Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
69کلاس زبان انگلیسی
68جدیدترین متد آموزش زبان انگلیسی
67آموزشگاه زبان در کرج | آموزشگاه زبان در گوهردشت کرج
66دوره‌ انگلیسی Catch Up
65دوره‌های Reading and Writing
64دوره‌های ترمیک English Time
63دوره‌ Magic Time
62مهدکودک زبان انگلیسی آنلاین
61کارگاه آموزش زبان
60 MESSY PLAY
59بهترین روش یادگیری زبان در منزل
58روش های مختلف برقراری ارتباط
57آموزش لباس پوشیدن به کودکان
56آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
55اهداف آموزش پیش دبستانی
54کلاس پیش دبستانی آموزشگاه خزائلی
53آموزشگاه آنلاین زبان در کرج
52چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است
51ایجاد احساس امنیت در کودکان
50راه های کمک به استقلال کودکان
49سلامت عاطفی کودکان
48کودکان چگونه انگلیسی یاد می گیرند
47آموزش ورود به کلاس در Adobe Connect
46بهترین راه آموزش زبان به کودکان
45یادگیری کلمات انگلیسی
44آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان
43بازی و کاهش استرس در کودکان
42چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند
41دلایلی که افراد نمی توانند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنند
40استفاده از گرامر برای مکالمه
39کتاب خواندن به همراه کودکتان
38انگلیسی حرف زدن در خانه
37انگلیسی زبان پرکاربرد بین المللی
36منشور اخلاقی انضباتی دانش آموزان
35راهنمای استفاده از سایت آموزشگاه خزائلی
34چیزهایی که والدین باید در مورد ویروس کرونا بدانند
33ویروس کرونا چیست
32 راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محیط کار
31با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم
30راه های انتقال ویروس کرونا ایران
29بهترین روش یادگیری زبان
28مشخصات یک مدرسه خوب
27ده ویژگی ممتاز یک مدرسه خیلی خوب
26آیا خواندن به زبان انگلیسی مشکل است
25چگونه مهارت خواندن را بهبود ببخشیم
24چگونه انگلیسی را بهتر یاد بگیریم
23چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
22چرا کودکانمان گریه می کنند
21مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
20یادگیری زبان از طریق مسافرت
19آموزش نکاتی درباره لمس خوب و بد به کودکان
18آموزش به کودکان درباره لمس خوب و لمس بد
17یادگیری لغات در متن
16آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودک سه ساله
15یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی
14اشتغال مادران کودک زبان‌آموز
13انگلیسی استاندارد چیست
12ژان پیاژه
11فواید کتاب خوانی
10غلبه بر اضطراب جدائی در اولین روز مدرسه
9مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان
8راز شگفت انگیز پرورش کودک خوش رفتار
7تئوری های رشد کودک
6کودک نافرمان
5چگونه کودکانی شاد پرورش دهیم
4حسادت بین کودکان
3کنترل عصبانیت
2آموزش استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان
1کمک به کودکان ناتوان در یادگیری

بهترین راه آموزش زبان به کودکان

روشهای ساده و سرگرم کننده برای آموزش انگلیسی
شانزده روش ساده و سرگرم کننده برای آموزش انگلیسی به فراگیرانی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم می‌آموزند (ESL). بهترین راه آموزش زبان به کودکان با پاسخ به این سوالات به دست می آید.

با گرامر انگلیسی کشمکش دارید؟
یا این که از کتاب درسی خود خسته شده‌اید؟
کلید خوب یادگرفتن انگلیسی این است که تسلیم نشوید.
اما چطور می‌توانید هنوز با انگیزه باشید وقتی ناامید و خسته‌اید؟

چیز جدیدی را امتحان کنید.

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

در اینجا ایده‌هایی را ارائه می‌دهیم که مطالعه‌ی شما را مؤثرتر و سرگرم کننده تر می‌کند.

 

1.    کمی موسیقی به درس خود اضافه کنید.

بهترین راه آموزش زبان به کودکان و بزرگسالان گوش دادن به موسیقی هنگام مطالعه‌ی انگلیسی است که می‌تواند ذهن شما را بیدار کند و شما را در شرایط بهتری قرار دهد. هنگامی که در حال خسته شدن هستید، آهنگ‌های شاد می‌تواند در شما انگیزه ایجاد کند و به شما انرژی دوباره بدهد در حالی که موسیقی ملایم می‌تواند شما را هنگام داشتن استرس برای امتحان، آرام کند. یادتان باشد به هر حال گوش کردن به آهنگ‌های با کلام حواس شما را از آن چه می‌خوانید پرت می‌کند. کلمات آهنگ توجه شما را از کلمات انگلیسی که می‌خواهید یاد بگیرید به سمت خود می‌کشد. اگر این شما را آزار می‌دهد می‌توانید با موسیقی بدون کلام درس بخوانید مثل موسیقی جاز یا کلاسیک.

 

2.    اسکرابل بازی کنید.

بازی اسکرابلاسکرابل یک بازی سنتی است که بازیکن‌ها باید قطعاتی که حروفی روی آن نوشته ‌شده است را به صورت جدول حروف، کنار یکدیگر قرار دهند. این راه فوق‌العاده‌ای برای تقویت لغات انگلیسی شماست. در بازی اسکرابل زمانی که سعی می‌کنید با حروفی که دارید، لغات مختلفی پیدا کنید، واقعاً به انگلیسی فکر می‌کنید. اگر به کلاس انگلیسی می‌روید آن را بخرید و همکلاسی‌های خود را به بازی دعوت کنید. می‌توانید در وب سایت‌هایی مثل فیس بوک هم اسکرابل بازی کنید در آنجا اسم بازی words with friends است.

 

 

 

3.    انگلیسی را از طریق کانال‌های سرگرم‌کننده‌ی یوتیوب یاد بگیرید.

یوتیوب نه تنها ویدیوهای سرگرم کننده و جالب دارد بلکه منابع بسیار خوبی برای یادگیری انگلیسی هم دارد! در اینجا 9 کانال فوق‌العاده‌ی یوتیوب را که می‌توانید برای مطالعه‌ی انگلیسی استفاده کنید را آورده‌ایم. یادگیری آنلاین زبان انگلیسی می تواند جایگزین خوبی برای روشهای سنتی باشد.

 

4.    با تلویزیون انگلیسی یاد بگیرید.

برنامه های تلوزیونی زبان اصلی کمک شایانی به یادگیری شما می کنند. تماشای فیلم های مورد علاقه تان هم یادگیری را برای شما جذاب تر می کنند و هم تلفظ صحیح را به شما آموزش می دهند و می تواند به عنوان بهترین راه آموزش زبان به کودکان مد نظرتان باشد. یک برنامه را چندین بار تماشا کنید و سعی کنید تمام جملات را یاد بگیرید. این کار مهارت شنیداریتان را نیز تقویت می کند.

 

5.    در مکانی جدید درس بخوانید.

هر بار که درس می‌خوانید اگر درهمان مکان و در همان اتاق بنشینید ممکن است خیلی زود خسته شوید. اگر همیشه در خانه درس می‌خوانید کتابخانه و کافی‌شاپ را هم امتحان کنید. تغییر منظره‌ی دید، اشتیاق شما را بهبود می‌بخشد ضمن این که نشان داده‌شده که تغییر مکان، حافظه را بهبود می‌بخشد. مغز شما بین آن چه می‌خوانید و جایی که هستید ارتباط برقرار می‌کند. وقتی در جای متفاوتی درس می‌خوانید مغزتان را وادار می‌کنید که ارتباطات جدیدی با آن چه می‌خوانید، برقرار کند. هرچه ارتباط‌هایی که مغزتان ایجاد می‌کند بیشتر باشد، آن چه را که یاد گرفته‌اید بیشتر به خاطر می‌سپارید.

 

6.    کسی را برای مکالمه پیدا کنید.

با جستجوی آنلاین دوستان انگلیسی، مکالمه‌ی انگلیسی را بیشتر تمرین کنید. می‌توانید با فراگیران زبان دیگری در منطقه‌ی خودتان ارتباط برقرار کنید یا حتی ایمیل رد و بدل کنید یا پیام‌های فوری در اسکایپ داشته باشید. Conversation exchange وبسایت رایگانی است که به فراگیران زبان کمک می‌کند تا با هم رابطه برقرار کنند. به این وسیله شما می‌توانید با انگلیسی ‌زبانی که زبان شما را یاد می‌گیرد مکالمه داشته باشید. با این روش طرف مکالمه‌ی شما حرف زدن به زبان شما را تمرین می‌کند و شما هم انگلیسی را با او تمرین می‌کنید.

 

7.    انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید.

کسی هست که از دیدن یک فیلم خوب لذت نبرد؟ و اگر فیلمی ببینید که بتوانید همزمان انگلیسی هم یاد بگیرید خیلی بهتر خواهد بود! برای شروع، از این راهنما برای یادگیری انگلیسی از طریق فیلم استفاده کنید.بهترین راه آموزش زبان به کودکان تماشای فیلم و کارتون است که باید در برنامه های خود بگنجانید.

 

8.    انگلیسی را از طریق ویدیوهای واقعی موجود در fluentu یاد بگیرید.

Fluentu به شما این امکان را می‌دهد که انگلیسی را از طریق برنامه‌های تجاری، خبری یا شوهای تلویزیونی یاد بگیرید. اکنون می‌توانید دیکشنری‌های خود را کنار بگذارید چون در این برنامه کپشن هایی هست که می‌توانید سریع دنبال لغتی که نمی‌دانید بگردید. تعاریف لغات همراه با مثال‌هایی است که نشان می‌دهد آن لغت چگونه استفاده می‌شود؛ و البته می‌توانید لغت‌ها را به لیست لغات خود اضافه کنید. نه تنها بخش " learn mode " تماشای ویدیوها را برای شما تبدیل به یک تجربه‌ی یادگیری می‌کند بلکه به شما لغات جدید را با ویدیوهایی که برای شخص شماست آموزش می‌دهد. چگونه این ویدیوها برای شخص شماست؟ بر اساس لغاتی که تاکنون یاد گرفته‌اید.

 

9.    از منابع انگلیسی مختص کودکان استفاده کنید.

کتاب‌های انگلیسیبرای تمرین مهارت خواندن، از کتابخانه‌ی محلی کتاب‌های انگلیسی مناسب برای کودکان را انتخاب کنید. زبان ساده‌ی آن‌ها برای دنبال کردن راحت است و معمولاً داستان‌های آن‌ها از دیالوگ‌هایی که در کتاب‌های گرامر پیدا می‌کنید، خیلی جالبتر است. همچنین می‌توانید بازی‌های تعاملی که برای خوانندگان جوان‌تر طراحی‌شده است را انجام دهید. بازی‌هایی مثل بازی‌های ویدئویی آموزشی یا حتی بازی‌های ESL آنلاین رایگان.

 

 

 

10.    یک کتاب جوک انگلیسی تهیه کنید.

کتابهای کمیکوقتی در کتابخانه هستید به دنبال کتاب‌های جوک هم بگردید که به‌گونه‌ای اعجاب انگیز، ابزاری مفید برای یادگیری هستند. برای مکالمه‌ی انگلیسی، نه تنها باید بتوانید صحبت کنید بلکه باید فرهنگ انگلیسی را هم بشناسید. شوخی‌ها و جوک‌ها تمایز فرهنگی ایجاد می‌کنند. چیزی که در یک کشور خنده‌دار است ممکن است در کشور دیگری چنین نباشد. همچنین خواندن کتاب جوک راه خوبی برای تمرین مفاهیم دشواری مثل ایهام و اصطلاحات است.

 

 

 

11.    زبان عامیانه را یاد بگیرید.

یکی از جالب‌ترین قسمت‌های یادگیری زبان انگلیسی، زبان عامیانه است. زبان عامیانه، زبانی بسیار غیر رسمی و جالب است که شما با به کار بردن آن خیلی کمتر مثل یک ربات به نظر می‌رسید و به هنگام استفاده از آن شخصیت شما بیشتر خودش را نشان می‌دهد. در اینجا برای شروع، تعدادی از کلمات و عبارات عامیانه‌ی انگلیسی آمریکایی ضروری را آورده‌ایم. برای آن که بهتر بتوانید فعالیت‌های ورزشی و عادات مربوط به سلامت خود را توصیف کنید، کلمات عامیانه‌ی انگلیسی مربوط به تناسب اندام و سلامت را هم چک کنید.

 

12.    کاراوکی بخوانید.

چند آواز انگلیسی یاد بگیرید و با آن‌ها زمزمه کنید. درنهایت یادگیری متن آهنگ‌های انگلیسی مورد علاقه اتان می‌تواند خیلی جالب باشد. سایتهای fluentu و lyrics training، صفحات آنلاین بسیار خوبی برای یادگیری شعر آهنگ‌های موردعلاقه‌ی شما هستند. در خانه هنگام آشپزی هر فعالیت دیگری می‌توانید آواز بخوانید. خواندن آهنگ‌های انگلیسی.

 

13.    وبلاگ‌هایی که در مورد یادگیری زبان انگلیسی است را مطالعه کنید.

 وبلاگ‌ نویسی در مورد یادگیری زبان انگلیسیدنبال کردن یک وبلاگ، راهی عالی برای افزودن سرگرمی به یادگیری زبان است؛ و این از خوش شانسی شماست که تعداد بسیار زیادی وبلاگ جالب درباره‌ی یادگیری انگلیسی موجود است؛ که مجموعه‌ای از " ESL Hip Hop " گرفته تا " English with a Twist " را در برمی‌گیرد، مطمئناً می‌توانید وبلاگ مورد علاقه اتان را پیدا کنید که در مورد بهترین راه آموزش زبان به کودکان است.

 

 

 

 

14.    وبلاگ انگلیسی خودتان را شروع کنید.

وقتی با ایده‌ی وبلاگ آشنا شده‌اید چرا وبلاگ خودتان را به زبان انگلیسی شروع نکنید؟ هر روز زمان کمی را به نوشتن به زبان انگلیسی اختصاص دهید. نیازی نیست مطلب هیجان انگیزی باشد، می‌توانید در مورد کارهایی که در طول روز انجام داده‌اید یا این که مطالعه‌ی زبانتان چطور پیش می‌رود بنویسید. مسلماً با آن که می‌توانید وبلاگ خود را به صورت عمومی انتشار دهید در عین حال می‌توانید آن را محرمانه نگه دارید یا این که می‌توانید فقط در یک نشریه بنویسید. این تمرین، راهی عالی برای این است که بیشتر در توصیف علایق و سرگرمی‌های خود به انگلیسی راحت باشید.

 

15.    برای گوشی خود یک اپ انگلیسی بگذارید.

احتمالاً به طور مداوم سرتان توی گوشیتان است؟ خوب چرا از این فرصت برای تمرین انگلیسی استفاده نمی‌کنید؟ اپ های عالی زیادی وجود دارند که فقط سخت‌ترین کار این است که تعداد آن‌ها را محدود به چند تا کنید. در اینجا هشت ‌تا از بهترین اپ ها که برای گوشی‌های هوشمند مناسبند را آورده‌ایم.

 

16.    یک وسیله‌ی یادآوری درست کنید.

این وسیله به شما کمک می‌کند تا اطلاعات را با ربط دادن آن‌ها با کلمات، تصاویر یا صداهایی که تاکنون شناخته‌اند، به یادآورید. مثلاً برای آن که هجی کلمه‌ی " because " را به یاد بیاورید می‌توانید به این جمله فکر کنید " Big Elephants Can Always Understand Small Elephants ". می‌توانید مثال‌های زیادی از وسایل یادآوری را به صورت آنلاین پیدا کنید؛ اما زمانی خیلی مفید هستند که خودتان آن‌ها را درست کنید. می‌توانید آن را به زبان مادری خودتان ربط بدهید. چیزی که برایتان معنای شخصی‌تری داشته باشد را بهتر به خاطر می‌آورید.

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 5 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۶/۳ 8/24/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/بهترین-راه-آموزش-زبان-به-کودکان

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture