Loading...

دوره ویژه نوجوان

دنیای نوجوانان دنیایی پر از تلاطمات و نوسانات روحی و روانی است و به همین جهت تدریس زبان انگلیسی برای این گروه سنی نیازمند برنامه‌ریزی مناسب برای تعریف دوره‌ها و طرح درس‌های جذاب بوده تا بتوان با ایجاد جذابیت بیشتر توجه آن‌ها را به موضوع درسی جلب کرده و در نهایتت فرآیند یادگیری را تسهیل نمود. از این روی، مدرسین و خانواده‌ها باید با توجه به سیاست‌های آموزشی آموزشگاه زبان در راستای ارتقاء دانش و کاربری علمی زبان‌آموزان در این سن همسو شوند و در کنار یکدیگر با همیاری تنگاتنگ، آنان را در این مسیر یاری نمایند.
هدف‌گذاری مناسب، همدلی با زبان‌آموز، اطلاع از قابلیت‌های یادگیری آن‌ها، برنامه‌ریزی بر اساس نیازمندی آن‌ها و ایجاد جذابیت در درس و در نهایت علاقه‌مند کردن نوجوانان به یادگیری زبان از اهم مواردی است که مدیران آموزشی، مدرسین و والدین با همدلی و صبوری به آن احاطه پیدا کرده تا فرایند آموزش به درستی تکمیل گردد. این امر را ما به عنوان بهترین آموزشگاه زبان کودکان آنلاین سر لوحه عملکرد خود قرار داده ایم.

هدف آموزشی


هدف آموزش در بهترین آموزشگاه زبان کودکان آنلاین، فراهم کردن شرایطی است که در نتیجه آن "یادگیری" حاصل شود. زبان‌آموزان در این سنین درگیر تلاطمات هورمونی و فیزیکی هستند و از سوی دیگر بعد از گذراندن دوران کودکی در حال تجربه کردن اجتماعات جدیدی به غیر از خانواده می‌شوند که در ابعاد مختلف شخصیتی ایشان تأثیر به سزایی دارد. از این رو خط مشی آموزشی در مراکز زبان می‌بایست بر اساس مسائل و علاقه‌مندی ایشان طوری طراحی شود که نه تنها جوابگوی نیاز آن‌ها باشد بلکه بتواند گرایش آن‌ها را به موضوعات افزایش دهد تا بتوان با ایجاد جذابیت در طرح درس‌ها زبان‌آموزان را به‌طور خودجوش در مسیر صحیح قرارداد.
همدلی با زبان‌آموزان
از این رو مدیر، مدرس و والدین باید در ابتدا با این گروه سنی همدل شده و در آن‌ها این اطمینان را ایجاد کنند که مسائل و مشکلاتشان را درک می‌کنند و برای تسهیل شرایط آن‌ها حداکثر تلاش خود را انجام می‌دهند.
اطلاع از قابلیت‌های یادگیری نوجوانان
شناخت قابلیت‌های فردی نوجوانان و چگونگی استفاده از آن‌ها در حصول نتیجه مطلوب که همانا یادگیری کاربردی است نقش بسزایی دارد. استفاده از روش‌های متنوع و جذاب توسط مدرسین که الگو، پشتیبان، ناظر، همراه، دوست و تکیه‌گاه آن‌ها هستند و همین‌طور حمایت والدین و خانواده، همه و همه تکه‌های پازل تکامل زبانی نوجوانان را تشکیل می‌دهند در صورت ایفای نقش صحیح هر یک از این اجزا، متضمن آینده زبانی روشن و نویدبخش این دسته از زبان آموزان خواهیم بود.

برنامه‌ریزی درسی


طرح درس‌ها در این گروه سنی باید متنوع و جذاب باشند. زبان‌آموزان در این گروه سنی نیازمند تجربه کردن زندگی در زمینه‌های مختلف هستند؛ بنابراین کتب آموزشی و جزوات باید در راستای موضوعات اجتماعی و اطلاعات عمومی موردعلاقه آن‌ها انتخاب شوند. البته موارد فرهنگی و اخلاقی باید توسط مدرسین زبان به نسبت ظرفیت و تربیت اجتماعی نوجوانان به شکلی طرح گردند که آن‌ها را دچار سردرگمی و تناقض نکنند. استفاده از موضوعات روز دنیا در چهارچوب اخلاق و منش صحیح منطبق بر فرهنگ و طرز فکر جامعه می‌تواند به جذابیت درس برای زبان‌آموز بی افزاید.

ایجاد جذابیت در درس‌ها

استفاده از بازی‌های آموزشی در بهترین آموزشگاه زبان کودکان آنلاین مناسب سن نوجوانان، اجرای سناریوهای نمایشی موردعلاقه ایشان در گروه‌های دو نفره یا چند نفره، برگزاری اردوهای آموزشی تفریحی و استفاده از زبان هدف به‌عنوان زبان حاکم بر کلیه فعالیت‌های مذکور از راه‌های کاربردی هستند که نوجوانان را در مسیر جذب بیشتر به سمت زبان هدف یاری می‌بخشند. 
نظر به حساسیت ویژه‌ای که در این گروه سنی وجود دارد، برنامه ریزان تدریس زبان برای این گروه سنی باید با ظرافت و دقت در گزینش موضوعات و مطالبه مناسب را هر چه جذاب‌تر و متنوع‌تر در کلاس‌ها ارائه دهند. نقش پشتیبان خانواده به‌عنوان حامی و ناظر همچنین حائز اهمیت است. همه موارد مذکور در کنار شناخت صحیح قابلیت‌های فردی زبان‌آموز افق روشنی از موقعیت در آینده تحصیل زبانی این گروه سنی را به ارمغان خواهد آورد.