Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060

هفت فعالیت ساده برای آموزش گذشته ساده

هفت فعالیت ساده برای آموزش گذشته ساده
در این مقاله به هفت فعالیت ساده برای آموزش گذشته ساده اشاره می‌کنیم. این هفت فعالیت را می‌توانید در کلاس درستان به کار ببندید و دانش آموزان را به یادگیری تشویق کنید. استفاده از فعالیت‌های فیزیکی و شبیه سازی‌های عینی کمک شایانی به یادگیری کودکان می‌کند. شما هم می‌توانید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


نویسنده: Susan Werner
مترجم: رؤیا کریمی جنابی


آموزش گذشته ساده

فعالیت‌های نمایشی1.    فعالیت‌های نمایشی

برای اولین فعالیت از هفت فعالیت ساده برای آموزش گذشته ساده به اجرای نمایشی اشاره می‌کنیم. در فعالیتی که شبیه نمایش است دانش آموزان شما باید مراحل یک فرآیند را پس از آن‌که هم کلاسی‌هایشان آن را اجرا کردند، توصیف کنند. از یکی از دانش آموزان بخواهید تا کاری را به صورت پانتومیم اجرا کند مثل مسواک زدن دندان‌هایش یا نوشتن و پست کردن یک نامه. وقتی نمایش تمام شد، دانش آموزان باید هر مرحله را با استفاده از زمان گذشته‌ی ساده توصیف کند.

 

 

خاطره نویسی2.    خاطره نویسی

نوشتن در مورد کارهای روزمره به دانش آموزان شما کمک می‌کند تا فرم نوشتاری گذشته‌ی ساده را تمرین کنند. آن‌ها باید درباره‌ی کارهایی که روز قبل انجام داده‌اند بنویسند و باید توجه ویژه به انتقال زمان داشته باشند (بعد، سپس، بعد از آن، بالاخره و ...).

 

 

 

پایان مناسب3.    پایان مناسب

هنگام کار بر روی گذشته‌ی ساده از تلفظ غافل نشوید. درست است که افعال با قاعده با افزودن ed به انتهای کلمه، تبدیل به گذشته‌ی ساده می‌شوند اما ed در همه‌ی کلمات یکسان تلفظ نمی‌شود. با تبادل نظر لیستی از افعال با قاعده تهیه کنید و از دانش آموزان خود بخواهید آن را به دو گروه، دسته بندی کنند. تلفظ ed دریک گروه صدای د بدهد و در گروه دیگر صدای t بدهد. دانش آموزان خود را برای ایجاد قانونی که مشخص می‌کند کدام تلفظ را باید انتخاب کنند، به چالش بکشید.

 

 

آماده سازی4.    آماده سازی

یکی دیگر از هفت فعالیت ساده برای آموزش گذشته ساده صحبت کردن در مورد موفقیت‌های گذشته است. گروه‌هایی از دانش آموزان ترتیب دهید تا در مورد دستاوردهای مهمی که در زندگی خود داشته‌اند صحبت کنند. پس از آن‌که در مورد آن دستاورد صحبت کردند، از هر کس بخواهید که توصیف کند چه کارهایی برای رسیدن به آن موقعیت انجام داده است. مثلاً آیا از کالجی فارغ‌التحصیل شده است یا درس خوانده است یا کلاس‌های بخصوصی را گذرانده است.

 

 

دوره‌ی مجدد تکالیف5.    دوره‌ی مجدد تکالیف

دانش آموزآنچه مقدار از کارهایی را که در کلاس دیروز انجام داده‌اید را به یاد دارند؟ با سوال کردن از آن‌ها در مورد این که با استفاده از زمان گذشته‌ی ساده بگویند دیروز در کلاس چه کاری انجام داده‌اید، می‌توانید به این مطلب پی ببرید. اگر اکثریت کلاس شما برای یادگیری انگلیسی به خارج سفر کرده‌اند از آن‌ها بخواهید که کارهایی که قبلا  انجام داده‌اند را با دیگران به اشتراک بگذارند.

 

 

 

روزهای بد و روزهای خوب6.    روزهای بد و روزهای خوب

با تبادل نظر از دانش آموزان بخواهید که بگویند چه چیزهایی یک روز را خوب و چه چیزهایی یک روز را بد می‌کند. از بچه‌ها بخواهید دوتا دوتا از یکدیگر در مورد روز قبل سؤال‌هایی بپرسند و پاسخ دهند. مثلاً یک دانش آموز ممکن است سوال کند: دیروز قهوه‌ات را روی زمین ریختی؟ و دانش آموز دیگر ممکن است جواب دهد: نه دیروز قهوه‌ام را روی زمین نریختم. این را ه فوق‌العاده‌ای برای تمرین سؤالات و استفاده از زمان گذشته‌ی ساده به صورت منفی است.

 

 

7.    خارج شدن از کلاس

برای سرحال آوردن دانش آموزان، آن‌ها را از کلاس بیرون ببرید. پیاده روی کوتاهی خارج از مدرسه داشته باشید و از دانش آموزان بخواهید از چیزهایی که مشاهده می‌کنند یادداشت بردارند. وقتی به کلاس برگشتید، از دانش آموزان بخواهید هر آنچه را که در طول پیاده روی تجربه کرده‌اند را به زمان حال ساده به اشتراک بگذارند.


 


نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۹/۲۷ 12/17/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/هفت-فعالیت-ساده-برای-آموزش-گذشته-ساده

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture