Loading...

بازنویسی

مهارت‌های نوشتاری (7)

Redrafting

بعد از آنکه کار خود را بررسی کردید، مرحله بعدی فرآیند نوشتن، بازنویسی است. در این صفحه به این می‌پردازیم که بازنویسی چیست و دلایلی را ارائه می‌کنیم که چرا باید بازنویسی کنیم و برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید. در انتها هم یک فهرست بررسی وجود دارد که می‌توانید برای بررسی پیش‌نویس خود از آن استفاده کنید.

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

بازنویسی چیست؟

همان‌طور که قبلاً توضیح داده شد، پیش‌نویس، نسخه‌ای از نوشته شماست که به شکل پاراگراف نوشته می‌شود. تهیه مقاله نهایی عبارت است از مراحل پشت سرهم نوشتن، تصحیح کردن، گرفتن نظرها درباره کارتان و اصلاح آن به منظور ارائه نسخه یا پیش‌نویس بهتر. باید آماده باشید که حداقل یک بار یا حتی چندین بار، با توجه به نظرهایی که دریافت می‌کنید و یا تشخیص خودتان برای کار بیشتر در بعضی قسمت‌ها، کارتان را بازنویسی کنید.

چرا بازنویسی؟

یک مقاله یا گزارش، نوشته‌ای پیچیده و حاوی جزئیات است که برای تنظیم آن به صورت یک نوشته پیوسته و منسجم، زمان بسیاری لازم است. بعید به نظر می‌رسد که بتوانید بار اول، بهترین نسخه را بنویسید. اولین دلیل برای بازنویسی این است که به شما اجازه می‌دهد تا کار خود را اصلاح کنید و بنابراین کیفیت نهایی کار خود را بالا ببرید. دومین دلیل برای نوشتن بیش از یک پیش‌نویس این است که این فرآیند به شما این اجازه را می‌دهد که کار خود را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید و به همین دلیل بهتر می‌توانید آن را مدیریت کنید و این سبب می‌شود که کمتر دچار استرس شوید. سومین فایده بازنویسی این است که با دیدن نظراتی که در مورد کار شما داده شده است (از طرف استاد یا همکلاسی‌ها)، می‌توانید مهارت‌های نوشتاری خود را بهبود ببخشید که نه تنها برای تکلیفی که اکنون دارید برای شما فایده دارد بلکه در کارهای بعد هم برای شما مفید خواهد بود.

چگونه بازنویسی کنیم؟

چگونگی بازنویسی کارتان به این بستگی دارد که آیا کار شما توسط استاد یا همکلاسی‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. اگر کارتان بررسی شده و نظر آن‌ها را دریافت کرده‌اید، اولین کارتان این است که ببینید آیا درست متوجه ایرادی که به کارتان گرفته شده است، شده‌اید. شاید نیاز باشد از فردی که نظر داده بخواهید موضوع را برای شما روشن کند. اگر متوجه منظور کسی که نظر داده نشوید نمی‌توانید اصلاحات را انجام دهید. چه کارتان توسط شخص دیگری بررسی شده باشد و چه توسط خودتان، وظیفه بعدی شما این است که مشکلات اصلی را که باید روی آن کار کنید، مشخص کنید. گرچه ممکن است بخواهید روی همه چیز کار کنید اما این همیشه امکان‌پذیر نیست و تمرکز روی مشکلات اصلی به شما کمک می‌کند بهترین اصلاحات را روی کار خود انجام دهید. به یاد داشته باشید که در این مرحله از نوشتن، باید روی جنبه‌های وسیع‌تر کار خود مثل محتوا و سازماندهی کار کنید. منظور این است که روی بخش‌هایی مثل نظرهای ارائه شده، رفرنس‌های منابع، بیانیه تز، جملاتی که ایده اصلی را در بردارند و لغات انتقالی کار کنید. باید از تمرکز روی جنبه‌های کوچکتر مثل گرامر، دیکته یا علامت گذاری پرهیز کنید چون به این حوزه‌ها در پایان کار، هنگام نمونه خوانی، خواهید پرداخت.

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

تاریخ نشر: ۱۴۰۰/۲/۸ 4/28/2021 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/Redrafting-بازنویسی

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture