Loading...

تحقیق

مهارت‌های نوشتاری (4)

Research

 

 

به دست آوردن اطلاعات برای پشتیبانی کارتان

اگر در حال نوشتن یک مقاله یا گزارش طولانی هستید، مرحله‌ی بعد کار شما پس از بارش فکری، تحقیق درباره ایده‌هایی است که قراراست در کار شما مطرح شود تا بتوانید کار قوی‌تری ارائه دهید. در این صفحه به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه باید منابع را انتخاب کرد و چگونه باید آن‌ها را مطالعه کرد. در انتهای صفحه هم یک فهرست بررسی وجود دارد که می‌توانید پیشرفت خود را بررسی کنید.

 

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

یافتن منابع

قبل از آنکه تحقیق خود را شروع کنید، باید بتوانید کاری که می‌خواهید انجام دهید را تعریف کنید تا بفهمید که دقیقاً به چه چیز نیاز دارید. این کار باید بعد از درک و فهم عنوان مقاله صورت گیرد. اگر دقیقاً عنوان را متوجه نشوید، تقریباً غیرممکن است که بتوانید اطلاعات مرتبط با آن را پیدا کنید و نهایتاً وقت زیادی هدر خواهید داد. یکی از بخش‌های مناسب برای شروع تحقیق مواد درسی خودتان است. اگرچه محدود کردن منابع فقط به این مورد معمولاً قابل قبول نیست و شما باید در مکان‌های دیگر و در کتاب‌ها و نشریات دانشگاهی هم به دنبال آن‌ها باشید. در دانشگاه می‌توانید در کتابخانه و یا در پایگاه‌های آنلاین کتابشناسی به دنبال آن بگردید. اگر بخواهید در جاهای دیگر هم بگردید گوگل اسکالر هم برای پیدا کردن مقاله‌های آنلاین بسیار مفید است. اگر بخواهید جستجوی خود را وسیع‌تر کنید می‌توانید به بخش رفرنس هر مقاله‌ای که می‌خوانید مراجعه کنید و عناوینی که به عنوان تز شما مربوط می‌شود را پیدا کنید. اگر هم برای یافتن منابع آنلاین از موتورهای جستجوی اینترنتی استفاده می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که منابعی که در نوشتار خود استفاده می‌کنید از لحاظ دانشگاهی دارای کیفیت بالایی باشد. وب‌سایت دانشگاه‌ها منابع قابل اعتمادی هستند (ac.uk. را در URL برای دانشگاه‌های UK جستجو کنید و یا.edu برای دانشگاه‌های US و استرالیا). سایت‌های دولتی هم معمولاً سایت‌های خوبی برای جستجو هستند (.gov). رایج‌ترین وب سایت‌ها عبارتند از commercial.com (or.co.uk for UK based websites)، این‌ها ممکن است اطلاعات قابل اعتمادی داشته باشند اما باید نویسنده را هم بررسی کنید برای این که مطمئن شوید اطلاعات قابل اعتماد هستند. به طور کلی ویکی پدیا منبع قابل اعتمادی نیست گرچه مکان خوبی است برای به دست آوردن یک سری اطلاعات کلی و پیدا کردن مقالات دانشگاهی از طریق رفرنس‌هایی که در انتهای موضوعات آن، داده شده است. از هرجایی که اطلاعات را به دست می‌آورید باید اطلاعات کتابشناسی مهمی را به دست آورید (عنوان، نام نویسنده، مکان چاپ یا URl و غیره.) به گونه‌ای که بتوانید اگر دوباره خواستید آن را پیدا کنید و یا اگر خواستید و لازم بود در مقاله خود رفرنس و ارجاع دهید.

انتخاب و مطالعه منابع

شاید نیاز باشد تعداد قابل توجهی منابع را برای مقاله خود به کار برید. یک قانون کلی که در این باره وجود دارد قانون "پنجاه درصد " است، به این معنا که شما باید برای هر هزار لغت به پنج منبع مراجعه کنید. گرچه برای به دست آوردن پنج منبع مناسب، شاید نیاز باشد دو یا سه بار موضوع‌ها را بخوانید یا به عبارت دیگر پانزده متن را مجبور باشید بخوانید. بعضی از متن‌هایی که می‌خوانید ممکن است برای مقاله شما مفید نباشد، اما تا وقتی آن‌ها را نخوانید این موضوع را متوجه نخواهید شد؛ یعنی اگر بخواهید مقاله‌ای دو هزار لغتی را بنویسید، باید در متن حداقل به ده منبع اشاره کنید و شاید مجبور باشید سی متن را بخوانید. برای این منظور باید از روش‌های مطالعه سریع استفاده کنید؛ یعنی باید قبل از این که شروع به خواندن کنید، هدف داشته باشید. این به شما کمک می‌کند تا حوزه تمرکز دقیق‌تری داشته باشید. می‌توانید با شناخت عنوان و پیش از آنکه نوشتن را آغاز کنید، هدف خود را مشخص کنید. البته بارش فکری هم می‌تواند برای تمرکز روی خواندن به شما کمک کند. خوب است برای متوجه شدن اصل مطلب، مطالعه‌ای اجمالی از متون داشته باشید تا بتوانید سریعاً تصمیم بگیرید که کدام متن برای شما مناسب‌تر است. همچنین برای یافتن بخش‌های مرتبط برای ذکر در منابع مقاله و فهرست مطالبی که در ابتدای مقاله می‌آید و فهرست انتهای کتاب و همچنین برای به دست آوردن اطلاعات به خصوص، باید متون را مرور کنید. برای به دست آوردن ایده اصلی و یاد داشت برداری هم باید مطالعه‌ای اجمالی داشته باشید. مقالات موجود در نشریات که ممکن است مهم‌ترین منبع اطلاعاتی دانشگاهی باشند معمولاً شامل چکیده هستند که هدف، رویکرد و یافته‌ها را به طور خلاصه بیان می‌کند و بهترین چیز برای شروع مطالعه است. بیشتر مقالات دارای عنوان هستند که همین عنوان به ما کمک می‌کند خیلی زود بفهمیم مقاله در مورد چیست و اطلاعات خاصی در مورد مقاله به ما می‌دهد.

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

تاریخ نشر: ۱۴۰۰/۲/۸ 4/28/2021 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/Research-تحقیق

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture