Loading...

دوره‌های کارگاهی

کودکان 6 تا 9 سال

نام این دوره، دوره‌های کارگاهی برای کودکان 6 تا 9 سال بر اساس رویکرد آموزشی مربوط به آن‌ها در آموزشگاه زبان آنلاین برای کودکان در گوهردشت کرج انتخاب شده است. کارگاه عملی زبان مکانی است که کودکان در فضای واقعی با زبان هدف مواجه می‌شوند و بر اساس دستورات اساتید (TPR) به هر طریق ممکن با آن ارتباط برقرار می‌کنند. به این شکل که مدرس از کودک می‌خواهد که به سؤالی پاسخ دهد و یا عملی را انجام دهد و کودک برای ایجاد ارتباط با مدرس بر اساس شرایط موجود عکس‌العمل کلامی و یا عملی از خودشان نشان می‌دهد و این مهم در اثر تکرار و تمرین ملکه ذهن ایشان شده و ساختارهای زبانی به طور عملی در ذهنشان نقش می‌بندد.

دوره کارگاهی مناسب کدام گروه سنی است؟

دوره‌های کارگاهی برای کودکان 6 تا 9 سال، مناسب کودکان سال‌های ابتدای دبستان است که نیاز به جنب و جوش بیشتر دارند و هنوز در دنیای کودکی آن‌ها انتظام کلاسی شکل نگرفته و نیاز به تحرک بیشتر در کلاس دارند. اندام‌های فیزیکی و فعالیت‌های بدنی در این دوره‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند.
شعر و آهنگ‌ها به زبان انگلیسی و بر اساس طرح درس‌های ماهانه در هر دوره، مکالمات کوتاه و کلمات مربوط به هر موضوع با استفاده از منابع روز دنیا در محیطی کاملاً شاد و پویا در کلاس ارائه می‌شود. کودکان با تکرار و تمرین بر اساس موضوع آموزشی هر ماه به تدریج با زبان هدف ارتباط می‌گیرند.

طرح درس دوره کارگاهی

طرح درس در این دوره‌ها به صورت ماهانه تعریف می‌شوند و در هر ماه کودکان با یک موضوع واحد سر و کار دارند. مثلاً موضوع حیوانات، لباس‌ها، اعضای بدن و ... هرکدام به صورت جداگانه در یک ماه مجزا در کلاس‌ها معرفی شده و مدرسین با توجه به محوریت موضوع طرح درس‌های خود را انتخاب کرده و در کلاس‌ها به شادترین وجه ممکن ارائه می‌دهند.

زمان شروع به تکلم با زبان هدف

عوامل مهم در برقراری ارتباط

علاقه، انگیزه و اعتماد به نفس سه عامل مهم در برقراری ارتباط فرزندانمان با زبان هدف هستند؛ که در نتیجه روش به کار گرفته شده در دوره‌های کارگاهی برای کودکان 6 تا 9 سال، تدریجاً در کودکان ایجاد شده و در طی دوران آموزش و رسیدن به رشد اجتماعی مناسب در طول زمان به مرحله برون‌ریزی رسیده و تدریجاً شروع به تکلم با زبان هدف می‌کنند.

عوامل مؤثر در فرایند رشد کودک

این فرایند در هر کودک منحصر به فرد است و به عوامل متفاوتی بستگی دارد. اقلیم، تربیت، فرهنگ، رشد اجتماعی، روش آموزشی، خصوصیات فردی و ... عواملی هستند که در فرایند ظهور قابلیت تکلم کودکان به زبان هدف نقش بسیاری دارند. از این رو خانواده نقش بسزایی در ایجاد شرایط مناسب جهت پیشرفت زبانی کودکان دارد. به همین جهت اولیای آموزشی مدرسه زبان خزائلی همه خانواده‌ها را به صبر و شکیبایی و استمرار حضور در دوره‌ها دعوت می‌نماید. بدین ترتیب کودک در معرض زبان قرار می‌گیرد و در زمان مناسب با توجه به رشد شخصی شروع به بکار گیری زبان انگلیسی می‌کند.

نقش مدرسه زبان خزائلی

مدرسه زبان خزائلی به عنوان آموزشگاه زبان آنلاین برای کودکان در گوهردشت کرج به سهم خود با استفاده از برنامه‌ریزی کارشناسی شده و بر اساس روش‌های خلاق و با نوآوری و تنوع به صورت هفتگی با انجام فعالیت‌های متنوع فیزیکی و ذهنی به صورت غیر مستقیم و همانند زبان مادری کودکان را در مسیر صحیح دریافت آموزش استاندارد قرار می‌دهد.

زمان‌بندی کلاس‌ها

در آموزشگاه زبان آنلاین برای کودکان، کلاس‌های کارگاهی دو جلسه در هفته برگزار می‌شود. کلاس‌های حضوری هر جلسه 1:30 ساعت است. در کلاس‌های آنلاین زمان کوتاه‌تری زبان آموزان در کلاس‌های مجازی هستند. با وجود مجازی بودن کلاس‌ها مدرسین سعی می‌کند کلاس‌ها را به همان اندازه پویا و جذاب برگزار کنند. حتی گاهی فعالیت‌های فیزیکی را انجام می‌دهند. کاردستی و نقاشی نیز در برنامه درسی تعریف شده است. کلاس‌های آنلاین هم دو جلسه در هفته و هر جلسه 1:15 برگزار می‌شود.
در این دوره‌ها اساساً روش‌های علمی و نظریه‌های اثبات شده روز دنیا مدنظر کارشناسان برنامه‌ریزی مدرسه زبان خزائلی قرار می‌گیرند.
در اینجا با برخی از این نظریه‌ها و روش‌های آشنا می‌شویم. لطفاً کلیک کنید:

CLIL
NLP
TPR
PYP

"ما بهترین نیستیم ولی برای بهترین بودن حداکثر تلاش خود را انجام می‌دهیم."
 


نویسنده:

امتیاز: 5 از 4 رای

تاریخ نشر: ۱۴۰۰/۳/۱۲ 6/2/2021 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/دوره-کارگاهی-زبان-آنلاین-کودکان

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture