Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
77دوره کارگاهی زبان آنلاین کودکان
76مهدکودک زبان انگلیسی آنلاین
75دوره‌ Magic Time
74دوره English Time
73دوره Reading and Writing
72دوره Catch Up بهترین آموزشگاه زبان مکالمه کودکان
71 MESSY PLAY
70بهترین روش یادگیری زبان در منزل
69روش های مختلف برقراری ارتباط
68آموزش لباس پوشیدن به کودکان
67آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
66اهداف آموزش پیش دبستانی
65کلاس پیش دبستانی آموزشگاه خزائلی
64چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است
63راه های کمک به استقلال کودکان
62ایجاد احساس امنیت در کودکان
61سلامت عاطفی کودکان
60کودکان چگونه انگلیسی یاد می گیرند
59نحوه ورود به کلاس در Adobe Connect
58محیط کلاس در Adobe Connect
57بهترین راه آموزش زبان به کودکان
56بهترین راه یادگیری کلمات انگلیسی
55آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان
54بازی و کاهش استرس در کودکان
53چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند
52دلایلی که افراد نمی توانند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنند
51استفاده از گرامر برای مکالمه
50کتاب خواندن به همراه کودکتان
49انگلیسی حرف زدن در خانه
48انگلیسی زبان پرکاربرد بین المللی
47راهنمای استفاده از سایت آموزشگاه خزائلی
46منشور اخلاقی انضباطی استفاده از گروه آموزش مجازی
45چیزهایی که والدین باید در مورد ویروس کرونا بدانند
44با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم
43 راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محیط کار
42ویروس کورونا چیست
41راه های انتقال ویروس کرونا ایران
40بهترین روش یادگیری زبان
39مشخصات یک مدرسه خوب
38ده ویژگی ممتاز یک مدرسه خیلی خوب
37آیا خواندن به زبان انگلیسی مشکل است
36چگونه مهارت خواندن را بهبود ببخشیم
35چگونه انگلیسی را بهتر یاد بگیریم
34چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
33چرا کودکانمان گریه می کنند
32مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
31یادگیری زبان از طریق مسافرت
30اهمیت لهجه زبان دوم
29سطوح زبان انگلیسی از A1 تا C1
28آموزش به کودکان درباره لمس خوب و لمس بد
27آموزش نکاتی درباره لمس خوب و بد به کودکان
26آموزش زبان انگلیسی
25یادگیری لغات در متن
24آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودک سه ساله
23آموزش زبان انگلیسی به کودکان
22یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی
21مادران شاغل و عذاب وجدان همیشگی
20انگلیسی استاندارد چیست
19سن مناسب برای شروع مهدکودک
18ژان پیاژه
17اهمیت لهجه انگلیسی
16سی کتاب برتر
15 بهترین آموزشگاه زبان در کرج | بهترین آموزشگاه در گوهردشت زبان کرج
14آهنگ پاپ و یادگیری زبان انگلیسی
13غلبه بر اضطراب جدائی در اولین روز مدرسه
12موسیقی چگونه به یادگیری زبان کمک می کند
11فواید کتاب خوانی
10بهترین مهدکودک زبان انگلیسی
9مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان
8آموزش استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان
7کنترل عصبانیت
6حسادت بین کودکان
5چگونه کودکانی شاد پرورش دهیم
4کودک نافرمان
3تئوری های رشد کودک
2راز شگفت انگیز پرورش کودک خوش رفتار
1کمک به کودکان ناتوان در یادگیری

با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم؟

قسمت دوم فیلم (قسمت اول در مقاله کنترل اضطراب ...)

 گروه هدف جمعیت عمومی

 

چگونه ایمن بمانیم و همزمان با اضطراب کنار بیایم؟

 این روزها خیلی‌ها اضطراب ابتلا به ویروس کرونا را دارند. اضطراب واکنش طبیعی به شرایط سخت و تهدیدآمیز است، اما اگر شدید و طولانی شده و رنج ایجاد کند، زندگی را مختل می‌کند. اضطراب می‌تواند روی سیستم ایمنی تأثیر منفی داشته باشد و بدن را در برابر بیماری‌ها تضعیف کند. با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم زیرا گاهی نیز اضطراب باعث رفتارهای ناکارآمد می‌شود. برای مثال ممکن است باعث شود مکرراً اخبار اشتباه یا ناخوشایند را برای هم ارسال کنیم و پیام‌های درست و دستورالعمل‌های علمی را ندیده بگیریم. کارهایی که فرد مبتلا به اضطراب انجام می‌دهد و چرخه‌ی اضطراب خودش و دیگران را بیشتر می‌کند عبارت است از جستجوی مداوم خبر در رسانه‌ها، شبکه‌های اجتماعی نامعتبر. عدم اطمینان و بزرگنماییِ خطرات از ویژگی‌های افراد مضطرب است. اشخاصی که از قبل دچار اختلال اضطراب منتشر، اختلال اضطراب بیماری و اختلال وسواسی جبری بوده‌اند در این شرایط اضطراب بیشتری را تجربه می‌کنند.

 

با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم؟

۱.    دست‌هایتان را مکرراً بشویید. این مؤثرترین روش برای پیشگیری از بیماری است.
۲.    به دنبال اطلاعات دقیق باشید و این اطلاعات را از منابع معتبر مثل سازمان جهانی بهداشت، وزارت بهداشت و سایت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی بگیرید. می‌توانید سؤالات خود را از سامانه سلامت با شماره 190 بپرسید. البته نیازی نیست بیش از روزی یک یا دو بار اخبار را چک کنید.
۳.    قبل از بازنشر اخبار و اطلاعات از درستی آن مطمئن شوید. انتشار اخبار نادرست، اضطراب اطرافیان شما و جامعه را بی‌دلیل زیاد می‌کند.
۴.    بدانید این اولین و آخرین بیماری واگیردار و همه‌گیر نیست. کشنده‌ترین بیماری نیز نیست. شاید جالب باشد که بدانید از هر صدنفری که مبتلا به این بیماری می‌شوند، دو نفر ممکن است که جانشان را از دست بدهند. در ضمن بعضی از بیماری‌ها که چندان جدی گرفته نمی‌شود، مرگ‌ومیر بالایی دارند. برای مثال سالانه بیش از یک‌میلیون نفر در جهان به علت ابتلا به سل جان خود را از دست می‌دهند.
۵.    اگر برای رعایت ایمنی ساعات طولانی در منزل هستید، سعی کنید در خانه فعال باشید و بیکار نمانید. تحرک کافی داشته باشید و حتی در خانه ورزش کنید.
۶.    برای قدم زدن و پیاده روی به مکان‌های خلوت یا طبیعت بروید و خود را مدت طولانی در خانه حبس نکنید.
۷.    با دوستان و اطرافیان خود صحبت کنید. صحبت در مورد نگرانی‌ها به بهتر شدن حال شما کمک می‌کند ولی صحبت‌های خود را به اخبار کرونا ویروس محدود نکنید.
۸.    سعی کنید بر مواردی که روی آن کنترل دارید تمرکز کنید. از روش‌هایی که قبلاً برای کاهش اضطراب و استرس شما مؤثر بوده استفاده کنید. برای مثال روش‌های آرام‌سازی را به کار ببرید. خود را سرگرم کنید، فیلم تماشا کنید یا هر فعالیت لذت‌بخشی که شما را آرام می‌کند.
۹. اگر احساس می‌کنید تحت‌فشار زیادی هستید، یا انجام کارهای روزمره برای شما سخت شده، با پزشک، روان‌پزشک یا روانشناس مشورت کنید.

 

در شرایط پر استرس و بحرانی مانند شیوع ویروس کرونا چه کنیم؟

گروه هدف جمعیت عمومی

 

استرس و بحران

اکثر ما وقتی با اتفاقات و حوادث ناگواری مثل سیل، زلزله، یا از دست دادن عزیزی روبرو می‌شویم؛ یا احساس کنترل روی شرایط نداریم و اوضاع برایمان غیرقابل پیش‌بینی می‌شود؛ مانند مواجهه یا همه‌گیری ویروس کرونا، دچار استرس می‌شویم. استرس گاهی نتیجه یک اتفاق مهم و غیرمعمول است و گاهی هم به دلیل انباشته شدن فشارهای کوچک پیش می‌آید. وقتی احساس می‌کنید شرایط برای ما غیرقابل تحمل شده، قادر به مدیریت اوضاع نیستیم و فشار روی ما بسیار زیاد است، ممکن است در بحران باشیم. هریک از ما به شکل متفاوتی به استرس و حوادث ناگوار واکنش نشان می‌دهیم. گاهی نشانه‌های جسمی مانند سردرد، دردهای پراکنده بدنی، مشکل گوارشی، احساس خستگی، کاهش اشتها، بی‌خوابی پیش می‌آید و گاهی نشانه‌های روانی رفتاری مانند احساس ترس و اضطراب، درماندگی، ناامیدی، کرختی و شوکه شدن، یا خشم تجربه می‌شود. آنچه که به ما کمک می‌کند با استرس‌ها و حوادث سخت کنار بیاییم،"تاب‌آوری" گفته می‌شود."تاب‌آوری" به این معنی نیست که تحتت اثیر مشکلات قرار نمی‌گیریم و ناراحت نمی‌شویم، بلکه تعیین می‌کند چطور با مشکلات کنار بیاییم، از آن‌ها گذر کنیم و سلامت روانمان را حفظ کنیم.

 

بایدها و نبایدها در شرایط پر استرس و بحران

•    اکثر رفتارها و واکنش‌هایی که افراد در هنگام حوادث و بحران‌های غیر منتظره از خود نشان می‌دهند، رفتارهایی طبیعی است، به همین دلیل به خودتان یا دیگران برچسب ضعیف، ترسو و یا غیرطبیعی بودن نزنید.
•    از موقعیت‌هایی که استرس شما را زیاد می‌کند دوری کنید. برای مثال کمتر اخبار را چک کنید. خواندن اخبار یک یا دو بار در روز استرس کمتری دارد تا اینکه تمام طول روز اخبار را ببینید یا بشنوید.
•    از جمع‌های پرتنش دوری کنید.
•    در مورد نگرانی‌ها و احساساتتان حرف بزنید و از بیان آن‌ها خجالت نکشید. اجازه بروز احساساتی مانند گریه و خشم را به خود و دیگران بدهید.
•    با احساس‌ها و فکرهای خود نجنگید، تغییر حال شما در هرلحظه طبیعی است و برای حل و فصل آن نیاز به زمان هست.
•    بپذیرید همه چیز در کنترل شما نیست. سعی کنید برنامه و زندگی عادی خود را حفظ کنید و روی چیزهایی که کنترل دارید تمرکز کنید، نه روی چیزهایی که کنترل ندارید.
•    ساعت‌هایی را به دور از فضای مجازی بگذارنید و کارهایی که برای شما آرام‌بخش است را در برنامه روزانه بگنجانید. برای مثال نیایش کنید، موسیقی گوش کنید، کتاب بخوانید، یا فیلمی که دوست دارید ببینید و...
•    در شرایط بحرانی و بی‌ثبات، تصمیم مهمی نگیرید و تغییر بزرگ در زندگی خود ایجاد نکنید.
•    به اندازه کافی استراحت کنید، خواب خوب و کافی کمک می‌کند که توان خود را بازیابی کنید.
•    ورزش کنید. اگر امکان ورزش منظم ندارید، تحرک بیشتری داشته باشید و حداقل بیست دقیقه در روز پیاده‌روی کنید.
•    از روش‌های آرام‌سازی استفاده کنید. در مواقع استرس نفس‌های عمیق بکشید.
•    در حضور کودکان در مورد اخبار بد صحبت نکنید.
•    از مصرف هر نوع دارو بدون تجویز پزشک خودداری کنید. از مواد یا الکل برای سرکوب حس‌های منفی استفاده نکنید.
•    در صورتی که احساس کردید برای چند روز متوالی نمی‌توانید کارهای روزمره را انجام دهید یا کنترل بر حس‌ها و شرایط خود ندارید، به پزشک، روان‌پزشک یا روانشناس مراجعه کنید.
•    در صورت نیاز به کمک‌های پزشکی، روان‌پزشکی و یا روانشناسی، به مراکز خدمات جامع سلامت، درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و یا هر مرکز درمانی که در دسترس شماست مراجعه کنید.

 

 توصیه‌هایی برای معلم‌ها در شرایط پراسترس 

 با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم؟ این روزها به خاطر اخبار نگران‌کننده و منفی ناشی از ورود کرونا به کشورمان حال خیلی از دانش آموزان مثل بزرگسالان خوب نیست و نگران خودشان، دوستانشان و یا والدینشان هستند.
  در این شرایط نسبت به تکالیف درسی، برگزاری امتحانات و حضور و غیاب با در نظر گرفتن شرایط روانی دانش آموزان و خانواده‌های آنان برنامه‌ریزی کنید.
  تا حد امکان حداقل تا یکی دو هفته که ذهن فرصت تطابق اولیه با این اتفاق را پیدا کند؛ به کمیت و کیفیت عملکرد تحصیلی و تلاش بچه‌ها کاری نداشته باشید.
  اگر در فصل امتحانات هستید و دانش آموزان نگران نتیجه هستند، به آن‌ها بگویید که سختی شرایط در نمره‌ها لحاظ می‌شود و یا بگویید فرصت جبران داده می‌شود.
  به همه دانش آموزان بگوید اگر نشانه‌هایی از استرس در خودشان دیدند نگران نباشند. چون این علایم نسبت به اخبار بدی که از گوشه و کنار دنیا می‌شنوند طبیعی است.
  در صورتی که شدت استرس برای آن‌ها غیرقابل تحمل بود و دچار علائمی مثل طپش قلب شدید، اسهال، استفراغ، ترس از بیماری و مرگ، بی‌خوابی و یا کاهش اشتها شدند به پزشک، روان‌پزشک یا روانشناسان مستقر در مراکز درمانی مراجعه کنند.
  روش‌های آرام‌سازی را با بچه‌ها تمرین کنید. در شرایطی مثل نشستن یا در صورت امکان دراز کشیدن قرار بگیرند و چند نفس عمیق از بینی بکشند و به آرامی از دهان خارج کنند. این کار را بین ۵ تا ۱۰ بار انجام بدهند، اعضای بدن خود را سست و رها کنند و سعی کنند در همین حال به تجربیات و اتفاقات مثبت و یا خاطرات خوب خودشان فکر کنند.
  برای کاهش استرس دانشآموزان به والدین بگویید که بچه‌ها را در جریان جزئیات وقایع چون تعداد مبتلایان و یا مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا قرار ندهند تا حد امکان اخبار وقایع منفی را در حضور کودکان دنبال نکنند، برنامه‌های روزمره خانوادگی را حفظ کنند و نحوه مراقبت از خود را به کودکان آموزش دهند.
  برای ایمنی روانی و حفظ سلامت مغز، از همه بچه‌ها و بزرگ‌ترها بخواهید که موقع خواب، تلویزیون و موبایل و شنیدن اخبار را کنار بگذارند.
  فراموش نکنید که با انجام هر یک از این اقدامات، می‌توانید از شدت استرس و یا نگرانی‌ها کم کنید.
  مواظب خودتان باشید و از دیگران هم مراقبت کنید.
  در صورت نیاز به کمک‌های پزشکی، روان‌پزشکی و یا روانشناسی، دانش آموزان را به مراکز خدمات جامع سلامت، درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و یا هر مرکز درمانی که در دسترس شماست معرفی کنید.


Refrence:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 4.2 از 5 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۸/۱۲/۸ 2/27/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/با-اضطراب-ویروس-کرونا-چه-کنیم

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture