتباط بین موسیقی و یادگیری زبان خیلی قوی است، پس از آن استفاده کنید. هیچ‌گاه برای یادگیری یک‌چیز جدید، دیر نیست و موسیقی می‌تواند این تجربه را سرگرم کننده ترکند.

 

 

 

موسیقی شناسان و موسیقی_قوم شناسان می‌دانند که موسیقی نه‌تنها نیرویی مهم برای هدایت فرهنگ جامعه است، بلکه بخشی حیاتی در فرآیند یادگیری است. این مسئله خصوصاً در هنگام یادگیری زبان، واقعیت پیدا می‌کند. موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند؟ وقتی موسیقی با رشد و شناخت ارتباط پیدا می‌کند، تبدیل می‌شود به یک عامل کلی که برای یادگیری زبان‌ها حائز اهمیت است.

 

نویسنده: Jennifer Paterson

ترجمه: رؤیا کریمی جنابی

ویراستار: الهه قاسمی

 

اول موسیقی یا زبان؟

اگر در این مورد فکر کنید متوجه می‌شوید که کلماتی که بیان می‌شوند یک نوع حالت موسیقیایی دارند. روشی که کلمات را تلفظ می‌کنیم، آهنگ صدای ما، انتخاب واژه‌ها و حتی بلندی و کوتاهی صدا و سرعت صحبت کردن ما، همه تأثیری موسیقیایی دارند. در مقاله‌ی علمی "موسیقی و یادگیری اولین زبان"، محققان در جستجوی اثبات این هستند که افراد برای صحبت کردن، ابتدا باید درک موسیقیایی داشته باشند. نویسندگان این مقاله می‌گویند زبان را باید به‌عنوان نوعی خاص از موسیقی، توصیف کرد.

با توجه به این استانداردها، موسیقی به هیچ عنوان بخشی غیرضروری از زندگی نیست، بلکه برای ارتباطات میان انسان‌ها، ضروری است. محققان به این اشاره می‌کنند که مغز ما زبان را به‌گونه‌ای موسیقیایی پردازش می‌کند، بنابراین بهتر است یادگیری موسیقی به موازات زبان و از سنین خیلی پایین شروع شود.

 

آیا موسیقی می‌تواند به پیشرفت در یادگیری زبان کمک کند؟

به گفته‌ی پروفسور آنتونی برندت (Anthony Brandt)، استاد تئوری موسیقی و آهنگ‌سازی، کودکان تازه متولد شده هم درکی ابتدایی از موسیقی دارند. در مورد این که موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می‌کند،  برندت در مصاحبه‌ای که با اخبار پزشکی امروز داشت، گفته کودکان ابتدا صداهای زبان را یاد می‌گیرند، نه معنای آن را. بعدها قادر خواهند بود این صداها را به معنای آن‌ها ربط دهند. برندت که با همکاری افراد دیگری مقاله‌ی فوق‌الذکر را نوشته، گفته است کودکان قادر به تجزیه و تحلیل قسمت‌هایی از صدا مثل زیر و بمی، طنین و ریتم هستند؛ بنابراین قرار دادن آن‌ها در معرض موسیقی، مغز آن‌ها را برای درک زبان و هنر صحبت کردن تعلیم می‌دهد. برندت و همکارانش همچنین دریافتند که کودکان نمی‌توانند در مقایسه با زبان‌های دیگر بگویند که زبان مادری‌شان چیست و همین مسئله در مورد موسیقی هم صحت دارد.

وقتی کودکی به یک سالگی می‌رسد، شروع به تشخیص زبان و موسیقی‌ای می‌کند که بیشتر در خانواده و جامعه‌ی آن‌ها استفاده می‌شود. برای همین است که قرار دادن کودکان در معرض زبان‌ها و موسیقی‌های مختلف حائز اهمیت است. هرچه صداهای بیشتری بشنوند، با بزرگ شدنشان همان‌قدر زمینه‌ی درک صداها، زبان و موسیقی وسعت می‌یابد.

 

آیا بزرگ‌ترها هم می‌توانند از رابطه‌ی بین زبان و موسیقی سود ببرند؟


گرچه یادگیری زبان جدید بعد از کودکی خیلی مشکل است، اما مسلماً غیرممکن نیست. کارشناسان قبلاً بر این باور بودند که بزرگسالان هرگز نمی‌توانند زبان دیگری را به روانی بومی‌های آن زبان صحبت کنند، اما تحقیقات اخیر این موضوع را نقض کرده است. در تحقیقی که در مجله‌ی پی ال اُ اس وان به چاپ رسیده است، دانشمندان، زبان ساختگی‌ای را خلق کردند و آن را به دو روش به بزرگسالان یاد دادند. در روش اول آموزش در یک کلاس سنتی انجام شد. در روش دوم از غوطه‌ور شدن در زبان استفاده شد که عبارت بود از گوش دادن به موسیقی‌ای که در آن از زبان استفاده می‌شد.

 پس از اتمام پنج ماه، در مغز گروه دوم الگوهایی دیده شد که هماهنگ با الگوهای افراد بومی آن زبان بود. آن‌هایی که در کلاس، زبان را یاد گرفتند، گرچه زبان را پردازش کردند اما نسبت به گروه دوم، با نگرشی متفاوت و تحت اللفظی به زبان نزدیک شدند؛ اما چرا موسیقی به یادگیری زبان جدید در کودکان و بزرگسالان کمک می‌کند؟ پاسخ ساده است: موسیقی روشی سیال به وجود می‌آورد، برای پردازش صداهایی که مغز به‌طور خود به خود از آن لذت می‌برد. وقتی می‌نشینید و کتابی را باز می‌کنید که به زبان دیگری است یا حتی وقتی هدفون را در گوش خود می‌گذارید تا تلفظ لغات را تقلید کنید یک روش خواندن ابداع کرده‌اید. در حالی که وقتی فقط یک موزیک به زبان دیگر را می‌شنوید به شعر آن گوش می‌دهید و حتی اگر واقعاً معنای آن را نفهمید، بخشی از متن آن را جذب می‌کنید.

سوزانا زارایسکی، کارشناس زبان که به هفت زبان تسلط دارد، در را بطه با موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند،می‌گوید که همیشه به موسیقی برای کمک به روان شدن در زبان اعتماد داشته است. او در کتاب خود می‌گوید: یادگیری زبان از طریق موسیقی، حداقل در یک بخش، آسان‌تر است چون نسبت به زبان به‌تنهایی، قسمت‌های بیشتری از مغز را فعال می‌کند. موسیقی هم نیمکره چپ و هم نیمکره‌ی راست مغز را وادار به کار با یکدیگر می‌کند و منجر به درک بیشتر می‌شود.

 

چگونه می‌توان موسیقی را به یادگیری یک زبان دیگر، ملحق کرد؟


متقاعد شدیم که موسیقی، می‌تواند در یادگیری زبان تغییر به وجود بیاورد؛ اما هنوز مطمئن نیستیم که آیا واقعاً در زندگی شما هم‌چنین کاری انجام می‌دهد؟ بدون در نظر گرفتن سنتان به تعدادی از روش‌هایی که می‌توان از موسیقی برای یادگیری زبان جدید استفاده کرد، نگاهی بیندازید:

موزیکی را که دوست دارید پیدا کنید، اگر موزیک‌های هوی متال را به انگلیسی دوست ندارید، پس به دنبال آن در زبان دیگر هم نباشید. موزیکی را پیدا کنید که به هر زبانی از آن لذت می‌برید و بعد برای خودتان فهرستی از آهنگ‌ها یا کانال‌های آنلاین تهیه کنید.
موزیک ویدیوها را نگاه کنید. هر آهنگ یا هر ژانر موسیقی را که دوست داشته باشید می‌توانید به‌صورت آنلاین پیدا کنید. پس به دنبال موزیک ویدیوهایی به زبانی که دوست دارید یاد بگیرید، بگردید. دیدن و شنیدن باهم، تمرکز بیشتری می‌خواهد، علاوه بر این می‌توانید حرکت لب‌ها را برای تولید کلمات ببینید؛ و همین‌طور به شما کمک می‌کند تا لغات را در متن یاد بگیرید.
شعرها را یادداشت کنید. وقتی آهنگی را چند بار می‌شنوید، اشعارش را یادداشت کنید. موسیقی را قطع کنید تا وقت داشته باشید همه‌ی کلمات را بنویسید و هر بار که لازم بود دوباره به عقب برگردید. این کار به شما تا حدی نوشتن را یاد می‌دهد و لغاتی را که می‌شنوید برایتان تکرار می‌کند.


ارتباط بین موسیقی و یادگیری زبان خیلی قوی است، پس از آن استفاده کنید. هیچ‌گاه برای یادگیری یک‌چیز جدید، دیر نیست و موسیقی می‌تواند این تجربه را سرگرم کننده ترکند.

 

 

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 6 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۸/۴/۳۰ 7/21/2019 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/موسیقی-چگونه-به-یادگیری-زبان-کمک-می-کند

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture