Loading...

کنترل عصبانیت

کنترل عصبانیت

هشت دلیل محکم برای این‌که دشمنان خود را دوست داشته باشید.

همه‌ی ما دشمنانی داریم، کسانی که از درد و بدبختی ما خوشحال می‌شوند. بعضی‌اوقات به وجود آمدن یک دشمن، در اثر تغییراتی است که در شخصیت و موقعیت شما ایجادشده است. سایر اوقات، بعضی مردم به‌جایی می‌رسند که ظاهراً بی‌هیچ دلیلی از شما متنفرند. در هر صورت کنترل عصبانیت بسیار مهم است. صرف‌نظر از این‌که چگونه این دشمن را به دست آورده‌اید، با مخالفت با الگوی آتش در برابر آتش، دلایل زیر را تصور کنید و ببینید چرا باید در واقع از دشمنان خود قدردانی کنید. این مقاله به شما نشان می‌دهد که نه تنها نباید توسط دشمنانتان آزرده شوید بلکه باید عشق به آن‌ها را در خود پرورش دهید.  مقاله را بخوانید تا به راز آن پی ببرید.

 

نویسنده: Tanvir Zafar

مترجم: رؤیا کریمی جنابی                     

ویراستار: شقایق پوریاقوتی                

 

  1. درسی عملی برای کنترل عصبانیت

اگر بخواهیم صادق باشیم، دشمنان شما بهترین کسانی هستند که به شما کمک می‌کنند تا عصبانیت خود را کنترل کنید. وقتی این درست باشد که دشمنان شما راهی دارند که بدترین چیزها مثل عصبانیت را در شما ایجاد کنند این هم صحیح است که آن‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا آن عصبانیت را کنترل کنید. شما نمی‌توانید در رابطه با کسی که دوستش دارید واقعاً عصبانی شوید و فقط زمانی که واقعاً آزرده می‌شوید می‌توانید یاد بگیرید که چطور خشم خود را کنترل کنید. کنترل خشم وقتی درگیر آن هستیم به‌مراتب مؤثرتر از زمانی است که به‌طور تئوری با آن روبرو هستیم.

 

  1. فرصتی برای رقابت سالم

شاید ندانید اما دشمنان شما مهم‌ترین رقبایی هستند که کمک می‌کنند تا شخصیت رقابت کننده‌ی درون شما نمایان شود (بعضی‌اوقات ممکن است پیش از مواجهه با دشمن حتی از وجود چنین شخصیت رقابت کننده‌ای در درون خودآگاه نباشید). شما انگیزه‌ی درستی برای رقابت را به دست می‌آورید که می‌تواند شما را در طی کردن راه طولانی رسیدن به پیروزی، مورد حمایت قرار دهد؛ بنابراین، وقتی دارید این کار را انجام می‌دهید، باید به یاد داشته باشید که موقع رقابت تبدیل به نسخه‌ی بدی از خودتان نشوید. مقابله با دشمن، فریبنده است و شما باید مطمئن شوید که در این روند، به خودتان یا اخلاقیات خودتان آسیب نمی‌زنید. در این راستا رقابت سالم، تنها چیزی است که باید به دست آورید.

 

  1. نظریات منفی آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا پیشرفت کنید.

این واقعیت دارد که دشمنان شما هرگز در مورد خوبی‌های شما چیز زیادی نمی‌گویند؛ بنابراین، همان‌قدر که ممکن است با نفرت در مورد شما صحبت کنند، ممکن است در گفته‌ی آن‌ها حقیقتی هم نهفته باشد. به‌بیان‌دیگر، وقتی چیز بدی در مورد خودتان از دشمنتان می‌شنوید ممکن است بخواهید به عقب برگردید و خودتان را ارزیابی کنید. فرصت این را دارید که فکر کنید آیا چیزی که دشمنم می‌گوید درست است یا نه و این به شما کمک می‌کند تا بتوانید انسان بهتری باشید. این یک گواه دیگر برای این حقیقت است که دشمنان می‌توانند به روش خود درمانگر باشند.

 

 

  1. دشمنان می‌توانند دوستانی پرقدرت برای ما باشند.

دوست داشتن دشمنانتان می‌تواند به این معنا باشد که تلاشی برای برقراری رابطه و برقراری صلح با آن‌ها داشته باشید. در آخر اگر بتوانید نقاط مشترک پیدا کنید و به توافق برسید، موفق شده‌اید یک دوست دیگر پیدا کنید؛ و چه کسی هست که به دوست نیاز نداشته باشد؟

 

  1. آن‌ها به شما توانایی درک نکات مثبت را می‌دهند.

در عین منفی بودن، همیشه حرفی از مثبت بودن هم هست. بعضی ‌اوقات دانستن این حقیقت که شما دشمنانی دارید می‌تواند به شما کمک کند به خیلی از چیزهای خوب و مثبتی که در زندگی‌تان وجود دارد، توجه کنید. خیلی وقت‌ها، ما این مسئله که چه چیز واقعاً در زندگی مهم است را نادیده می‌گیریم، چون فقط به دشمنان خود توجه می‌کنیم؛ بنابراین امکان دارد، این شناخت شما را به‌جایی برساند که یک‌قدم به عقب برگردید و از چیزهای خوبی که دارید قدردانی کنید (افرادی که دور و بر شما هستند).

 

  1. ممکن است فقط یک سوءتفاهم باشد.

بعضی‌اوقات، دلیل این‌که دشمن دارید ممکن است چیز خیلی بی‌خودی باشد. ممکن است علت این رابطه‌ی متلاشی را ندانید. دشمن شما می‌تواند به کامل کردن این تصویر کمک کند.  نزدیک شدن به آن‌ها به‌راحتی به شما کمک می‌کند که دلیل متلاشی شدن رابطه را بفهمید. این مسئله در عوض می‌تواند به شما کمک کند که رابطه‌ی خود را بهبود ببخشید و به جلو بروید. سوءتفاهم‌ها همیشه به وجود می‌آیند و شما باید بتوانید روی آن‌ها کار کنید.

 

  1. شما یاد می‌گیرید که از عشق هم قدردانی کنید.

یادآوری همیشگی این حقیقت که دشمن دارید، به شما کمک می‌کند که کسانی که شما را دوست دارند را هم نادیده نگیرید. عشق و نفرت دو احساس متضاد هستند که ممکن است هرلحظه یکی از آن‌ها روی دیگری سایه افکند؛ بنابراین، درحالی‌که همیشه دشمنانی دارید، در عین‌ حال همیشه کسانی هستند که شما را دوست دارند. این افراد باید برای کارهایی که برای شما انجام می‌دهند مورد قدردانی قرار گیرند. هیچ‌گاه نگذارید نفرت به‌جای دشمنانتان به ‌طرف شما بیاید.

 

  1. آیا واقعاً به نفرت نیاز دارید؟

حقیقت این است که دشمنان فقط احساسات منفی با خود به همراه می‌آورند و باعث واکنش‌های بد از طرف شما می‌شوند. اگر واقعاً می‌خواهید زندگی موفقی داشته باشید و کنترل عصبانیت خود را به دست داشته باشید، نمی‌توانید واقعاً همه‌ی این بار را بر دوش بکشید. نفرت بد است و باید تمام سعی خود را بکنید که از آن خلاص شوید. این حقیقت را همه می‌دانند که هیچ‌کس نمی‌تواند خیلی در زندگی جلو برود وقتی بار عاطفی زیادی بر دوش دارد. نفرت بزرگ‌ترین بار عاطفی است که وجود دارد.


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 4 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۸/۳/۱۲ 6/2/2019 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/کنترل-عصبانیت

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture