Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
69کلاس زبان انگلیسی
68جدیدترین متد آموزش زبان انگلیسی
67آموزشگاه زبان در کرج | آموزشگاه زبان در گوهردشت کرج
66دوره‌ انگلیسی Catch Up
65دوره‌های Reading and Writing
64دوره‌های ترمیک English Time
63دوره‌ Magic Time
62مهدکودک زبان انگلیسی آنلاین
61کارگاه آموزش زبان
60 MESSY PLAY
59بهترین روش یادگیری زبان در منزل
58روش های مختلف برقراری ارتباط
57آموزش لباس پوشیدن به کودکان
56آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
55اهداف آموزش پیش دبستانی
54کلاس پیش دبستانی آموزشگاه خزائلی
53آموزشگاه آنلاین زبان در کرج
52چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است
51ایجاد احساس امنیت در کودکان
50راه های کمک به استقلال کودکان
49سلامت عاطفی کودکان
48کودکان چگونه انگلیسی یاد می گیرند
47آموزش ورود به کلاس در Adobe Connect
46بهترین راه آموزش زبان به کودکان
45یادگیری کلمات انگلیسی
44آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان
43بازی و کاهش استرس در کودکان
42چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند
41دلایلی که افراد نمی توانند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنند
40استفاده از گرامر برای مکالمه
39کتاب خواندن به همراه کودکتان
38انگلیسی حرف زدن در خانه
37انگلیسی زبان پرکاربرد بین المللی
36منشور اخلاقی انضباتی دانش آموزان
35راهنمای استفاده از سایت آموزشگاه خزائلی
34چیزهایی که والدین باید در مورد ویروس کرونا بدانند
33ویروس کرونا چیست
32 راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محیط کار
31با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم
30راه های انتقال ویروس کرونا ایران
29بهترین روش یادگیری زبان
28مشخصات یک مدرسه خوب
27ده ویژگی ممتاز یک مدرسه خیلی خوب
26آیا خواندن به زبان انگلیسی مشکل است
25چگونه مهارت خواندن را بهبود ببخشیم
24چگونه انگلیسی را بهتر یاد بگیریم
23چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
22چرا کودکانمان گریه می کنند
21مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
20یادگیری زبان از طریق مسافرت
19آموزش نکاتی درباره لمس خوب و بد به کودکان
18آموزش به کودکان درباره لمس خوب و لمس بد
17یادگیری لغات در متن
16آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودک سه ساله
15یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی
14اشتغال مادران کودک زبان‌آموز
13انگلیسی استاندارد چیست
12ژان پیاژه
11فواید کتاب خوانی
10غلبه بر اضطراب جدائی در اولین روز مدرسه
9مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان
8راز شگفت انگیز پرورش کودک خوش رفتار
7تئوری های رشد کودک
6کودک نافرمان
5چگونه کودکانی شاد پرورش دهیم
4حسادت بین کودکان
3کنترل عصبانیت
2آموزش استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان
1کمک به کودکان ناتوان در یادگیری

آداب و رسوم جشن سال نو در جهان

آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
برخی از آداب و رسوم جشن سال نو در جهان  ، جنبه‌ای جدی دارد. این جشن‌ها به حکم قانون به وجود آمده‌اند. یا ممکن است فقط شامل آتش‌بازی‌های بزرگی در مکان‌های عمومی‌شوند. با این حال دانستن این‌که چرا ما سال نو را این‌گونه جشن می‌گیریم، حائز اهمیت است. در هر جای دنیا که باشید ، ممکن است یک یا دو سنت برای سال نو داشته باشید. در فرهنگ‌های مختلف در سراسر جهان، به تغییر تقویم با سنت‌های خاص خود خوش‌آمد می‌گویند. در اینجا تعدادی از سنت‌های سال نو را از سراسر دنیا گردآورده‌ایم .
سال نو مبارک!


مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

جشن سال نو در اسکاتلند

جشن سال نو در اسکاتلندبرگزاری جشن ‌هاگمانی که دلالت بر آخرین روز سال دارد، در اسکاتلند خیلی مهم است. تا اندازه‌ای که اغلب اوقات کریسمس را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد. نزدیک به چهار قرن تا سال 1956 کلیسای اسکاتلند جشن کریسمس را منحل کرد. جشن‌ هاگمانی سال نو، هنوز هم در قلب اسکاتلندی‌ها جایگاه مقدسی دارد. 
در اسکاتلند، اولین کسی که در سال جدید به حریم خانه، قدم می‌گذارد، باید با خودش هدایایی برای شانس به همراه بیاورد. آن‌ها همچنین مراسم آتش‌بازی دارند. مردم در حین جشن خیابانی گوی‌های آتشین بزرگی را که بر سر میله قرار دارند را تکان می‌دهند . ظاهراً سمبل‌هایی از خورشید هستند به منظور تطهیر سال نو.

 


جشن سال نو در استرالیا

جشن سال نو در استرالیابندر سیدنی پذیرای یکی از بزرگ‌ترین جشن‌های سال نو در دنیاست. این جشن در نیمه‌ی تابستان در نیمکره‌ی جنوبی و با شرکت هزاران نفر که گرد سالن اپرا جمع شده‌اند برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

جشن سال نو در هلند

جشن سال نو در هلندآمستردام پذیرای یکی از بزرگ‌ترین مهمانی‌های خیابانی در شب سال نو است. اگر در این جشن شرکت کردید مقداری توپ‌های روغنی بخرید که نیمه شب بخورید. بر اساس سنت، خوردن این توپ‌های خمیری سرخ شده، ارواح شیطانی را در سال جدید دور می‌کند. در میدان " دام " مهمانی‌های خیابانی همراه با موزیک، آتش‌بازی و چادرهایی که در آن‌ها آبجو سرو می‌شود،  برگزار می‌گردد.

 

 

 

 

جشن سال نو در ایالات متحده

جشن سال نو در ایالات متحدههر سال صدها و هزاران نفر به نیویورک پرواز می‌کنند تا انداختن سیب بزرگ را در نیمه شب تماشا کنند. این سنت شب سال نو در واقع برای این شروع شد که جایگزین آتش‌بازی که در نیویورک ممنوع است، بشود. رسوم معمول در ایالات‌متحده‌ی آمریکا عبارت است از: خواندن سرود شب عید برای خوش‌آمد گویی به سال جدید و خوردن لوبیا چشم بلبلی برای شانس.

 

 

 

 

جشن سال نو در اسپانیا

جشن سال نو در اسپانیادر اسپانیا، رسم است که دوازده دانه انگور خورده شود، هر کدام با یک ضربه‌ی ساعت در شب سال نو.  هر حبه‌ی انگور برای یک ماه از سال جدید شانس می‌آورد. در شهرهای بزرگتر مثل مادرید و بارسلون، مردم در میدان‌های شهر جمع می‌شوند تا انگورهایشان را با هم بخورند. 

 

 

 

 

 

جشن سال نو در کلمبیا

جشن سال نو در کلمبیااز دیگر آداب و رسوم جشن سال نو در جهان می‌توان به کشور کلمبیا اشاره کرد. با آرزوی داشتن سالی پر از مسافرت، اهالی کلمبیا چمدان‌های خالی را حمل می‌کنند. این یکی از آن سنت‌های سال نو است که باید دنبال کنیم.

 

 

 

 

 

جشن سال نو در دانمارک

جشن سال نو در دانمارکاهالی دانمارک، با انداختن بشقاب‌ها و لیوان‌های کهنه مقابل در خانه‌ی خانواده و دوستان خود به منظور دور کردن ارواح بد، به سال نو خوشامد می‌گویند. آن‌ها همچنین در نیمه شب روی صندلی می‌ایستند و همراه با هم از روی صندلی می‌پرند به نیت پریدن به ژانویه با آرزوی خوش‌شانسی.

 

 

 

 

جشن سال نو در فنلاند

جشن سال نو در فنلانددر فنلاند مردم فرا رسیدن سال جدید را با ریختن قلع مذاب در ظرفی از آب پیش‌گویی می‌کنند. سپس شکل‌هایی که قلع بعد از سخت شدن به خود می‌گیرد را تعبیر می‌کنند. شکل قلب یا حلقه به معنای عروسی است، شکل کشتی یک سفر را پیش‌گویی می‌کند و شکل خوک  مقدار زیادی از غذا را نشان می‌دهد.

 

 

 

 

جشن سال نو در پاناما

جشن سال نو در پانامابرای دور کردن ارواح شیطانی و شروع سال جدید، سنت سوزاندن آدمک‌های افراد مشهور را دارند. افرادی مثل شخصیت‌های تلویزیونی یا سیاسی پاناما. آدمک‌ها سمبلی از سال قدیمی هستند.

 

 

 

 


جشن سال نو در فیلیپین

جشن سال نو در فیلیپیندر شب عید سال نو در همه جای فیلیپین شکل‌های دایره شکلی به چشم می‌خورد که معرف سکه است و سمبل دارایی در سال جدید است. خیلی از خانواده‌ها، تکه‌هایی از میوه روی میز ناهارخوری قرار می‌دهند و در نیمه شب،  دقیقاً دوازده میوه‌ی گرد می‌خورند (انگور خیلی معمول است). خیلی از آن‌ها هم  برای شانس لباس‌های خال‌خالی یا پولکی می‌پوشند. 

 

 

 

 

جشن سال نو در برزیل

جشن سال نو در برزیلدر برزیل مثل سایر کشورهای امریکای جنوبی و مرکزی نظیر اکوادور، بولیوی و ونزوئلا بر این عقیده‌اند که پوشیدن لباس زیر مخصوص در شب عید شانس می‌آورد. رایج‌ترین رنگ‌ها عبارت‌اند از قرمز و فکر می‌کنند که رنگ قرمز در سال جدید، عشق به همراه  می‌آورد و رنگ زرد با خود پول می‌آورد.

 

 

 

 

جشن سال نو در یونان

جشن سال نو در یونانبه صورت سنتی در شب عید،  یک پیاز به عنوان سمبلی از تولدی دوباره بر درب خانه‌ها آویخته می‌شود. روز اول سال جدید والدین، فرزندشان را با زدن ضربه‌ای با پیاز بر سرشان، از خواب بیدار می‌کنند. 

 

 

 

 

 

سنت‌های مشترک بین کشورهای دنیا

سنت‌های سال نویی وجود دارد که توسط مردم در سراسر جهان رعایت می‌شود. این رسوم مشترک سبب می‌شود که جشن سال نو یکی از رایج‌ترین تعطیلات در کره‌ی زمین باشد. در اینجا تعدادی از رسومی را ذکر می‌کنیم که ورای منطقه‌ی زمانی، مرزها و فرهنگ‌ها و...هستند.

خواندن سرود سال نو

خواندن سرود سال نو در نیمه شب در تمام کشورهای انگلیسی‌زبان و سایر کشورها رایج است. آواز فولکلوریک اسکاتلندی سنتی توسط شاعر معروف روبرت برن در سال 1783 بازنویسی شد. ترجمه‌ی آن در واقع می‌شود " روزهای گذشته ". پس از آن تبدیل به آواز رایج برای گرامی داشت  مراسم عروسی، فارغ التحصیلی، تدفین و غیره در سراسر اسکاتلند شد. نزدیک به دو قرن و نیم این سرود معروف‌ترین آواز سال نو در سراسر جهان بود. رسم خواندن این آواز در نیمه شب سال نو از یک گروه کانادایی گرفته شد. 

آتش‌بازی سال نو

در چین قدیم اختراع شد. در ابتدا از ساقه‌های خشک بامبو برای آتش‌بازی استفاده می‌شد؛ و وقتی درون آتش انداخته می‌شدند صدای بلندی ایجاد می‌کردند. بعدها آن‌ها را با پودری که در اسلحه به کار برده می‌شد (که آن هم اختراع چینی‌ها بود) پر کردند که حالت انفجاری پیدا کند. در نهایت به جای بامبو از کاغذ استفاده شد (یک اختراع دیگر چینی‌ها). در حدود قرن دوازدهم ، پودر داخل اسلحه و آتش‌بازی راه خود را به اروپا باز کرد. از همان ابتدا از آتش برای ترساندن ارواح شیطانی و دشمنان استفاده می‌شد. چون تعطیلات معمولاً به یک چیزی که آغاز می‌شود مرتبط است، بنابراین آتش‌بازی مدت زیادی است که بخشی از جشن سال نو است و برای کسانی که به مهمانی سال نو می‌روند احساس مثبتی را به همراه دارد. امروزه، سنت راه انداختن آتش‌بازی به عنوان بخشی از آداب و رسوم جشن سال نو در جهان برگزار می‌شود.

 


مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 3 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۹/۲۵ 12/15/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/آداب-و-رسوم-جشن-سال-نو-در-جهان

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture