Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
69کلاس زبان انگلیسی
68جدیدترین متد آموزش زبان انگلیسی
67آموزشگاه زبان در کرج | آموزشگاه زبان در گوهردشت کرج
66دوره‌ انگلیسی Catch Up
65دوره‌های Reading and Writing
64دوره‌های ترمیک English Time
63دوره‌ Magic Time
62مهدکودک زبان انگلیسی آنلاین
61کارگاه آموزش زبان
60 MESSY PLAY
59بهترین روش یادگیری زبان در منزل
58روش های مختلف برقراری ارتباط
57آموزش لباس پوشیدن به کودکان
56آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
55اهداف آموزش پیش دبستانی
54کلاس پیش دبستانی آموزشگاه خزائلی
53آموزشگاه آنلاین زبان در کرج
52چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است
51ایجاد احساس امنیت در کودکان
50راه های کمک به استقلال کودکان
49سلامت عاطفی کودکان
48کودکان چگونه انگلیسی یاد می گیرند
47آموزش ورود به کلاس در Adobe Connect
46بهترین راه آموزش زبان به کودکان
45یادگیری کلمات انگلیسی
44آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان
43بازی و کاهش استرس در کودکان
42چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند
41دلایلی که افراد نمی توانند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنند
40استفاده از گرامر برای مکالمه
39کتاب خواندن به همراه کودکتان
38انگلیسی حرف زدن در خانه
37انگلیسی زبان پرکاربرد بین المللی
36منشور اخلاقی انضباتی دانش آموزان
35راهنمای استفاده از سایت آموزشگاه خزائلی
34چیزهایی که والدین باید در مورد ویروس کرونا بدانند
33ویروس کرونا چیست
32 راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محیط کار
31با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم
30راه های انتقال ویروس کرونا ایران
29بهترین روش یادگیری زبان
28مشخصات یک مدرسه خوب
27ده ویژگی ممتاز یک مدرسه خیلی خوب
26آیا خواندن به زبان انگلیسی مشکل است
25چگونه مهارت خواندن را بهبود ببخشیم
24چگونه انگلیسی را بهتر یاد بگیریم
23چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
22چرا کودکانمان گریه می کنند
21مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
20یادگیری زبان از طریق مسافرت
19آموزش نکاتی درباره لمس خوب و بد به کودکان
18آموزش به کودکان درباره لمس خوب و لمس بد
17یادگیری لغات در متن
16آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودک سه ساله
15یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی
14اشتغال مادران کودک زبان‌آموز
13انگلیسی استاندارد چیست
12ژان پیاژه
11فواید کتاب خوانی
10غلبه بر اضطراب جدائی در اولین روز مدرسه
9مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان
8راز شگفت انگیز پرورش کودک خوش رفتار
7تئوری های رشد کودک
6کودک نافرمان
5چگونه کودکانی شاد پرورش دهیم
4حسادت بین کودکان
3کنترل عصبانیت
2آموزش استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان
1کمک به کودکان ناتوان در یادگیری

 مشخصات یک مدرسه‌ی خوب

مشخصات یک مدرسه خوب


هنگامی که جامعه‌ای تغییر می‌کند به واسطه‌ی ابزارهایی است که در اختیار دارد. در تعاریف هدف و کیفیت هم همواره باید تجدید نظر کرد.مشخصات یک مدرسه خوب چیست و یک مدرسه چه کاری باید انجام دهد؟ باید به چه صورت باشد؟ چگونه می‌توانیم مدرسه‌ی بد و خوب را تشخیص دهیم؟ این در واقع در سطح انسانی شروع می‌شود اما مسئله‌ای وسیع‌تر است. در حال حاضر بگذارید تصور کنیم که مدارس، تکه‌هایی از یک اکولوژی بزرگ‌تر هستند. اولین اکولوژی که مدارس در آن قرار می‌گیرند، اکولوژی انسانی و فرهنگی است. به‌عنوان تکه‌هایی از اکولوژی انسانی، وقتی چیزی تغییر می‌کند، چیزهای دیگر هم تغییر می‌کند. وقتی باران می‌بارد چشمه‌ها جاری می‌شوند، مراتع مرطوب شده، شبدرها شکفته می‌شوند و زنبورها به تکاپو می‌افتند.

وقتی خشک‌سالی می‌شود، همه چیز خشک می‌شود و از جنبش و طراوت می‌افتد. وقتی تکنولوژی تغییر می‌کند بر تمام چیزهایی که می‌خواهیم و احتیاج داریم تأثیر می‌گذارد. به روز شدن تکنولوژی، خواسته‌های ما را هم تغییر می‌دهد. همان قدر هم که خواهان چیزهای جدید می‌شویم، متقابلاً تکنولوژی هم برای ایجاد آن‌ها تغییر می‌کند. این مسئله در رابطه با آموزش هم اتفاق می‌افتد. چند تا از ایده‌های مهم برای آموزش پیشرفته را در نظر بگیرید. یادگیری موبایل، شهروندی دیجیتال، مشارکت و خلاقیت و در مقیاس بزرگ‌تر سواد دیجیتال، مهارت‌هایی هستند که هر دانش‌آموزی می‌تواند بر آن تسلط یافته و از قرار گرفتن در معرض آن‌ها، سود ببرد.

 

نویسنده: Terry Heck
مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

هدف مدارس در دوران تغییر

مدارس چه چیزی را باید یاد بدهند و چگونه؟ و از کجا بفهمیم که این کار را درست انجام می‌دهیم یا خیر؟ این‌ها سؤال‌های مهم گیج کننده‌ای هستند، سؤال‌هایی که باید با توجه به نیازهای اجتماعی و دستیابی به تکنولوژی، به آن‌ها پاسخ دهیم. مدارس چگونه طراحی می‌شوند و دانش‌آموزان چه چیزی می‌آموزند و چرا باید در آن تجدید نظر کرد و آن را با دقت موردبررسی قرار داد و چرا باید سریع و با اشتیاق فراوان آن را اصلاح کنیم درست مثل وقتی که میزان سوخت ماشین خود یا سرعت دانلود گوشی و تبلت خود و یا سیستم عملکرد ساعت‌هایمان را بررسی می‌کنیم.
 بسیاری از استانداردهای تحصیلی مدرن فقط به عنوان یک دانش به آموزش نگاه می‌کنند؛ اما به نظر من این یک دیدگاه قدیمی پیرامون آموزش است و تلاش‌های ما را برای نوآوری و خلاقیت با مشکل مواجه می‌سازد. چرا سیستم آموزشی با همان حالت تهاجمی که تکنولوژی دیجیتال خود را به روز می‌کند و سبب ایجاد اضطراب بیشتر می‌شود، نمی‌تواند خود را به روز کند؟ انعطاف پذیری برنامه‌ی آموزشی باید حداقل با انعطاف پذیری نیازهای خاص دانش مدرن هماهنگ باشد. شاید اولین قدم در دنبال کردن دیدگاهی نو و مدرن به تدریس و یادگیری، بررسی دوباره‌ی این عقیده باشد که برنامه‌ی درسی، هسته‌ی اصلی مدل‌های یادگیری است؟
طراحی برنامه‌ی درسی اولیه‌ی مدرسه بر اساس این ایده ست که اگر دانش‌آموزان " این " را بدانند پس می‌توانند " آن " را انجام دهند و " آن " نتیجه‌ی کار است؛ اما مشکل این نیست. از مشخصات یک مدرسه خوب این نیست که ما به جای آن که موفقیت افراد را جشن بگیریم، قصد داریم موفقیت مدرسه را جشن بگیریم. ما مدارس خوبی را به وجود می‌آوریم که دانش‌آموزانی از آن‌ها فارغ التحصیل می‌شوند که هیچ امیدی به آینده ندارند. چطور می‌توان چنین بود؟ یک مدرسه چطور می‌تواند اسم خود را مدرسه‌ی خوب بگذارد در حالی که دانش‌آموزانی تربیت می‌کند که خودشان، جهان و جایگاه خود در این جهان را نمی‌شناسند؟


مشخصات یک مدرسه‌ی خوب

1.    یک مدرسه‌ی خوب، به طور آشکار و جدی، مجموعه‌ای که در آن ریشه گرفته است را بهبود می‌بخشد.
2.    یک مدرسه‌ی خوب، خیلی سریع خود را با تغییرات اجتماعی هماهنگ می‌کند.
3.    یک مدرسه‌ی خوب، از هر منبع، امتیاز، کمک و فرصتی که دارد برای رشد دانش‌آموزان خود استفاده می‌کند.
4.    یک مدرسه‌ی خوب، دانش‌آموزانی دارد که با یکدیگر همراه هستند و یکدیگر را برای هدفی مشترک حمایت می‌کنند و می‌دانند که هدفشان چیست.
5.    یک مدرسه‌ی خوب، دانش‌آموزانی تربیت می‌کند که می‌خوانند و می‌نویسند چون می‌خواهند.
6.    یک مدرسه‌ی خوب، در حالی که همه با هم در آن به صورت یک اجتماع جهانی در حال رشد هستند، در عین حال شکست‌ها و محدودیت‌های خود را باور دارد.
7.    یک مدرسه‌ی خوب، ملاک‌های متفاوتی برای موفقیت دارد ملاک‌هایی که خانواده و جامعه از آن مطلع هستند و به آن بها می‌دهند.
8.    یک مدرسه‌ی خوب، پر از دانش‌آموزانی است که می‌دانند دانستن چه ارزشی دارد.
9.    یک مدرسه‌ی خوب، به زبان دانش‌آموزان، خانواده‌های آن‌ها و جامعه، سخن می‌گوید.
10.    یک مدرسه‌ی خوب، مدارس و سازمان‌هایی که با آن‌ها در رابطه است را اصلاح می‌کند.
11.    یک مدرسه‌ی خوب، ارتباط بین کنجکاوی و تحقیق و آخرین تغییرات انسان را می‌داند.
12.    یک مدرسه‌ی خوب، اطمینان حاصل می‌کند که همه‌ی دانش‌آموزان و خانواده‌ها احساس خوبی داشته باشند و مفهوم برابری را می‌داند.
13.    یک مدرسه‌ی خوب، پر از دانش‌آموزانی است که نه‌تنها سؤالات بزرگی می‌پرسند بلکه سؤالات زیادی دارند و اشتیاق زیادی برای پرسش دارند.
14.    یک مدرسه‌ی خوب، دانش‌آموزان را تغییر می‌دهد، دانش‌آموزان مدارس بزرگ را تغییر می‌دهند.
15.    یک مدرسه‌ی خوب، تفاوت بین ایده‌ی بد و انجام بد یک ایده‌ی خوب را می‌داند.
16.    یک مدرسه‌ی خوب، از تحول حرفه‌ای طراحی شده، برای اصلاح توان معلم‌های خود در طول زمان استفاده می‌کند.
17.    یک مدرسه‌ی خوب، وعده‌های توخالی نمی‌دهد، مسئولیت‌های منحرف کننده واگذار نمی‌کند یا خانواده‌ها و افراد جامعه را با اصطلاحات آموزشی منحرف نمی‌کند. این مورد کاملاً واضح و صحیح است.

18.    یک مدرسه‌ی خوب، به معلم‌ها و کارکنان و خانواده‌ها به‌عنوان عوامل موفقیت دانش‌آموزان، احترام می‌گذارد.
19.    یک مدرسه‌ی خوب، در مواجهه با گرایش‌ها، اطلاعات، چالش‌ها و فرصت‌های متفاوت مربوطه، تمایل به تغییر عقیده دارد.
20.    یک مدرسه‌ی خوب، فکر کردن را یاد می‌دهد نه قانع کردن را.
21.    یک مدرسه‌ی خوب، توجه را روی خودش متمرکز نمی‌کند، تکنولوژی، برنامه‌ی درسی، سیاست‌ها و بقیه‌ی بخش‌های خود را نسبت به دانش‌آموزان، پیشرفت و امیدهایشان، کمتر به نمایش می‌گذارد.
22.    یک مدرسه‌ی خوب، محل عادات بد فرهنگی نظیر تعصبات نژادی، ثروت، اعتقاد، گرایش‌های جنسی، سواد و بی‌اهمیتی به محیط است.
23.    یک مدرسه‌ی خوب، دانش‌آموزانی تربیت می‌کند که روی خود شناخت دارند و خود را به عنوان عضوی از محیط زندگی خود می‌شناسند نه صرفاً به عنوان یک دانش‌آموز خوب. این محیط باید شامل جغرافیا، فرهنگ، زبان و فاکتورهای حرفه‌ای و عقاید باشد.
24.     یک مدرسه‌ی خوب، دانش‌آموزانی تربیت می‌کند که برای آینده‌ی خود آرزوهای شخصی‌ای دارند که با صراحت آن‌ها را بیان می‌کنند و به آن‌ها اعتقاد دارند و آن‌ها را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.
25.    یک مدرسه‌ی خوب، با دانش‌آموزان و مدارس خوب دیگر ارتباط برقرار می‌کند.
26.    یک مدرسه‌ی خوب، دانش‌آموزانی تربیت می‌کند که می‌توانند همدلی، انتقاد، عشق، حمایت، الهام بخشی، طراحی و ترمیم را درباره‌ی هر چیزی بدانند و سپس به عنوان یک عادت آن‌ها را انجام دهند.
27.    یک مدرسه‌ی خوب، نسبت به سایر مدارس بیشتر سرگرم آموزش مطالب فرهنگی است تا تمرینات آموزشی دانش‌آموزان و خانواده‌ها.
28.    یک مدرسه‌ی خوب، به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا ذات دانش، انواع آن، روانی کلام، استفاده و سوءاستفاده از آن، کاربرد و فرصت‌های انتقال آن و غیره را بشناسند.
29.    یک مدرسه‌ی خوب، نظم را در الگوها، تمرینات و ارزش‌های خود تجربه می‌کند زیرا دانش‌آموزانی خلاق، قدرتمند و مرتبط دارد که خودشان عامل تغییراتی غیرقابل پیش بینی هستند.
30.    یک مدرسه‌ی خوب، دانش‌آموزانی تربیت می‌کند که می‌توانند در مورد مسائل مورد علاقه‌ی انسان، کنجکاوی، هنر، صنعت، کشاورزی، باغبانی و سایر موضوعات به گونه‌ای منتقدانه فکر و عمل کنند.
31.    یک مدرسه‌ی خوب، به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا خودشان را در محتوی تاریخی خود، اصالت خانوادگی، موقعیت اجتماعی و ارتباطات اجتماعی ببینند.
32.    یک مدرسه‌ی خوب، می‌خواهد همه‌ی دانش‌آموزان در سطحی بالا باشند.
33.    یک مدرسه‌ی خوب، کتابخانه‌ای بزرگ دارد و کتابداری دارد که دانش‌آموزان را دوست دارد و عاشق کتاب‌هاست و هردوی این‌ها لازم است تا بتواند روابط معناداری برقرار کند.
34.    یک مدرسه‌ی خوب، ممکن است فضای خوبی داشته باشد یا پرینترهای تری دی داشته باشد و برنامه‌های انسانی و هنری جالب توجهی داشته باشد اما از همه‌ی این‌ها مهم‌تر این است که این نوع مکان‌ها، با دانش‌آموزان و ایده‌هایی که دارند بیشتر شناخته می‌شوند تا با برنامه‌ها و تکنولوژی مدرسه.
35.    یک مدرسه‌ی خوب، مملو از خوشحالی، کنجکاوی، امید، دانش و تغییر همیشگی است.
36.    یک مدرسه‌ی خوب، زمانی که مشکل دارد به جای مخفی کردن و استفاده از آن به صورت یک فرصت، به مشکلی که دارد اعتراف می‌کند (بعضی اوقات، تفکر پیشرفت زیاد، می‌تواند چیز بدی باشد).
37.    یک مدرسه‌ی خوب، جلسات غیر ضروری ندارد.
38.    یک مدرسه‌ی خوب، پول را هدر نمی‌دهد، فقط به خاطر این که در دسترس است.
39.    یک مدرسه‌ی خوب، عاشق پروژه‌هایی است که بر مبنای یادگیری هستند، اما پروژه‌هایی را بیشتر دوست دارد که دانش‌آموزان، آن‌ها را انجام می‌دهند.
40.    یک مدرسه‌ی خوب، نتایج امتحانات را صادقانه توضیح می‌دهد.
41.    یک مدرسه‌ی خوب، هیچ‌گاه تسلیم یک دانش‌آموز نمی‌شود و با دانش‌آموزان چالش برانگیز، رفتاری منطبق با تفکر و راه حل‌های خلاقانه دارد.
42.    یک مدرسه‌ی خوب، از کمک گرفتن نمی‌ترسد.
43.    یک مدرسه‌ی خوب، آینده‌ی یادگیری را می‌بیند و آن را باقابلیت‌های موجود ادغام می‌کند.
44.    یک مدرسه‌ی خوب، دانش‌آموزانی را فارغ از تحصیل نمی‌کند که امید کمی به آینده داشته باشند.
45.    یک مدرسه‌ی خوب، دانش، فهم، مهارت و قابلیت‌ها را از هم جدا می‌کند و به دانش‌آموزان هم کمک می‌کند تا همان کار را انجام دهند.
46.    یک مدرسه‌ی خوب، دانش‌آموزان تیزهوش را به همان اندازه‌ی دانش‌آموزان چالش برانگیز، دور می‌کند.
47.    یک مدرسه‌ی خوب، از هدایا و منابع دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان استفاده می‌کند و سپس آن‌ها را تقویت می‌کند.
48.    یک مدرسه‌ی خوب، کارکنان و معلم‌ها را خسته نمی‌کند.
49.    یک مدرسه‌ی خوب، از یادگیری، تدریس، دیدن و تجربه کردن، احساس خوبی دارد.
50.    یک مدرسه‌ی خوب، در جستجوی تربیت معلم‌هایی است که به دنبال تربیت دانش‌آموزانی هستند که بتوانند دنیا را تغییر دهند و بسازند.

 


نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 5 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ 2/18/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/مشخصات-یک-مدرسه-خوب

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture