Loading...

دوره Catch Up

هدف آموزشی

 طی بررسی‌های کارشناسی دوره‌های مربوط به English Time کارشناسان مدرسه زبان خزائلی به عنوان بهترین آموزشگاه زبان تخصصی مکالمه کودکان آنلاین در کرج به این باور رسیده‌اند که این دوره‌ها در مهارت‌های شنیداری و گفتاری خیلی پر محتوی هستند ولی نقطه ضعف آن‌ها مربوط به محتوای خوانداری و نوشتاری است. بر این اساس تصمیم بر این شد که از سری کتاب‌های Oxford Primary Skills (Reding & Writing) جهت پوشش دادن به این دو مهارت اصلی استفاده شود؛ بنابراین هدف آموزشی دوره‌های Catch Up، تقویت مهارت‌های نوشتاری و خوانداری است.

برنامه‌ریزی آموزشی

در بهترین آموزشگاه زبان مکالمه کودکان، دوره‌های Catch Up در پنج ترم ارائه می‌شود که از جلد دوم تا چهارم کتاب‌های Oxford Primary Skills بهره می‌برند. جلد دوم در یک ترم به‌طور کامل و جلدهای سوم و چهارم هر کدام در دو ترم تدریس می‌شوند. برنامه‌ریزی ترتیب ترم‌های Catch Up در میان ترم‌های English Time 3 تا 6 English Time طوری طراحی شده است که زبان آموزان به اندازه کافی و در زمانی مناسب به مهارت‌های مورد نیاز خود در خواندن و نوشتن پاسخ دهند.

نکات مورد تدریس

دوره Oxford Primary Skills برای تقویت مهارت‌های خوانداری و نوشتاری طراحی شده است که از محتوای متنوعی از موضوعات آشنا و زبان جدید بهره می‌برد. هر سطح از کتاب متشکل از ده درس است که به ترتیب تدریس می‌شوند. طول متون و شدت مهارت‌های تمرینی به تدریج در کتاب افزایش می‌یابد. هر درس دارای قسمت‌های گرامر و لغت هستند که همگام با موضوعاتی که زبان آموزان فرامی‌گیرند طراحی شده است.

مهارت خواندن

متون متنوعی در این دوره طراحی شده‌اند که زبان آموزان را در معرض انواع مختلفی از زبان کاربردی قرار می‌دهد. این‌که زبان آموزان با تکیه بر توانایی خود می‌توانند متون واقعی وب‌سایت‌ها و مجلات که در سطح خودشان پایه‌ریزی شده‌اند را بخوانند به آن‌ها انگیزه می‌دهد. بر این اساس مهارت‌های خوانداری و شنیداری آن‌ها برای ایجاد درک کلی و جزئی از متون برای تکامل توانش ارتباطی تقویت می‌شود.

مهارت نوشتن

در قسمت Writing (نوشتار) در هر درس، زبان آموزان آئین نگارش، دستور و ساختار سازی زبان و فرصت نوشتن پیرامون انواع موضوعات درباره خودشان را بر اساس الگوی مشخص شده‌ای تجربه می‌کنند که آن‌ها را در شاکله نوشتاری خود هدایت می‌کند. نوشتن پیرامون موضوعات متنوعی از جمله ایمیل، موضوعات وصفی، مصاحبه‌ها، لیست‌ها، یادداشت‌های روزانه و پروفایل‌های وب‌سایت‌ها، در زبان آموزان ایجاد اعتماد به نفس می‌کند.

یادگیری کلمات بیشتر

در انتهای کتاب یک قسمت اختیاری طراحی شده که مربوط به تمرینات اضافی برای یادگیری لغات بیشتر است. این لغات منطبق بر موضوع هر درس طراحی شده‌اند که می‌توان از آن‌ها در قسمت تمرینات نوشتاری (Writing) استفاده کرد.


نویسنده:

امتیاز: 5 از 1 رای

تاریخ نشر: ۱۴۰۰/۳/۱۲ 6/2/2021 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/دوره-Catch-Up-بهترین-آموزشگاه-زبان-مکالمه-کودکان

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture