Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
77دوره کارگاهی زبان آنلاین کودکان
76مهدکودک زبان انگلیسی آنلاین
75دوره‌ Magic Time
74دوره English Time
73دوره Reading and Writing
72دوره Catch Up بهترین آموزشگاه زبان مکالمه کودکان
71 MESSY PLAY
70بهترین روش یادگیری زبان در منزل
69روش های مختلف برقراری ارتباط
68آموزش لباس پوشیدن به کودکان
67آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
66اهداف آموزش پیش دبستانی
65کلاس پیش دبستانی آموزشگاه خزائلی
64چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است
63راه های کمک به استقلال کودکان
62ایجاد احساس امنیت در کودکان
61سلامت عاطفی کودکان
60کودکان چگونه انگلیسی یاد می گیرند
59نحوه ورود به کلاس در Adobe Connect
58محیط کلاس در Adobe Connect
57بهترین راه آموزش زبان به کودکان
56بهترین راه یادگیری کلمات انگلیسی
55آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان
54بازی و کاهش استرس در کودکان
53چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند
52دلایلی که افراد نمی توانند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنند
51استفاده از گرامر برای مکالمه
50کتاب خواندن به همراه کودکتان
49انگلیسی حرف زدن در خانه
48انگلیسی زبان پرکاربرد بین المللی
47راهنمای استفاده از سایت آموزشگاه خزائلی
46منشور اخلاقی انضباطی استفاده از گروه آموزش مجازی
45چیزهایی که والدین باید در مورد ویروس کرونا بدانند
44با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم
43 راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محیط کار
42ویروس کورونا چیست
41راه های انتقال ویروس کرونا ایران
40بهترین روش یادگیری زبان
39مشخصات یک مدرسه خوب
38ده ویژگی ممتاز یک مدرسه خیلی خوب
37آیا خواندن به زبان انگلیسی مشکل است
36چگونه مهارت خواندن را بهبود ببخشیم
35چگونه انگلیسی را بهتر یاد بگیریم
34چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
33چرا کودکانمان گریه می کنند
32مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
31یادگیری زبان از طریق مسافرت
30اهمیت لهجه زبان دوم
29سطوح زبان انگلیسی از A1 تا C1
28آموزش به کودکان درباره لمس خوب و لمس بد
27آموزش نکاتی درباره لمس خوب و بد به کودکان
26آموزش زبان انگلیسی
25یادگیری لغات در متن
24آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودک سه ساله
23آموزش زبان انگلیسی به کودکان
22یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی
21مادران شاغل و عذاب وجدان همیشگی
20انگلیسی استاندارد چیست
19سن مناسب برای شروع مهدکودک
18ژان پیاژه
17اهمیت لهجه انگلیسی
16سی کتاب برتر
15 بهترین آموزشگاه زبان در کرج | بهترین آموزشگاه در گوهردشت زبان کرج
14آهنگ پاپ و یادگیری زبان انگلیسی
13غلبه بر اضطراب جدائی در اولین روز مدرسه
12موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند
11فواید کتاب خوانی
10بهترین مهدکودک زبان انگلیسی
9مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان
8آموزش استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان
7کنترل عصبانیت
6حسادت بین کودکان
5چگونه کودکانی شاد پرورش دهیم
4کودک نافرمان
3تئوری های رشد کودک
2راز شگفت انگیز پرورش کودک خوش رفتار
1کمک به کودکان ناتوان در یادگیری

چرا کودکان زبان‌های جدید را بهتر یاد می گیرند؟

چرا کودکان زبان‌های جدید را بهتر یاد بگیرند؟
مغز کودکان خیلی فعال است

کودک شما منحصربه‌فرد است اما آنچه در همه‌ی کودکان مشترک است کنجکاوی طبیعی و توانایی غریزی آن‌ها برای یادگیری است. مغز ما پویا و دائماً فعال است و مغز کودکان مشغول‌ترین مغز است.چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند؟ تحقیقات نشان داده است که کودکان با سرعتی دو برابر حرف زدن، زبان را می‌فهمند. بر طبق گفته‌ی دکتر پاتریشیا کوهل، مغز یک کودک کم سن و سال دو برابر مغز افراد بزرگسال فعال است. کوهل اظهار می‌دارد، نوزادان و کودکان کم سن و سال در فراگیری زبان دوم نابغه هستند. او می‌گوید کودکان می‌توانند تمام صداهای تمام زبان‌ها را تشخیص دهند و این استثنایی است، چون ما نمی‌توانیم آن را انجام دهیم. ما شنونده‌های محدود به فرهنگ هستیم. ما می‌توانیم صداهای زبان خودمان را تشخیص بدهیم و صداهای زبان‌های خارجی را نمی‌توانیم تشخیص بدهیم. وقتی کودکان در سنین پایین در معرض زبان‌های دیگر قرار می‌گیرند، به آن‌ها این فرصت را می‌دهید که قابلیت طبیعی آن‌ها برای شنیدن و تشخیص صداهای زبان‌های دیگر و فهم آنچه می‌شنوند، فعال شود.

 

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

کودکان کاری می‌کنند که یادگیری زبان، ساده به نظر برسد

یادگیری زبان به کودکانچرا کودکان زبان‌های جدید را بهتر یاد میگیرند؟ زیرا کودکان برای آنکه چیزی را به دست بیاورند، ارتباط برقرار می‌کنند. آن‌ها شادمانه از حجم بسیاری از یادگیری که در حال شکل‌گیری است، آگاه نیستند. آن‌ها هر چیزی را از طریق احساسشان کسب می‌کنند و بین آنچه می‌شنوند، می‌بینند، استشمام می‌کنند، می‌چشند یا لمس می‌کنند، ارتباط برقرار می‌کنند. اگر کودک شما در حال بازی کردن با ماشین‌هایش است، همزمان چیزهایی را درباره‌ی رنگ، شکل، اندازه، بافت، اختلاف‌ها، جهات و درک مکانی (جلو، عقب، طرفین) یاد می‌گیرد. دایره‌ی لغاتش را (از طریق شنیدن لغات جدید، نام بردن و توصیف) افزایش می‌دهد. یاد می‌گیرد که چطور چیزی را که لازم دارد، درخواست کند (شفاهی یا غیرشفاهی). چیزها را طبقه‌بندی می‌کند (بیا همه‌ی اتوبوس‌های آبی را در یک جعبه بگذاریم) و پشت سرهم قرار می‌دهد (بعد از این کدام می‌آید؟). تا وقتی که ما شرایط درستی را فراهم آوریم، یادگیری و رشد کودکان به صورت طبیعی و هماهنگ، اتفاق می‌افتد.
شعار ما در آموزشگاه زبان خزائلی "زندگی یعنی بازی و یادگیری" است، ما به تجربه به این اصل دست پیدا کرده‌ایم. پیج اینستای آموزشگاه گواه موفقیت ما در زمینه آموزش زبان به کودکان می‌باشد.

 

محیط احساسی کودکان برای یادگیری آن‌ها مهم است

در سال‌های اولیه‌ی زندگی کودک شما، محیط احساسی، درست به‌اندازه‌ی محیط جسمانی حائز اهمیت است. کودکان وقتی احساس امنیت، شادی، با ارزش بودن و شنیده شدن داشته باشند، یادگیری در آن‌ها اتفاق می‌افتد. این‌ها برای هر نوع تجربه‌ی یادگیری در سال‌های اولیه‌ی زندگی، مهم هستند. این تجارب شامل یادگیری یک زبان دیگر هم می‌شود. چیزی که کودکتان به آن احتیاج دارد، محیطی عاشقانه، محرک و غنی در تعادل با فعالیت‌های متکی بر بزرگسال و فعالیت‌های متکی بر کودک، است. فعالیت‌های متکی بر بزرگسال که شامل: داستان، شعر، آواز، بازی، هنر، کاردستی، رقص و فعالیت‌های حرکتی است، کودک را در معرض زبان قرار می‌دهد.


در مقاله‌های زیر نمونه‌هایی از این فعالیت‌ها برای شما گرداوری شده است که شامل فیلم و برگه‌های قابل چاپ می‌باشد. شما می‌توانید این فعالیت‌ها را به راحتی در منزل انجام داده و در کنار فرزندان خود از بازی و یادگیری لذت ببرید:

مقالات مفید:

استفاده از گرامر برای مکالمه

بازی‌های نمایشی

همراه با کاردستی انگلیسی را تمرین کنید

شعرها و بازی‌های حرکتی

کتاب خواندن به همراه کودکتان

انگلیسی حرف زدن در خانه

 اما تعاملی که خصوصاً در فعالیت‌های متکی بر کودک شکل می‌گیرد، واقعاً سبب افزایش پیشرفت زبان کودک می‌شود و برقراری ارتباط معنا دار و صحیح را در محیط، تشویق می‌کند. شرایط درست، حتی به کودکان کمک می‌کند تا بهتر یاد بگیرند.

 

چرا کودکان کم سن و سال از بازی با زبان‌ها لذت می‌برند؟

بازی با زبان‌هایادگیری یک زبان دیگر در سنین پائین به کودک شما اجازه می‌دهد تا کاملاً از نحوه‌ی تولید صدا، لذت ببرد. کودکان از بازی با زبان‌ها نمی‌ترسند. آن‌ها به طرف جادوی آهنگ و آواز کشیده می‌شوند. آن‌ها ریتم آهنگ را می‌شنوند و تجربه می‌کنند و از درآوردن ادای تلفظ لغات جدید و لغات بیگانه لذت می‌برند و با تکرار با لغات قافیه‌دار بازی می‌کنند و حتی مثال‌هایی از خود اختراع می‌کنند. با انجام این کارها کودک شما به صداهای زبان گوش می‌دهد و نادانسته بر روی ریتم، تکیه، آهنگ و تلفظ هم کار می‌کند. فراگیران بزرگتر زبان بعضی اوقات این کشش را به کلمات و صداها ندارند، آن‌ها خودآگاه می‌شوند و به بازی صریح و بی‌پروا با زبان علاقه‌ی کمتری نشان می‌دهند. تنظیم زود هنگام صداهای زبان انگلیسی، منافع زیادی در آینده خواهد داشت. تحقیقی در سال 2017 توسط موسسه‌ی CELL نشان می‌دهد که بین توانایی کودکان کم سن و سال برای خواندن آهنگ‌های کودکستانی و روشی که آن‌ها برای بازی با صداها و تمرین مهارت‌های اولیه‌ی خواندن دارند، رابطه وجود دارد.

 

آیا کودکان کم سن و سال‌تر از اشتباه کردن، کمتر می‌ترسند؟

به راستی چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند؟ زیرا کودک شما نگرشی مبتنی بر آزمون و خطا دارد. اشتباه کردن، بخش با ارزشی از فرآیند یادگیری است. از لحاظ پیشرفت زبان، کودکان با آن اشتیاقی که برای یادگیری هر چه که در اطرافشان می‌شنوند، دارند، مسلم است که اشتباه هم می‌کنند. همه‌ی ما مثال‌هایی از اشتباهات گرامری کودکان داریم؛ اما آن‌ها مثال‌هایی هستند از اینکه کودکان قوانین زبان را به صورت معمول به کار می‌برند و از بی‌قاعدگی‌های زبان مطلع نیستند. وقتی کودکان را در هر سنی در معرض زبان جدیدی قرار می‌دهیم، آن‌ها از مزایای تجربه کردن زبان به عنوان قسمتی طبیعی از رشد خود، بهره می‌برند. پیشرفت آن‌ها با ترس از اشتباه کردن، سرکوب نمی‌شود، چیزی که برای ما به عنوان بزرگسال اتفاق می‌افتد، کودکان کم سن و سال به‌سادگی روی راه خود به طرف درست یادگرفتن، کار می‌کنند.

 

چگونه می‌توانیم موفقیت را پایه‌ریزی کنیم؟

مزایای دراز مدت یادگیری یک زبان دیگر، چیزی بیش از برقراری رابطه با دیگران است. پروفسور " تینا بروس " کارشناس کودکان و بازی، به این موضوع اشاره می‌کند که کودکانی که به سه زبان صحبت می‌کنند که ریشه‌های کاملاً متفاوتی دارند، حوزه‌ی صداهایی که می‌شناسند و چیزهایی که می‌دانند، سبب گسترش فکر آن‌ها می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد که کودکانی که زبان دیگری را یاد می‌گیرند، در آزمون‌های استاندارد، نمرات بهتری می‌گیرند. چون یادگیری زبان مهارت‌های شنیدن، مشاهده، حل مسئله و تفکر انتقادی را تقویت می‌کند. این ها مهارت‌های قابل تغییری هستند که هم از نظر شخصی و هم از نظر کاری، مزایایی برای همه‌ی عمر دارند. تشویق کودکان برای دوست داشتن زبان در سنین پائین آن‌ها را به خوبی برای مدرسه و زندگی آماده می‌کند.
شما در هر جای دنیا که باشید می‌توانید به خانواده بزرگ خزائلی بپیوندید و با کلاس‌های آنلاین آموزشگاه زبان خزائلی تجربه شیرینی از آموزش زبان داشته باشید. تخصص و افتخار ما آموزش زبان انگلیسی به کودکان از سه و نیم سال به بالا است.


 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 4 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۵/۸ 7/29/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/چرا-کودکان-زبانهای-جدید-را-بهتر-یاد-می-گیرند

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture