Loading...

سطوح زبان انگلیسی از A1 تا C1

سطح زبان انگلیسی از A1 تا C1

سیزده کاری که باید در مورد، سطح انگلیسی خود انجام دهید

زبان انگلیسی شما ممکن است، بهتر از آن باشد که خودتان فکر می‌کنید. با زبان انگلیسی که بلدید، چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

اسپانیایی‌ها به طور روز افزونی نگران سطح انگلیسی خود هستند، نگران این‌که آیا برای ترفیع شغلی‌شان کافی است، آیا می‌توانند بدون نگرانی از زبان مسافرت کنند و آیا می‌توانند با مردم کشورهای دیگر صحبت کنند. تحقیقی که توسط ای بی ای انگلیش، انجام شد، نشان داد: 27% دانشجویان اسپانیایی، بیش از ده سال صرف تلاش برای رسیدن به سطح انگلیسی دلخواهشان کرده‌اند. این آکادمی آنلاین به طور تخصصی روش تدریسی را به کار می‌برد که بر اساس تماشای فیلم‌های کوتاه است. در این مقاله قصد داریم سطوح زبان انگلیسی از A1 تا C1 را بررسی کنیم.

 

 

نویسنده: ABA Journal

مترجم: رویا کریمی جنابی

 

سطح مبتدی (A1)

اگر درک مختصری از انگلیسی دارید اما در عین حال در مورد آنچه واقعاً یاد گرفته‌اید احساس نا امنی می‌کنید. پس شما یک مبتدی هستید.

 

اولین قدم‌هایتان را در انگلیسی بردارید

شما هنوز قادر به استفاده از انگلیسی در موقعیت‌های کاری نیستید اما می‌توانید برای احوالپرسی پیش‌قدم شوید و خودتان با به افراد کشورهای دیگر معرفی کنید.

 

یک تیم فوتبال ترتیب دهید

مربی فوتبال قبلی تیم فوتبال انگلیس، فابیو کاپلوی ایتالیایی، وقتی برای مدیریت تیم خود رفت، گفت: من فقط نیاز به صد لغت انگلیسی دارم. اگر شما در خون خود قابلیت مدیریت تیم فوتبال را دارید، می‌توانید برای فهماندن خود شروع کنید.

 

سطح پایین تراز متوسط (A2)

شما دانشی ابتدایی از زبان دارید. اگر می‌توانید ایده‌ای کلی از متن‌های ساده بگیرید پس شما بیشتر از مبتدی هستید!

 

احساسات خود را منتقل کنید

از لحاظ گرامر، زبان انگلیسی نسبتاً زبان ساده‌ای است اما فابیو کاپلو مسلماً نیاز به تعداد وسیعی لغت برای انتقال احساسات خود، یا بیان نارضایتی خود از بازیکنان را دارد. شروع کنید به انتقال احساسات خود به نزدیک‌ترین دوستانتان به زبان انگلیسی و ممنون دو هزار لغتی باشید که یاد گرفته‌اید.

 

چت کردن را متوقف نکنید

آیا کس دیگری را می‌شناسید که مشغول یادگیری انگلیسی است؟ شما می‌توانید برای بهبود انگلیسی‌تان به هم کمک کنید. همین‌طور ترتیبی دهید که هفته‌ای یک بار با یک نفر چت کنید یا با ویدیو کال با هم صحبت کنید.

 

سطح متوسط (B1)

شما تجربه‌ای قطعی از زبان انگلیسی دارید و می‌توانید موقعیت‌ها و حوادث را با استفاده از زبانی منسجم، توصیف کنید.

 

یک تعطیلات آخر هفته را در لندن بگذرانید

اگر خیلی مشتاق دیدن جهان هستید اما تا حالا این کار را نکرده‌اید به خاطر ترس از این‌که دیگران حرف شما را نفهمند یا شما حرف مردم دیگر کشورها را نفهمید، الآن وقت آن فرا رسیده است!

 

یک شریک انگلیسی زبان پیدا کنید

حالا در حدود سه هزار کلمه در دایره‌ی لغات خود دارید، این کافی است برای این‌که بتوانید برنامه‌ریزی استراتژیکی داشته باشید و فرد خارجی‌ای که دل بسته‌اش هستید را شیفته‌ی خود کنید.

 

سطح متوسط بالاتر (B2)

اگر می‌توانید لغات کلیدی یک متن پیچیده را بفهمید و همچنین می‌توانید گفتاری فی‌البداهه داشته باشید، پس شما در این سطح هستید.

 

کتاب مورد علاقه‌ی خود را بخوانید... اما حالا دیگر به زبان انگلیسی

در کتاب مورد علاقه‌ی خود غرق شوید اما این بار به انگلیسی. می‌توانید این کار را انجام دهید بدون آن‌که بگویید اگر به زبان اسپانیولی این کتاب را می‌خواندم وقت کمتری می‌گرفت.

 

مجله و روزنامه بخوانید

اگر به شایعات علاقه دارید و همیشه می‌خواهید خبرهای جدید را داشته باشید، پس چرا آن را به زبان انگلیسی انجام ندهید؟ در این سطحی که هستید، اکنون می‌توانید تمام انواع متون نوشته‌شده را بفهمید.

 

از فیلم‌ها به زبان اصلی لذت ببرید

این فرصت را از دست ندهید که فیلم‌ها را به زبان اصلی ببینید، چراکه راهی خوب برای تمرین مهارت گوش دادن است. اگر به اندازه‌ی کافی شجاع باشید، حتی می‌توانید تلاش کنید که بدون زیرنویس آن‌ها را ببینید.

 

سطح پیشرفته (C1)

سطح بعدی از سطوح زبان انگلیسی از A1 تا C1  سطح C1 است. آیا می‌توانید متون پیچیده را بفهمید و به روانی با بومی‌های زبان انگلیسی صحبت کنید؟ پس شما قطعاً در سطح پیشرفته‌ی زبان قرار دارید!

 

از مصاحبه‌های شغلی اتان به‌آرامی عبور رکنید

آیا از نگرفتن شغل مورد علاقه‌ی خود به خاطر سطح زبان انگلیسی‌تان خسته شده‌اید؟ وقت آن رسیده که تغییر کنید چون شما در سطح پیشرفته‌ی زبان قرار دارید و می‌توانید از پس جلسات مصاحبه با انگلیسی زبانان، به خوبی برآیید.

 

نمایشنامه‌ها و نمایشنامه‌های موزیکال را به زبان انگلیسی ببینید

وقتی یک شرکت خارجی در شهر شما توری ترتیب می‌دهد آن را از دست ندهید درست مثل زمانی که به یک کشور انگلیسی زبان سفر کرده‌اید و نمی‌توانید از یک نمایشنامه‌ی خوب بگذرید.

 

انگلیسی تجاری (C1)

اگر تقریباً به‌صورت عالی حتی در محیط‌های کاری، انگلیسی صحبت می‌کنید، به شما تبریک می‌گوییم. قطعاً یک فرد انگلیسی زبان نمی‌تواند بفهمد که شما ازچه کشوری آمده‌اید.

 

جرات کنید و یک دوره‌ی کاری کوتاه مدت دریک کشور انگلیسی زبان بگذرانید

شما از نظر حرفه‌ای آماده‌ی کار کردن در کشوری با زبان دیگر را دارید بنابراین اگر موقعیتی برایتان پیش آمد که فرصت کار کردن در یک کشور دیگر را داشته باشید، تردید نکنید.

 

اکنون زمان مذاکره است

شما در تمام حوزه‌هایی از زبان‌ که برای ارتباطات بین المللی لازم است مهارت دارید؛ بنابراین دیگر به خودتان بستگی دارد که مذاکره کنید و فرصت‌های موفقیت را برای خودتان بیشتر کنید. سطوح زبان انگلیسی از A1 تا C1 را در نظر داشته باشید و متناسب با نیاز خود زبان بخوانید.

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رویا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 4 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۸/۷/۲۲ 10/14/2019 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/سطوح-زبان-انگلیسی-از-A1-تا-C1

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture