Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060

کتاب‌های American English Files:


مهارت-انگیزه-تلفظ-لغت-خوانداری-نوشتاری-شنیداری-گفتاری

مقدمه

کتاب American English Files ترکیبی از یک سری مهارت‌هاست که زبان‌آموز را به صحبت کردن در کلاس و یا هر مکان دیگری ترغیب می‌کند. هدف ما از ترجمه چاپ دوم این کتاب در بهترین کلاس زبان آنلاین کرج بالا بردن کیفیت و فضای دوستانه معلم و شاگردی دروس بوده است. علاوه بر دروس A و B کتاب زبان‌آموزان، مواد آموزشی دیگری نیز موجود است که می‌توانید با توجه به نیاز زبان‌آموزان و زمان و منابع در دسترستان از آن‌ها استفاده کنید.

زبان‌آموزان به چه چیزهایی نیاز دارند؟

از هر ده زبان‌آموزی که در کلاس‌های زبان انگلیسی ثبت‌نام می‌کنند، هدف نه نفر از آن‌ها صحبت کردن به زبان انگلیسی است. صحبت کردن به یک زبان خارجی بسیار مشکل است و بنابراین زبان‌آموزان به انگیزه بالایی نیاز دارند تا به صحبت به زبان انگلیسی تشویق شوند.

گرامر، واژگان و تلفظ
Grammar, vocabulary and pronunciation

زبان‌آموزان در هر سطحی که باشند برای این‌که بتوانند با اعتماد به نفس به زبان انگلیسی صحبت کنند، به گرامر، واژگان و تلفظ (G,V,P) به عنوان یک ابزار نیاز دارند. ما بر این عقیده‌ایم که صحبت کردن با اعتماد به نفس مساوی است با گرامر+ واژگان+ تلفظ و در این کتاب به این سه مورد به‌طور یکسانی اهمیت داده شده است. در هر درسی به‌طور مشخص اهداف گرامر، واژگان و تلفظ تعیین شده است. این امر سبب می‌شود تا دروس متمرکز باشند، ضمن آن‌که اهداف آموزشی را برای زبان‌آموزان ملموس می‌سازد و سبب ایجاد احساس پیشرفت در آن‌ها می‌شود.

گرامر

چیزی که زبان‌آموزان به آن نیاز دارند:

•    ارائه واضح و روشن ساختارهای گرامری جدید به‌گونه‌ای که بتوان آن‌ها را به‌راحتی به خاطر سپرد.
•    تمرینات منظم و گوناگون بسیار در بافت و موقعیت‌های معمولی.
•    مواد آموزشی مرجع موردعلاقه زبان‌آموزان.

این کتاب بافت و موقعیتی را برای زبان جدید ایجاد می‌کند که زبان‌آموزان می‌توانند با بهره‌گیری از داستان‌ها و موقعیت‌هایی از زندگی واقعی، طنز و حس تعلق در آن سهیم شوند. بخش گرامر انتهای کتاب، مرجعی از گرامر همراه با قوانین، مثال‌های قابل شنیدن و اشتباهات رایج است که برای زبان‌آموزان به‌راحتی قابل دسترس است. برای هر نکته گرامری حداقل دو تمرین ارائه شده است.

حتما بخوانید: سری کتاب های Hey There را بخوانید.

واژگان (Vocabulary)

چیزی که زبان‌آموزان به آن نیاز دارند:

•    بالا بردن سریع دانش آن‌ها در مورد کلمات و عبارات پرکاربرد.
•    استفاده از کلمات جدید در موقعیت‌های شخصی.
•    مواد آموزشی مرجع قابل دسترس.

تمرکز هر درس بر واژگان پرکاربرد است که به صورتی واقع بینانه ارائه می‌شود. برای کمک به زبان‌آموزان در تلفظ لغات جدید، کلیه لغات جدید همراه با الفبای آوایی ارائه می‌شوند. بیشتر دروس به بخش‌های واژگانی انتهای کتاب مربوط می‌شوند که به تمرین و ارائه واژگان در کلاس کمک می‌کند و برای هر کلمه نمونه‌ای صوتی ارائه می‌دهد. این بخش، مرجع واضحی است که زبان‌آموزان می‌توانند با استفاده از آن، دروس را دوره کرده و خود را  محک بزنند.

تلفظ (Pronunciation)

چیزی که زبان‌آموزان به آن نیاز دارند:

•    یادگیری صداهای صامت و مصوت زبان انگلیسی و تمرین فشرده آن‌ها.
•    درک قوانین و الگوها در روابط میان حروف و صداها.
•    تمرینات برنامه‌ریزی شده‌ی سایر جنبه‌های تلفظ مثل فشار بخش های مختلف کلمه و آهنگ جمله.

 زبان‌آموزان پیش مبتدی می‌خواهند به‌طور واضح صحبت کنند اما اغلب در یادگیری تلفظ‌های زبان انگلیسی خصوصاً روابط میان حروف و تلفظ آن‌ها، حروفی که خوانده نمی‌شوند و یا ضعیف خوانده می‌شوند دچار ناامیدی می‌شوند. ما بر اصلاح تلفظ از طریق تمرکز بر روی صداهایی که برای ارتباط خیلی مفید هستند، بر تکیه لغات (word stress) و بر آهنگ جمله (sentence rhythm) تأکید داریم. این کتاب در هر درس بر روی تلفظی تمرکز دارد که به صداها (sounds)، تکیه لغات (word stress) و تکیه جمله (sentence stress) توجه می‌کند.

مهارت‌های گفتاری (Speaking)

چیزی که زبان‌آموزان به آن نیاز دارند:

•    موضوعاتی که برای آن‌ها الهام بخش باشد.
•    تکالیف قابل دسترس با کاربرد واقعی.
•    فرصت‌های معمولی برای به کاربردن زبان جدید به صورت شفاهی.

این کتاب با در اختیار گذاشتن تکالیف متفاوت و مهیج و زبانی که بتوان با اعتماد به نفس با آن ارتباط برقرار کرد، زبان‌آموزان را به صحبت کردن ترغیب می‌کند. علاوه بر تمرینات انتهای کتاب، زبان‌آموزان در طول درس هم با پاسخ به متون و تمرینات شنیداری و تمرین شفاهی گرامر واژگان، به صحبت کردن تشویق می‌شوند.

مهارت‌های شنیداری (Listening)

چیزی که زبان‌آموزان به آن نیاز دارند:

•    شنیدن زبان انگلیس تا جایی که ممکن باشد.
•    ایجاد اعتماد به نفس با گوش دادن به گفتارهای ساده و کوتاه.
•    درک و فهم جان کلام با تمرکز بر روی لغات کلیدی موجود در گفتار.

بخش شنیداری این کتاب بر اساس موقعیت‌های واقعی و جذابی تنظیم شده است. لهجه‌ها و صداهای مختلفی از آمریکایی گرفته تا جهان انگلیسی زبان، در این قسمت ارائه می‌شود اما در عین حال همه آن‌ها برای زبان‌آموزان این سطح، قابل فهم و واضح هستند. اجراها و جلوه‌های صوتی به کار رفته سبب می‌شود که این بخش حالتی زنده داشته باشد و همین امر باعث می‌شود تا زبان‌آموزان بتوانند به سادگی قسمت‌های شنیداری را دنبال کرده و از آن لذت ببرند. تکالیف بر کمک به زبان‌آموزان برای فهم لب مطلب در نخستین بار و فهم چیزهای بیشتری در شنیدن مجدد، تأکید دارند.

مهارت‌های خواندنی (Reading)

چیزی که زبان‌آموزان  به آن نیاز دارند:

•    موضوعات جذاب و متونی است که ایجاد انگیزه می‌کنند.
•    تکالیف معقولی که به زبان‌آموزان کمک می‌کند تا بتوانند بخوانند.
•    یادگیری نحوه برخورد با لغات جدید در متن.

بیشتر زبان‌آموزان نیاز دارند برای کار یا مدرسه انگلیسی بخوانند، ضمن این‌که خواندن به افزایش واژگان کمک می‌کند و سبب تقویت گرامر هم می‌شود. کلید ترغیب زبان‌آموزان به خواندن، دادن متون و تکالیفی است که در آن‌ها ایجاد انگیزه کند و در عین حال قادر به انجام آن باشند. متون این کتاب به‌گونه‌ای طبقه بندی شده است که از جملات یک خطی شروع می‌شود و به مقالات واقعی کوتاهی که برگرفته از روزنامه‌ها، مجلات و سایت‌های خبری است ختم می‌شود. این مقالات بر اساس علاقه ذاتی زبان‌آموزان انتخاب‌شده‌اند.

مهارت‌های نوشتاری (Writing)

چیزی که زبان‌آموزان به آن نیاز دارند:

•    الگوهای روشن و مشخص.
•    فوت و فن نوشتن در سطح کلمه و جمله.

گسترش اینترنت و ایمیل به این معناست که مردم در سراسر دنیا هم برای تجارت و هم برای ارتباطات شخصی بیشتر از قبل به زبان انگلیسی می‌نویسند. تکالیفی که به عنوان راهنمای نوشتن در کتاب American English File Starter موجود است انواع گوناگونی نوشته از ایمیل‌های رسمی گرفته تا پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی گذاشته می‌شود را در برمی‌گیرد.

انگلیسی کاربردی (Practical English)

چیزی که زبان‌آموزان به آن نیاز دارند:

•    یادگیری عبارات عملی و پرکاربرد.
•    یادگیری این‌که در موقعیت‌های معمولی چه چیز باید گفته شود.

شش درس کاربردی این کتاب، به زبان‌آموزان این فرصت را می‌دهد که زبان مناسب برای موقعیت‌هایی مثل سفارش قهوه و یا سؤال در مورد قیمت را تمرین کنند. برای آن‌که این موقعیت‌های زندگی روزمره، حالتی زنده داشته باشند، در بخش People on the street، زبان‌آموزان می‌توانند اشخاص واقعی را (نه بازیگران) مشاهده کنند و یا صدایشان را بشنوند که نکات کلیدی زبان در موقعیت‌های واقعی زندگی را به کار می‌برند. ویدیوهای انگلیسی کاربردی در American English file (1) DVD و iTools موجود است. مدرسین همچنین می‌توانند از تمرینات کاربردی Student book همراه با سی دی‌های شنیداری در کلاس استفاده کنند.

دروس یک تا دوازده کتاب زبان‌آموزان

این کتاب دوازده فایل یا درس دارد که هر درسی بر اساس ترتیب زیر سازماندهی شده است:

دروس A و B

هر فایل شامل دو درس دو صفحه‌ای است که گرامر، واژگان و تلفظ را ارائه و تمرین می‌کند. در این دروس بین فعالیت‌های مربوط به خواندن و نوشتن تعادل وجود دارد و همچنین در آن‌ها فرصت‌های زیادی برای صحبت کردن ایجاد شده است. درباره‌ی این دو درس می‌توان مشخصاً به بخش گرامر واژگان موجود در انتهای کتاب مراجعه کرد.

انگلیسی کاربردی (Practical English)

پس از فایل‌هایی که شماره فرد دارند، یک درس دو صفحه‌ای قرار دارد که Survival English (مثلاً زبان مناسب برای پرسیدن قیمت‌ها یا پرسیدن آدرس و جهات) و Social English (عبارات مفیدی مثل ?...excuse me? sorry, would you like to) را تدریس می‌کند. در این درس‌ها مصاحبه‌هایی که با مردم کوچه و خیابان انجام شده قرار دارد که مربوط به ویدیوهای American English File Starter است.

حتما بخوانید: سری کتاب‌های Hey There را بخوانید.


بررسی و دوره دروس

پس از فایل‌هایی که شماره آن‌ها زوج است، یک بخش دو صفحه‌ای وجود دارد که گرامر، واژگان و تلفظ هر فایل را دوره می‌کند و چالش‌هایی را در زمینه خواندن، شنیدن و حرف زدن تحت عنوان ?...can you ایجاد می‌کند تا به زبان‌آموزان نشان دهد که به چه هدفی می‌توانند دست یابند.

 

پسورد فایل پسورد فایلهای فشرده: khazaelischool.com

کتاب:

لیست دانلود(رایگان):

American English File 1-SB

دانلود 1A (41 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(255 مگابایت)

American English File 1-WB

دانلود 1B (27 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(89 مگابایت)

American English File 2-SB

دانلود 2A (43 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(233 مگابایت)

American English File 2-WB

دانلود 2B (27 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(92 مگابایت)

American English File 3-SB

دانلود 3A (28 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(260 مگابایت)

American English File 3 -WB

دانلود 3A (19 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(73 مگابایت)

American English File 4-SB

دانلود 1B (44 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(290 مگابایت)

American English File 4-WB

دانلود 1B (23 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(73 مگابایت)

American English File 5-SB

دانلود 1B (47 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(264 مگابایت)

American English File 5-WB

دانلود 1B (14 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(46 مگابایت)

American English File Starter-SB

دانلود 1B (33 مگابایت)

دانلود فایل صوتی(182 مگابایت)

American English File Starter-WB

دانلود 1B (19 مگابایت)