Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
69کلاس زبان انگلیسی
68جدیدترین متد آموزش زبان انگلیسی
67آموزشگاه زبان در کرج | آموزشگاه زبان در گوهردشت کرج
66دوره‌ انگلیسی Catch Up
65دوره‌های Reading and Writing
64دوره‌های ترمیک English Time
63دوره‌ Magic Time
62مهدکودک زبان انگلیسی آنلاین
61کارگاه آموزش زبان
60 MESSY PLAY
59بهترین روش یادگیری زبان در منزل
58روش های مختلف برقراری ارتباط
57آموزش لباس پوشیدن به کودکان
56آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
55اهداف آموزش پیش دبستانی
54کلاس پیش دبستانی آموزشگاه خزائلی
53آموزشگاه آنلاین زبان در کرج
52چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است
51ایجاد احساس امنیت در کودکان
50راه های کمک به استقلال کودکان
49سلامت عاطفی کودکان
48کودکان چگونه انگلیسی یاد می گیرند
47آموزش ورود به کلاس در Adobe Connect
46بهترین راه آموزش زبان به کودکان
45یادگیری کلمات انگلیسی
44آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان
43بازی و کاهش استرس در کودکان
42چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند
41دلایلی که افراد نمی توانند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنند
40استفاده از گرامر برای مکالمه
39کتاب خواندن به همراه کودکتان
38انگلیسی حرف زدن در خانه
37انگلیسی زبان پرکاربرد بین المللی
36منشور اخلاقی انضباتی دانش آموزان
35راهنمای استفاده از سایت آموزشگاه خزائلی
34چیزهایی که والدین باید در مورد ویروس کرونا بدانند
33ویروس کرونا چیست
32 راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محیط کار
31با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم
30راه های انتقال ویروس کرونا ایران
29بهترین روش یادگیری زبان
28مشخصات یک مدرسه خوب
27ده ویژگی ممتاز یک مدرسه خیلی خوب
26آیا خواندن به زبان انگلیسی مشکل است
25چگونه مهارت خواندن را بهبود ببخشیم
24چگونه انگلیسی را بهتر یاد بگیریم
23چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
22چرا کودکانمان گریه می کنند
21مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
20یادگیری زبان از طریق مسافرت
19آموزش نکاتی درباره لمس خوب و بد به کودکان
18آموزش به کودکان درباره لمس خوب و لمس بد
17یادگیری لغات در متن
16آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودک سه ساله
15یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی
14اشتغال مادران کودک زبان‌آموز
13انگلیسی استاندارد چیست
12ژان پیاژه
11فواید کتاب خوانی
10غلبه بر اضطراب جدائی در اولین روز مدرسه
9مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان
8راز شگفت انگیز پرورش کودک خوش رفتار
7تئوری های رشد کودک
6کودک نافرمان
5چگونه کودکانی شاد پرورش دهیم
4حسادت بین کودکان
3کنترل عصبانیت
2آموزش استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان
1کمک به کودکان ناتوان در یادگیری

چرا کودکان زبان‌های جدید را بهتر یاد می گیرند؟

چرا کودکان زبان‌های جدید را بهتر یاد بگیرند؟
مغز کودکان خیلی فعال است

کودک شما منحصربه‌فرد است اما آنچه در همه‌ی کودکان مشترک است کنجکاوی طبیعی و توانایی غریزی آن‌ها برای یادگیری است. مغز ما پویا و دائماً فعال است و مغز کودکان مشغول‌ترین مغز است.چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند؟ تحقیقات نشان داده است که کودکان با سرعتی دو برابر حرف زدن، زبان را می‌فهمند. بر طبق گفته‌ی دکتر پاتریشیا کوهل، مغز یک کودک کم سن و سال دو برابر مغز افراد بزرگسال فعال است. کوهل اظهار می‌دارد، نوزادان و کودکان کم سن و سال در فراگیری زبان دوم نابغه هستند. او می‌گوید کودکان می‌توانند تمام صداهای تمام زبان‌ها را تشخیص دهند و این استثنایی است، چون ما نمی‌توانیم آن را انجام دهیم. ما شنونده‌های محدود به فرهنگ هستیم. ما می‌توانیم صداهای زبان خودمان را تشخیص بدهیم و صداهای زبان‌های خارجی را نمی‌توانیم تشخیص بدهیم. وقتی کودکان در سنین پایین در معرض زبان‌های دیگر قرار می‌گیرند، به آن‌ها این فرصت را می‌دهید که قابلیت طبیعی آن‌ها برای شنیدن و تشخیص صداهای زبان‌های دیگر و فهم آنچه می‌شنوند، فعال شود.

 

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

کودکان کاری می‌کنند که یادگیری زبان، ساده به نظر برسد

یادگیری زبان به کودکانچرا کودکان زبان‌های جدید را بهتر یاد میگیرند؟ زیرا کودکان برای آنکه چیزی را به دست بیاورند، ارتباط برقرار می‌کنند. آن‌ها شادمانه از حجم بسیاری از یادگیری که در حال شکل‌گیری است، آگاه نیستند. آن‌ها هر چیزی را از طریق احساسشان کسب می‌کنند و بین آنچه می‌شنوند، می‌بینند، استشمام می‌کنند، می‌چشند یا لمس می‌کنند، ارتباط برقرار می‌کنند. اگر کودک شما در حال بازی کردن با ماشین‌هایش است، همزمان چیزهایی را درباره‌ی رنگ، شکل، اندازه، بافت، اختلاف‌ها، جهات و درک مکانی (جلو، عقب، طرفین) یاد می‌گیرد. دایره‌ی لغاتش را (از طریق شنیدن لغات جدید، نام بردن و توصیف) افزایش می‌دهد. یاد می‌گیرد که چطور چیزی را که لازم دارد، درخواست کند (شفاهی یا غیرشفاهی). چیزها را طبقه‌بندی می‌کند (بیا همه‌ی اتوبوس‌های آبی را در یک جعبه بگذاریم) و پشت سرهم قرار می‌دهد (بعد از این کدام می‌آید؟). تا وقتی که ما شرایط درستی را فراهم آوریم، یادگیری و رشد کودکان به صورت طبیعی و هماهنگ، اتفاق می‌افتد.
شعار ما در آموزشگاه زبان خزائلی "زندگی یعنی بازی و یادگیری" است، ما به تجربه به این اصل دست پیدا کرده‌ایم. پیج اینستای آموزشگاه گواه موفقیت ما در زمینه آموزش زبان به کودکان می‌باشد.

 

محیط احساسی کودکان برای یادگیری آن‌ها مهم است

در سال‌های اولیه‌ی زندگی کودک شما، محیط احساسی، درست به‌اندازه‌ی محیط جسمانی حائز اهمیت است. کودکان وقتی احساس امنیت، شادی، با ارزش بودن و شنیده شدن داشته باشند، یادگیری در آن‌ها اتفاق می‌افتد. این‌ها برای هر نوع تجربه‌ی یادگیری در سال‌های اولیه‌ی زندگی، مهم هستند. این تجارب شامل یادگیری یک زبان دیگر هم می‌شود. چیزی که کودکتان به آن احتیاج دارد، محیطی عاشقانه، محرک و غنی در تعادل با فعالیت‌های متکی بر بزرگسال و فعالیت‌های متکی بر کودک، است. فعالیت‌های متکی بر بزرگسال که شامل: داستان، شعر، آواز، بازی، هنر، کاردستی، رقص و فعالیت‌های حرکتی است، کودک را در معرض زبان قرار می‌دهد.


در مقاله‌های زیر نمونه‌هایی از این فعالیت‌ها برای شما گرداوری شده است که شامل فیلم و برگه‌های قابل چاپ می‌باشد. شما می‌توانید این فعالیت‌ها را به راحتی در منزل انجام داده و در کنار فرزندان خود از بازی و یادگیری لذت ببرید:

مقالات مفید:

استفاده از گرامر برای مکالمه

بازی‌های نمایشی

همراه با کاردستی انگلیسی را تمرین کنید

شعرها و بازی‌های حرکتی

کتاب خواندن به همراه کودکتان

انگلیسی حرف زدن در خانه

 اما تعاملی که خصوصاً در فعالیت‌های متکی بر کودک شکل می‌گیرد، واقعاً سبب افزایش پیشرفت زبان کودک می‌شود و برقراری ارتباط معنا دار و صحیح را در محیط، تشویق می‌کند. شرایط درست، حتی به کودکان کمک می‌کند تا بهتر یاد بگیرند.

 

چرا کودکان کم سن و سال از بازی با زبان‌ها لذت می‌برند؟

بازی با زبان‌هایادگیری یک زبان دیگر در سنین پائین به کودک شما اجازه می‌دهد تا کاملاً از نحوه‌ی تولید صدا، لذت ببرد. کودکان از بازی با زبان‌ها نمی‌ترسند. آن‌ها به طرف جادوی آهنگ و آواز کشیده می‌شوند. آن‌ها ریتم آهنگ را می‌شنوند و تجربه می‌کنند و از درآوردن ادای تلفظ لغات جدید و لغات بیگانه لذت می‌برند و با تکرار با لغات قافیه‌دار بازی می‌کنند و حتی مثال‌هایی از خود اختراع می‌کنند. با انجام این کارها کودک شما به صداهای زبان گوش می‌دهد و نادانسته بر روی ریتم، تکیه، آهنگ و تلفظ هم کار می‌کند. فراگیران بزرگتر زبان بعضی اوقات این کشش را به کلمات و صداها ندارند، آن‌ها خودآگاه می‌شوند و به بازی صریح و بی‌پروا با زبان علاقه‌ی کمتری نشان می‌دهند. تنظیم زود هنگام صداهای زبان انگلیسی، منافع زیادی در آینده خواهد داشت. تحقیقی در سال 2017 توسط موسسه‌ی CELL نشان می‌دهد که بین توانایی کودکان کم سن و سال برای خواندن آهنگ‌های کودکستانی و روشی که آن‌ها برای بازی با صداها و تمرین مهارت‌های اولیه‌ی خواندن دارند، رابطه وجود دارد.

 

آیا کودکان کم سن و سال‌تر از اشتباه کردن، کمتر می‌ترسند؟

به راستی چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند؟ زیرا کودک شما نگرشی مبتنی بر آزمون و خطا دارد. اشتباه کردن، بخش با ارزشی از فرآیند یادگیری است. از لحاظ پیشرفت زبان، کودکان با آن اشتیاقی که برای یادگیری هر چه که در اطرافشان می‌شنوند، دارند، مسلم است که اشتباه هم می‌کنند. همه‌ی ما مثال‌هایی از اشتباهات گرامری کودکان داریم؛ اما آن‌ها مثال‌هایی هستند از اینکه کودکان قوانین زبان را به صورت معمول به کار می‌برند و از بی‌قاعدگی‌های زبان مطلع نیستند. وقتی کودکان را در هر سنی در معرض زبان جدیدی قرار می‌دهیم، آن‌ها از مزایای تجربه کردن زبان به عنوان قسمتی طبیعی از رشد خود، بهره می‌برند. پیشرفت آن‌ها با ترس از اشتباه کردن، سرکوب نمی‌شود، چیزی که برای ما به عنوان بزرگسال اتفاق می‌افتد، کودکان کم سن و سال به‌سادگی روی راه خود به طرف درست یادگرفتن، کار می‌کنند.

 

چگونه می‌توانیم موفقیت را پایه‌ریزی کنیم؟

مزایای دراز مدت یادگیری یک زبان دیگر، چیزی بیش از برقراری رابطه با دیگران است. پروفسور " تینا بروس " کارشناس کودکان و بازی، به این موضوع اشاره می‌کند که کودکانی که به سه زبان صحبت می‌کنند که ریشه‌های کاملاً متفاوتی دارند، حوزه‌ی صداهایی که می‌شناسند و چیزهایی که می‌دانند، سبب گسترش فکر آن‌ها می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد که کودکانی که زبان دیگری را یاد می‌گیرند، در آزمون‌های استاندارد، نمرات بهتری می‌گیرند. چون یادگیری زبان مهارت‌های شنیدن، مشاهده، حل مسئله و تفکر انتقادی را تقویت می‌کند. این ها مهارت‌های قابل تغییری هستند که هم از نظر شخصی و هم از نظر کاری، مزایایی برای همه‌ی عمر دارند. تشویق کودکان برای دوست داشتن زبان در سنین پائین آن‌ها را به خوبی برای مدرسه و زندگی آماده می‌کند.
شما در هر جای دنیا که باشید می‌توانید به خانواده بزرگ خزائلی بپیوندید و با کلاس‌های آنلاین آموزشگاه زبان خزائلی تجربه شیرینی از آموزش زبان داشته باشید. تخصص و افتخار ما آموزش زبان انگلیسی به کودکان از سه و نیم سال به بالا است.


 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 4 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۵/۸ 7/29/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/چرا-کودکان-زبانهای-جدید-را-بهتر-یاد-می-گیرند

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture