Loading...

مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش زبان به کودکان انرژی زیادی می‌طلبد. اگر علاقه‌مند باشید با کمی خلاقیت می‌توانید در این کار بسیار موفق عمل کنید. در مدرسه زبان خزائلی ما برای کودکان مهدکودک زبان نداریم بلکه خانه زبان و بازی داریم. عنصر اصلی آموزش زبان انگلیسی به کودکان، تدریس به همراه سرگرمی است و مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان از این امر مستثنی نیست ؛ زیرا حواس کودکان به‌راحتی پرت می‌شود و نمی‌توانند بر روی یک موضوع متمرکز بمانند اما در حین بازی به صورت غیر مستقیم درگیر زبان می شوند و بدون اینکه خودشان متوجه باشند در وحله اول از نظر شنیداری و کم کم گفتاری و باقی مهارتها تقویت می شوند.

 

نویسنده: شقایق پوریاقوتی

 

چگونه به کودکان انگلیسی بیاموزیم؟

مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان به این صورت است که در حین بازی در محیطی که تماماً مکالمات به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد، کودک زبان دوم را مانند زبان مادری خود می‌آموزد؛ یعنی باتجربه کردن و تعامل. این روش، روشی شنیداری می‌باشد. در این شیوه محوریت تدریس روی طبیعی‌ترین شیوه یادگیری یعنی شنیدن است.

کودکان انگلیسی‌زبان خیلی قبل‌تر از این‌که بخوانند و بنویسند، مکالمه زبان انگلیسی را از طریق شنیدن مکالمات والدین و اطرافیان یاد می‌گیرند. در روش شنیداری مبنای آموزش بر شنیدن قرار دارد و تا زمانی که زبان‌آموز نتواند به زبان انگلیسی صحبت کند، تدریس خواندن و نوشتن محوریت نخواهد داشت.

زبان‌آموزانی که زبان را در مدرسه زبان خزائلی می‌آموزند در مکالمه بسیار موفق عمل می‌کنند. خانه زبان و بازی خزائلی صرفاً یک مدرسه مکالمه کودک نیست. ما در این مرکز چهار مهارت اصلی را با متدهای پویا و با زمان‌بندی مناسب به کودکان آموزش می‌دهیم.

 

سن مناسب یادگیری زبان در مدرسه زبان خزائلی

سن ورود به آموزشگاه زبان خزائلی 3/5 سال به بالا است. در این سن کودکانی که زبان مادری خود را به‌خوبی تکلم می‌گویند پذیرفته می‌شوند. با گذراندن کارگاه‌های متنوع و در حین بازی گوش آن‌ها به زبان انگلیسی آشنا می‌شود و از آن‌ها خواسته می‌شود که فقط به زبان انگلیسی خواسته‌ای خود را عنوان کنند. آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان درابتدا متکی بر مهارت شنیداری است. با بزرگ‌تر شدن کودکان و ورود به دوره‌های بعدی، کودکان با مهارت‌های نوشتاری و خوانداری آشنا می‌شوند و درست مانند زبان مادری، زبان دوم را نیز می‌آموزند.

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 4.82 از 11 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۸/۴/۹ 6/30/2019 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/مکالمه-زبان-انگلیسی-برای-کودکان

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture