Loading...

دوره ویژه بزرگسالان

بزرگسالان

زبان آموزی در گروه سنی بالای بیست سال مقوله ای خاص است. دلائل مختلفی می تواند وجود داشته باشد تا افراد به تحصیل زمان مبادرت ورزند. تحصیل در دانشگاه ها و موسسات خارج از کشور، مهاجرت، تجارت، شرکت در امتحانات بین المللی،مسافرت ،پیشگیری از بیماری های اعصاب و روان مانند افسردگی و آلزایمر، یا رفع افسردگی بعد از زایمان یا فقط برای پر کردن فراغت و علاقه مندی به یادگیری و در نهایت همراهی با فرزندان به عنوان کمک به آنها در تحصیل زبان میتوانند از مواردی باشند که بزرگسالان را به فراگیری زبان ترغیب می کند.

مشکلات پیش رو

در این میان، زبان آموزان بزرگسال در رسیدن به مکالمه زبان هدف درگیر چالشهای مختلفی می شوند، عدم وجود وقت کافی و اعتماد به نفس از جمله چالش های بزرگسالان در یادگیری زبان هدف هستند. شاغلین و مادران خانه دار ممکن است به دلیل کمبود وقت امکان پرداختن به خودآموزی زبان بعد از دریافت درس در جلسات کلاسی را نداشته باشند. دانشجویان به دلیل کلاس های دانشگاهی و مشکلات مربوط به آن ممکن است با کمبود وقت مواجه شوند. البته به نسبت اهمیت موضوع زبان هدف در زندگی افراد، ایشان حتما می توانند اوقات مشخصی در طول شبانه روز پیدا کنند تا به درس مربوط به زبان خود بپردازند. بنابراین به نسبت هدف شما در زندگی حتما می توان زمانی برای مطالعه و تحصیل زبان در طول شبانه روز قائل شوند.

از سوی دیگر، بعضی از زبان آموزان در این گروه سنی با مشکل اعتناد به نفس روبرو می شوند. یعنی با توجه به گذشته زمان طولانی از آخرین باری که در کلاس زبان بوده اند شاید احساس می کنند که دیگر امکان یادگیری وجود ندارد. شاید هم قبلا اصلا تجربه شرکت در کلاس زبان را نداشته اند که در این صورت ممکن است تصور کنند که شرکت در کلاس زبان انگلیسی که در آن نمی توانند از زبان مادری خود استفاده کنند باعث گنگی و اتلاف وقت آنها باشند و در این شرایط احساس می کنند که در مورد تمسخر و خنده دیگران قرار می گیرند.