Loading...

آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان

آموزش زبان کودکان انگلیسی خانه
بسیاری از پدر مادرها می‌خواهند انگلیسی را در خانه به کودکان خود بیاموزند، اما نمی‌دانند چگونه باید شروع کنند؟ آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان چگونه میسر خواهد بود؟برای پاسخ به این سوال، توصیه‌های ما را بخوانید!

بیشتر پدر مادرها دوست دارند انگلیسی را در خانه به کودکان خود بیاموزند اما نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند. اهمیتی ندارد که انگلیسی خود شما در سطح عالی باشد. برای آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان مهم‌ترین نکته این است که شما مشتاق هستید و کودکانتان را خیلی مورد تشویق قرار می‌دهید. کودک شما هم این اشتیاق برای زبان را یاد می‌گیرد. نگران نباشید اگر کودک شما بلافاصله شروع به حرف زدن به زبان انگلیسی نکرد. آن‌ها نیاز به زمان مشخصی برای جذب زبان دارند. صبور باشید، در زمان خود شروع به حرف زدن به انگلیسی خواهند کرد.

 

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

ایجاد برنامه‌ی مشخص

برای زمان آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان برنامه‌ی مشخصی در نظر بگیرید. بهتر است مدت زمان کم و مکرری را به آن اختصاص دهید تا مدت زمان طولانی و نا مکرر. برای بچه‌های کوچک پانزده دقیقه کافی است. می‌توانید این زمان را به تدریج با بزرگ‌تر شدن فرزندتان و بالا رفتن تمرکزش، افزایش دهید. سعی کنید هرروز در زمان مشخص فعالیت‌های مشخصی را انجام دهید. کودکان اگر بدانند که چه چیزی در انتظارشان است، احساس راحتی و اعتماد به نفس بیشتری می‌کنند. به‌عنوان مثال، هرروز بعد از مدرسه باید یک بازی انگلیسی انجام دهید یا یک داستان انگلیسی قبل از خواب برایش بخوانید. اگر در منزل جا دارید می‌توانید گوشه‌ای را به انگلیسی اختصاص دهید و در آنجا هرچه که به زبان انگلیسی مربوط است را قرار دهید مثل کتاب‌ها، بازی‌ها، دی وی دی ها یا چیزهایی که کودک شما ساخته است. تکرار ضروری است، معمولاً کودکان قبل از آن که احساس کنند که خودشان آماده‌ی تولید کلمات و عبارات هستند، نیاز دارند آن‌ها را بارها و بارها بشنوند.

 

بازی کردن

به طور طبیعی کودکان هنگام سرگرمی، یاد می‌گیرند. فلش کارت‌ها راه خوبی برای آموزش و دوره‌ی لغات است و بازی‌های زیادی هستند که می‌توانید با فلش کارت انجام دهید. بازی‌هایی مثل بازی حافظه، بازی kim و بازی خانواده‌ی خوشحال. می‌توانید در وب‌سایت ما فلش کارت‌هایی با موضوعات متفاوت را به صورت رایگان دانلود کنید. بسیاری بازی‌های دیگر هم هست که برای تمرین انگلیسی می‌توانید با کودکان خود انجام دهید.

بازی ها

•    بازی‌های عملی- برای مثال بازی سایمون، Charades و یا بازی آقا گرگه ساعت چنده؟
•    بازی‌های روی صفحه- مار و پله و یا سایر بازی‌های سنتی
•    بازی‌های لغوی- مثل I Spy و یا بازی Hangman
•    بازی‌های آنلاین- می‌توانید زمان تمرین انگلیسی را با یک بازی آنلاین از سایت learnenglish kids به پایان برسانید.

 

استفاده از موقعیت‌های روزانه

یکی از مزیت‌های آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان این است که می‌توانید از موقعیت‌های روزانه و اشیای واقعی دور و بر خانه، زبان را به صورت طبیعی و در محیط تمرین کنید. مثلاً:

•    صحبت درباره‌ی لباس‌ها، زمانی که کودک شما در حال پوشیدن لباس است، یا وقتی لباس‌های شسته شده را مرتب می‌کنید (بیا جوراب آبی‌ها تو بپوش، این تی شرت باباست و...).
•    لغات مربوط به اسباب‌بازی و مبلمان را وقتی به او کمک می‌کنید اتاقش را مرتب کند، تمرین کنید (خرستو بذار روی تختت! ماشین آبیه کجاست؟).
•    لغات مربوط به غذا را موقع آشپزی یا خرید آموزش دهید. وقتی به سوپرمارکت می‌روید، به کودک خود لیستی از چیزهایی که باید پیدا کند بدهید (با توجه به سن کودک از عکس یا کلمات استفاده کنید). هنگام جابه جا کردن خریدها در منزل، لغات را دوره کنید.

 

استفاده از داستان‌ها

بچه‌های کوچک عاشق کتاب‌هایی با رنگ‌های براق و تصاویر جذاب هستند. با هم به تصاویر نگاه کنید و با اشاره به آن‌ها لغات را به زبان بیاورید. بعدها می‌توانید از کودک خود بخواهید که به چیزهای مختلف اشاره کند. مثلاً: گربه کجاست؟ بعد از مدتی آن‌ها را تشویق کنید که لغات را با پاسخ به این سوال: اون چیه؟ بیان کنند. گوش دادن به داستان‌ها به کودک شما کمک می‌کند تا به صداها و ریتم زبان انگلیسی عادت کند. داستان‌های همراه با نقاشی متحرک در سایت learn English kids راه بسیار خوبی برای پیشرفت مهارت‌های شنیداری و خوانداری کودکان است. کودکان بزرگتر می‌توانند فعالیت‌های قابل دانلود را کامل کنند و یادگیری خود را امتحان کنند.

 

استفاده از آوازها

استفاده از آوازها

آوازها واقعاً راه مؤثری برای یادگیری لغات جدید و بهبود تلفظ هستند. آوازهایی که همراه با یک سری اعمال هستند برای کودکان کوچک خیلی جالبند، چون می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند حتی اگر هنوز قادر به خواندن آواز نباشند. این اعمال اغلب به معنای لغاتی که در آهنگ هست اشاره دارد. درسایت learnenglish kids آهنگ‌های سرگرم‌کننده‌ی زیادی همراه با نقاشی متحرک هست که می‌توانید همراه با کودک خود به آن‌ها گوش کنید.

 

 


آموزش گرامر

برای آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان کم سن و سال‌تر نیازی به آموزش آشکار قواعد گرامری نیست اما به جای آن باید آن‌ها را به شنیدن و استفاده‌ی ساختارهای گرامری در داخل متن عادت دهید مثلاً have got برای وقتی که درباره‌ی ظاهر کسی صحبت می‌کنید یا must/must'nt برای وقتی که از قوانین مدرسه‌شان با آن‌ها صحبت می‌کنید. شنیدن گرامری که در متن به کارمی رود در سال‌های اول زندگی به کودک شما کمک خواهد کرد تا وقتی بزرگتر می‌شود، به طور طبیعی و صحیحی آن را به کاربرد. در مورد بچه‌های بزرگتر، می‌توانید از بخش تمرین گرامر learnenglish kids استفاده کنید. ویدیوها، مسابقات و بازی‌ها به کودکان کمک می‌کند تا همراه با سرگرمی و با آرامش یاد بگیرند. برای کودکان بزرگتر آموزش خواهر برادرهایشان یا سایر اعضای خانواده خیلی مؤثر خواهد بود. توضیح نحوه‌ی استفاده از گرامر به اشخاص دیگر، به شما کمک خواهد کرد تا خودتان هم بر آن تسلط یابید.

 

ابتدا چه لغات و عباراتی را باید به کودک خود بیاموزیم؟

هنگامی که می‌خواهید در مورد موضوع آموزشی تصمیم بگیرید، شخصیت و علائق کودک خود را در نظر بگیرید و بگذارید کودکتان شما را در انتخاب موضوع کمک کند. ممکن است دوست داشته باشید

با یکی از این موضوعات شروع کنید:

•    اعداد (1-10، 10-20،20-100)
•    رنگ‌ها
•    صفات (مثل بزرگ، کوچک، بلند، خوشحال، غمگین، خسته)
•    بدن
•    اسباب‌بازی‌ها
•    لباس‌ها
•    حیوانات (مثل حیوانات خانگی، حیوانات مزرعه، حیوانات وحشی)
•    غذا

شما می‌توانید فعالیت‌های سرگرم‌کننده‌ی زیادی را با موضوعات مختلف learnenglish kids بیابید. همچنین این مهم است که کودک شما زمانی مختص انگلیسی داشته باشد. پس همیشه از عباراتی مثل: " وقت انگلیسیه! بشین. امروز باید با کدوم آهنگ شروع کنیم؟ " کودکان خیلی زود عباراتی مثل لطفاً، متشکرم، می شه داشته باشم، کجاست؟ اشاره کن، چه رنگیه این...من دوستش دارم من دوستش ندارم...را یاد می‌گیرند. رویکرد شما هرچه باشد، مهم‌ترین چیز آرامش است. سرگرم باشید و آموزش انگلیسی را به یک تجربه‌ی لذت‌بخش هم برای خودتان وهم برای کودکتان تبدیل کنید.

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 2 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۵/۲۳ 8/13/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/آموزش-انگلیسی-در-خانه-برای-کودکان

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture