Loading...

بهترین آموزشگاه آنلاین زبان

بهترین آموزشگاه آنلاین زبان
آموزشگاه زبان خزائلی با چهار دهه تجربه درخشان در زمینه آموزش تخصصی زبان به ویژه در زمینه تدریس به کودکان از سه سال بهترین آموزشگاه زبان در سطح کرج می‌باشد. این آموزشگاه فعالیت خود را در دوران قرنطینه با برگزاری کلاس‌ها به صورت آنلاین ادامه داد و با بازخورد خوبی از سوی مخاطبین خود مواجه شد. استفاده از نرم‌افزار قوی ادوبی کانکت در کنار آموزش گام به گام نرم‌افزار به فراگیران زبان از دلایل موفقیت این آموزشگاه بود. بی شک بهترین آموزشگاه آنلاین زبان آموزشگاهی است که به درستی از فن‌آوری در کنار مهارت‌های آموزشی بهره گیرد. در این مقاله راهکارهایی را برای ارتقای کیفیت آموزش آنلاین برای مدرسین گردآوری کرده‌ایم. شما هم می‌توانید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


بیست و سه بازی و فعالیت

فعالیت‌ها و بازی‎های مناسب برای تدریس زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم به صورت آنلاین (ESL)

اگر کارهای جذاب و جالبی که در آن‌ها زبان‎آموزان بتوانند شرکت کنند، انجام دهید، تدریس زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم به صورت آنلاین دشوار نیست. می‌توانید تعدادی از آن‌ها را که برای تدریس به صورت آنلاین انتخاب کرده‌ایم، در اینجا بخوانید.

 

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

1.    اجرای نمایش

 اجرای نمایشاگر دانش‎ آموز شما انگلیسی را برای هدف خاصی می‌خواند هدفی مثل مسافرت، توانایی مکالمه با بیمار در مقام یک پزشک، پرستار یا دندان‌پزشک و یا توانایی پاسخگویی به مشتریان در مقام یک بانکدار یا مهماندار هواپیما و غیره، برایش نمایش‎هایی را برای اجرا در نظر بگیرید. دانش آموزان می‌توانند نقش خود را بازی کنند و شما هم می‌توانید به عنوان یک مشتری، مراجعه کننده برای مهاجرت و یا یک پزشک، ایفای نقش کنید. چیزها را با هم مخلوط کنید و مشکلات مختلفی را مطرح کنید و همین‌طور پاسخ‎های متفاوتی ارائه کنید. هدف این است که به دانش‎آموز خود کمک کنید تا اعتماد‎ به نفس خوبی را برای چیزهایی به دست بیاورید که در دنیای واقعی با آن‌ها مواجه می‎شود.

 

 


2.    تمرین دیکته

یک راه ساده برای تمرین مهارت‌های شنیداری و نوشتاری و همچنین مهارت در هجی کردن و نقطه‎گذاری، انجام تمرینات دیکته است. می‎توانید یک متن یا جمله‌های تکی را دیکته کنید. برای مبتدیان می‎توانید با دیکته کلمات مستقل شروع کنید.


3.    دیکتوگلاس

این یک فعالیت چالش برانگیز شنیداری است که می‌توانید از آن برای تدریس زبان انگلیسی (ESL) به صورت آنلاین استفاده کنید. این فعالیت به این صورت است که شما باید نوعی متن انتخاب کنید و به صورت سریع‌تر از معمول، آن را بخوانید. دانش‎آموزان باید از آنچه می‎شنوند یادداشت برداری کنند. سپس باید متن را دوباره بخوانید و در آخر دانش‎آموزان باید چیزی را که شنیده‎اند یا بنویسند و یا بگویند.

 

4.    تمرین جملات درست نادرست

این یک فعالیت سریع دوره کردن است که شما می‎توانید برای هر چیزی به کار ببرید! این فعالیت به این صورت است که شما می‌توانید جملاتی بسازید که برخی از آن‌ها درست هستند و بعضی دیگر نادرست هستند. دانش‎آموزان باید جملات نادرست را پیدا کنند و تغییرات لازم را روی آن‌ها انجام دهند. علاوه بر این می‌توانید از آن به عنوان تمرین و دوره در کلاس آنلاین خودتان استفاده کنید، همچنین این کار یک تکلیف عالی برای خانه هم هست.


5.    استفاده از فیلم برای تدریس

 استفاده از فیلم برای تدریساگر دانش‎آموزانی دارید که عاشق تماشای فیلم هستند، می‌توانید از فیلم به زبان اصلی استفاده کنید. در همه جا انواع گوناگونی از فیلم‎های کوتاه و بلند موجود است که می‌توانید انتخاب کنید و به همراه آن تعداد زیادی تمریناتی هست که همراه با آن‌ها می‎توانید استفاده کنید. برای تدریس آنلاین، این امکان وجود دارد که بعضی از فیلم‎های کوتاه را همراه با هم ببینید اما ترجیحاً بهتر است دانش‎آموزان قبل از کلاس فیلم را تماشا کنند. سپس در کلاس در مورد آن بحث کنید و در آخر تکالیفی نوشتاری را بر اساس آن‌ها برایشان در نظر بگیرید.

 

 

 


6.    تصحیح و غلط‌گیری

یک فعالیت خوب در بهترین آموزشگاه آنلاین زبان این است که برای زبان‎آموزانی که می‎خواهند مهارت‌های نوشتاری خود را بهبود بخشند، تمرکز بر تصحیح و غلط‌گیری است. این مهارت بسیار مهمی است که اغلب نادیده گرفته می‎شود زیرا همیشه این معلم است که اشتباهات را تصحیح می‎کند! برای این کار دو راه وجود دارد. اولین روش این است که به زبان‎آموزان پاراگرافی بدهیم که دارای اشتباه است و از آن‌ها بخواهیم تا اشتباهات را تصحیح کنند. روش دیگر این‌که به زبان‎آموزان آموزش دهیم که چگونه اشتباهات نوشته‌ی خودشان را تصحیح کنند. 


7.    برنامه‌ی روخوانی دروس

خارج از تمام مهارت‌هایی که در تدریس آنلاین می‌شود روی آن کار کرد، ترجیح من مهارت خواندن است؛ زیرا چیزهای زیادی می‌توان از خواندن به دست آورد و فقط این نیست که از زبان‎آموز بخواهیم تا از روی درس بخواند. یک پاراگراف اگر از متن درسی که به خوبی تنظیم شده است، انتخاب شده باشد، می‌تواند خیلی مفید باشد. می‎خواهید بفهمید که چگونه باید این کار را انجام دهید؟


8.    فعالیت‌هایی با موضوع پیش‌بینی

یکی از موضوعات جذاب برای تدریس آنلاین، صحبت کردن در مورد پیش‎بینی‎ها در مورد آینده است. وقت آن رسیده است که گوی پیش‎گویی خود را بیرون بیاورید! 


9.    آخرین خبرها

آخرین خبرهابگذارید برای یک دقیقه به دنیای واقعی برگردیم. اگر مدرس زبان انگلیسی هستید و چیزی از Breaking News English نمی‌دانید، الآن زمان آن رسیده است که با آن آشنا شوید. در اینجا نکات طلایی برای تدریس پیدا می‌کنید. بهترین آموزشگاه آنلاین زبان آموزشگاهی است که اطلاعات خود را به روز رسانی می‌کند. در این بخش داستان‌های جدیدی برای سطوح مختلف موجود است به همراه برنامه درسی مفصل و درس‌های کوچکی که من آن‌ها را ترجیح می‎دهم و فقط دو صفحه هستند و کاملاً می‌توان آن‌ها را مدیریت کرد. در کلاس‌های آنلاین می‌توانید از زبان‎آموزان بخواهید پیش از کلاس مقاله را بخوانند و یا آنکه در طول کلاس با یکدیگر آن را بخوانند. سپس تعداد بسیاری از سؤال‌های بحث بر‎انگیز و فعالیت‌هایی که تمرکزشان روی واژگان است و همچنین چیزهای بیشتری پیش روی شماست. همچنین می‌توانید تکالیف نوشتاری برای انجام در خانه به زبان‎آموزان بدهید یا حتی از آن‌ها بخواهید فعالیت‌هایی را در مورد درس انجام دهند که نتوانستید در کلاس، آن‌ها را انجام دهید.

 


10.    روزنامه نگاری، یک فعالیت نوشتاری تدریس انگلیسی

یکی از بهترین تکالیف درسی برای انجام در خانه برای تدریس آنلاین انگلیسی به عنوان زبان دوم این است که از زبان آموزان بخواهید یک روزنامه درست کنند. این کار ساده‎ای است که به زبان‎آموزان کمک می‎کند تا مهارت نوشتاری خود را خیلی بهبود ببخشند. نکته کلیدی این است که زبان‎آموزان این تمرین را بر مبنای امور روزمره که بسیار هم عالی است، انجام دهند. 


11.    جملات درهم

هنگام تدریس زبان انگلیسی به صورت آنلاین، صرف کردن وقت برای کار بر روی ساختار جمله، هیچ‌گاه تمرین بیهوده‎ای نیست. من این کار را دوست دارم با دانش‎آموزان مبتدی خود انجام دهم. تعدادی جمله روی یک کاغذ بنویسید اما ترتیب کلمات را در آن‌ها به هم بریزید. دانش آموزان باید جملات را مرتب کنند.


12.    تمرینات انگلیسی تجاری

تمرینات انگلیسی تجاریاگر مشغول تدریس انگلیسی تجاری به صورت آنلاین هستید، حتماً لازم است که سری به بخش Business English Pod بزنید. این تمرین برای مهارت‌های شنیداری خیلی مفید است و با آن که باید برای آن هزینه‎ای پرداخت، معمولاً می‌توان چیزهای زیادی هم در آنجا به صورت رایگان پیدا کرد. این تمرین تا حدودی همه چیز از نوشتن ایمیل تا مذاکره‌های تلفنی را در برمی‎گیرد.

 

 

 


13.    برنامه مکالمه‌ی زبان انگلیسی (با تم تلویزیونی)

یک فعالیت خوب برای تدریس زبان انگلیسی به صورت آنلاین در بهترین آموزشگاه آنلاین زبان، استفاده از برنامه درسی مکالمه مانند این برنامه با موضوع تلویزیون است. در نهایت تمام زبان‎آموزان می‌خواهند مهارت‌های گفتاری و شنیداری خود را تقویت کنند که این فعالیت، روشی خوب برای رسیدن به این هدف است. خبر خوب که این تمرین، هرآن چه که شما در یک کلاس یک یا دوساعته برای زبان‎آموزان متوسط یا پیشرفته نیاز دارید را دارا است. 


14.    کتاب‌های مخصوص بزرگسالان به زبان انگلیسی

وقتی صحبت از تدریس زبان انگلیسی می‌شود، روش‌های تدریس گوناگونی وجود دارد. برخی از مدرسان مواد آموزشی را از منابع گوناگونی کنار هم قرار می‎دهند؛ بنابراین استفاده از یکی از کتاب‌های مخصوص چهار مهارت زبانی و تدریس آن بر اساس روش‌های تدریس، موضوعی است که باید به آن پرداخته شود. اگر زبان‎آموزان می‌خواهند به‌طور کلی مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنند و نگران کار خاصی مثل یادگیری انگلیسی تجاری یا امتحان تافل نیستند، این مورد می‌تواند برای آن‌ها انتخاب خوبی باشد. 


15.    یادگیری زبان انگلیسی به صورت آنلاین در سایت British council

وب‌سایت British Council منبعی غنی هم برای زبان‎آموزان و هم برای مدرسان به شمار می‌رود. در این سایت فعالیت‌هایی از فعالیت نوشتاری گرفته تا فعالیت‌های گفتاری و انگلیسی تجاری و موارد دیگر موجود است. برای تدریس زبان انگلیسی به صورت آنلاین، این امکان وجود دارد که از برخی از این مواد آموزشی در کلاس خود استفاده کنید. یا می‌توانید برخی از آن‌ها را به عنوان تکلیف خانه به زبان‎آموزان ارائه کنید.


16.    فعالیت‎های مربوط به تبادل نظرات

 فعالیت‎های مربوط به تبادل نظراتیکی از فعالیت‌های موردعلاقه برای تدریس زبان انگلیسی به صورت آنلاین، فعالیت‌هایی هستند که شامل تبادل نظرات می‌شوند. این‎گونه فعالیت‎ها، به روش خوبی سبب ایجاد خلاقیت می‌شوند و انتخاب خوبی هستند برای مصاحبه و فعالیت‎هایی که هیجان بیشتری دارند. چیزهای زیادی هست که در به کارگیری این روش به آن نیاز دارید.

 

 

 


17.    دروس بر طبق اتفاقات جاری

یک برنامه درسی خوب و کامل برای انجام مکالمه‌های جدی، انجام مکالمه در خصوص اتفاقات جاری است. این برنامه برای نوجوان‌ها و بزرگسالانی طراحی‌شده است که در سطح متوسط یا پیشرفته هستند. این برنامه شامل موارد ذیل می‎شود:
•    پرسش‎هایی برای تمرین کردن
•    چالش واژگانی
•    اصطلاحات و عبارات
•    سؤال‌های مکالمه
•    تندنویسی (این تمرین برای تکلیف خانه مناسب است)
 


18.    فعالیت آنلاین حذف موارد ناهماهنگ

فعالیت آنلاین حذف موارد ناهماهنگاین یک تمرین ساده و سریع است. روش کار به این صورت است که شما فهرستی از چهار چیز ارائه می‌کنید که یکی از آن‌ها با بقیه هماهنگ نیست. زبان‎آموزان باید آن را انتخاب کنند و به شما بگویند که چرا آن را انتخاب کرده‌اند. مثال:

Apple, banana, orange, eggplant

بیشتر زبان آموزان eggplant را انتخاب می‌کنند چون جزء سبزیجات است نه میوه‎ها؛ بنابراین برای انجام این تمرین ممکن است زبان‎آموزان پاسخ‎های متفاوتی ارائه دهند که مورد قبول باشد. 

 


19.    بازی‌ها و فعالیت‌های روزمره

یکی از جالب‎ترین موضوعاتی که من دوست دارم در کلاس‌های خصوصی انگلیسی خود در مورد آن‌ها صحبت کنیم، فعالیت‌های روزمره است. البته در نهایت هر کسی انتخاب خود را مثلاً برای زمان بیدار شدن از خواب دارد. 


20.    فعالیت نوشتاری گروهی

این فعالیت گروهی سرگرم کننده را با دانش‎آموزان خود امتحان کنید. هرکسی باید در یک تلاش گروهی برای گفتن یک داستان شرکت کند. هرکسی باید یک خط جدید به داستان اضافه کند. می‌توانید از گوگل و یا هر پلتفورم دیگری که استفاده می‌کنید، برای تدریس استفاده کنید.


21.    فعالیت خوانداری

فعالیت خوانداری

اگر به دنبال یک فعالیت ساده و سریع برای خواندن هستید، این فعالیت برای دوره کردن واژگان و یافتن نزدیک‌ترین معنی مناسب است. زبان‎آموزان باید جمله‌ای را پیدا کنند که شباهت بیشتری با جمله مورد نظر دارد. این تمرین برای انجام در کلاس یا به صورت آنلاین خیلی ساده است.

 

 

 


22.    مباحثه

اگر می‎خواهید به مهارت گفتاری و مهارت‌های تفکر انتقادی دانش‎آموزان خود کمک کنید، بحث درباره موضوعی جالب یا بحث برانگیز را در کلاس راه بیندازید. البته موارد خنده‌دار و طنز هم برای بحث وجود دارد. 


23.    کتاب دیالوگ‌های مکالمه پیشرفته انگلیسی

اگر دانش‎آموزان شما دنبال بهبود مهارت‌های مکالمه‌ای خود با استفاده از یادگیری عبارات و اصطلاحات بیشتر هستند، این کتاب را که مملو از دیالوگ‌های انگلیسی آمریکایی است را به آن‌ها توصیه کنید.

این فعالیت‌ها می‌تواند آموزشگاه شما را به بهترین آموزشگاه آنلاین زبان تبدیل کند و تدریس شما را بسیار جذاب کند. نظرات خود را از طریق کادر پایین برای ما ارسال کنید و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
 


مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 4.83 از 6 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۹/۸ 11/28/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/بهترین-آموزشگاه-آنلاین-زبان

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture