Loading...

یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی

کلید یادگیری خوب زبان انگلیسی چیست؟ آیا قاطعیت و پشتکار است؟ یا چیزی است که بعضی افراد با آن به دنیا می‌آیند؟ به نظر من هیچ‌کدام از آن‌ها نیست. کلید آن یادگیری زبان همراه با سرگرمی و از طریق ابزار مناسب است؛ و یکی از بهترین ابزارها در درون گوشی تلفن شما قرار دارد یعنی یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی. اگر تا حالا از آن استفاده نکرده‌اید، برای شروع یادگیری زبان انگلیسی از طریق ترانه و موسیقی، خیلی دیر نیست.

 

نویسنده: Alan
مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

چرا انگلیسی را از طریق ترانه و موسیقی یاد بگیریم؟

در ترانه‌ها چه چیزی وجود دارد که آن‌ها را تبدیل به ابزاری مؤثر برای یادگیری می‌کند؟


•    اثربخش هستند


 شواهد علمی زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد چگونه موسیقی می‌تواند به فراگیران زبان دوم کمک کند تا گرامر و لغات را یاد بگیرند و هجی کردن را بهبود ببخشند. در روش یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقیچیزی هم وجود دارد به نام " اثر موزارت " که مفهوم آن این است که گوش کردن به موسیقی کلاسیک اجرای کارهای مغزی مثل یادگیری را تقویت می‌کند.


•    به زبان محاوره و روزمره هستند


 ترانه‌ها و موسیقی تقریباً همیشه حاوی لغات، عبارات و اصطلاحات مفید زیادی هستند؛ و چون مخاطب خاص آن‌ها، انگلیسی زبان‌ها هستند، زبان به‌روز و محاوره‌ای در آن‌ها به کار می‌رود. اگر موسیقی درستی را انتخاب کرده باشید، زبان آن‌ها خودمانی و واقعاً مورد استفاده است.


•    ما را با صداهای زبان انگلیسی آشنا می‌کند


گوش دادن به ترانه همچنین به ما این اجازه را می‌دهد که روی تلفظ و درک وزن، آهنگ و ضرب زبان انگلیسی تمرکز کنیم.


•    زبان انگلیسی را در ذهن ماندگار می‌کنند


 بسیاری از واژگان و الگوهای آوایی که در یک ترانه وجود دارد تکراری هستند و این سبب می‌شود که آسان‌تر در ذهن ماندگار شوند. شاید تاکنون این را فهمیده باشید. موسیقی توانایی مرموزی دارد که می‌تواند به مغز ما بچسبد. آهنگ و متن آهنگ معمولاً به افکار ما نفوذ می‌کند و بارها و بارها در ذهن ما خوانده می‌شود. تمام این‌ها به شما کمک می‌کند تا زبان انگلیسی را از طریق موسیقی یاد بگیرید و به‌راحتی لغات و عبارات را حفظ کنید. در حقیقت بعد از یک مدت‌زمان کوتاه شما درمی‌یابید که تقریباً فراموش کردن آن‌ها غیرممکن است.


•    احساسی هستند


 رابطه‌ی ما با موزیک خیلی عمیق، قدرتمند و ارزشمند است. موسیقی کلیدی است که قفل احساسات ما را باز می‌کند، بر حالات ما تأثیر می‌گذارد و حال فکری و جسمی ما را خوب می‌کند. وقتی چیزی احساسی است البته که راحت‌تر به خاطر سپرده می‌شود.


•    سرگرمی ساده‌ای هستند


 یک دلیل برای این‌که مردم فکر می‌کنند یادگیری زبان مشکل است این است که وقت اضافی در طول روز ندارند که به مطالعه‌ی زبان بپردازند؛ اما وقتی زبان را از طریق موسیقی یاد می‌گیرید نیاز ندارید زمان زیادی بگذارید چون می‌توانید هر جا که می‌روید موسیقی را با خود داشته باشید. می‌توانید به آهنگ‌های انگلیسی در ماشین، آشپزخانه، یا حمام گوش کنید؛ و وقتی موسیقی‌ای را که دوست دارید انتخاب می‌کنید، می‌توانید آن را بارها و بارها گوش دهید بدون آنکه خسته شوید.


•    فرهنگ انگلیسی را به ما آموزش می‌دهند


موسیقی به ما در مورد فرهنگ انگلیسی زبانان بینش می‌دهد که بفهمیم آن‌ها چگونه فکر و احساس می‌کنند. آشنایی با آهنگ‌های معروف و هنرمندان به شما امکان این را می‌دهد که با دوستان انگلیسی زبان خود در مورد آن‌ها صحبت کنید.

 

چگونگی آموزش موزیکال زبان انگلیسی: راهکارهای عالی


قبل از شروع باید آهنگ‌هایی را که می‌خواهید یاد بگیرید انتخاب کنید. این کار مهم است چون خیلی از آهنگ‌ها هستند که شما را به تله می‌اندازند، مثل:


•    آهنگ‌هایی که از ادبیات مشکل استفاده می‌کنند و به‌طور معمول از آن زبان استفاده نمی‌شود.
•    آهنگ‌هایی که به‌روز نیستند (هیچ مخالفتی با هنرمندانی نیست که دارای موقعیتی مناسب هستند، اما اگر هدف برقراری ارتباط با انگلیسی زبانان باشد، مؤثرتر است که از موسیقی‌هایی یاد بگیریم که در آن‌ها از زبان معمول استفاده شده است).
•    آهنگ‌هایی که خیلی سریع خوانده می‌شوند (برای یادگیری مشکل هستند).
•    آهنگ‌هایی که متن آن‌ها در دسترس نیست.

در اینجا راهکارهایی را ارائه می‌دهم که به شما کمک می‌کند تا موسیقی مناسب برای یادگیری زبان را انتخاب کنید:

 

1.    برای پیدا کردن آهنگ‌ها به مکان درست بروید.


•    می‌توانید در سایت‌هایی که ویدیو می‌گذارند به جستجو بپردازید مثل یوتیوب یا ویمو. آن‌ها آرشیو وسیعی از موزیک ویدیوهایی دارند که بعضی از آن‌ها زیرنویس و متن شعر را به انگلیسی دارند.
•    می‌توانید به اسپاتی فای مراجعه کنید چون آن‌ها مجموعه¬ی بزرگی دارند. همین‌طور از این نظر مفید است که می‌توانید آهنگ‌های مد روز را پیدا کنید.

•    راه خوب دیگر فلوانت یو است. راهی عالی برای یادگیری انگلیسی از طریق ویدیوهای روزمره است. در اینجا همه نوع ویدیوی سرگرم کننده موجود است. صدها ویدیو وجود دارد که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید. پس مطمئن باشید که می‌توانید ابزاری را در اینجا پیدا کنید که برای یادگیری زبان شما مناسب است.

 در هر سطح زبانی که باشید از مبتدی تا در حد بومی زبان، چیز فوق‌العاده‌ای در این مجموعه برای فراگیران زبان وجود دارد. فقط یک نگاه بیندازید، وقتی ویدیوها را نگاه می‌کنید می‌بینید که آن‌ها موضوعات مختلفی دارند و حوزه‌های علاقه‌ی مختلفی را پوشش می‌دهند.

 

2.    آهنگ‌های درست را انتخاب کنید.


•    موسیقی‌ای را که دوست دارید، انتخاب کنید. اگر واقعاً از موسیقی لذت نبرید، یادگیری از طریق موسیقی هیچ فایده‌ای ندارد؛ و خیلی زود سبب خستگی می‌شود.

•    موسیقی‌ای را پیدا کنید که در آن از زبان درست استفاده می‌شود. متن آهنگ باید لغات رایج داشته باشد و نباید برای شما خیلی سخت یا آسان باشد.

•    چیز دیگری که باید به آن توجه کرد این است که بعضی اوقات خواننده‌ها یک صدا را به‌طور واضح تلفظ نمی‌کنند. شاید موزیک هوی‌متال برای شروع خوب نباشد.

•    شما ممکن است آهنگ‌هایی را بخواهید که داستانی را تعریف می‌کنند؛ که سبب می‌شود راحت‌تر آن‌ها را بفهمید و تصویرسازی کنید. اگر واقعاً مبتدی هستید ممکن است حتی بخواهید آهنگ‌های کودکان یا آوازهای دیسنی را یاد بگیرید.

•    برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق موسیقی می توانید با موسیقی پاپ شروع کنید و سپس آن را عوض کنید. معمولاً موسیقی پاپ رمانتیک است و درباره‌ی عشق است؛ که خیلی خوب است چون لغات زیادی در آن تکرار می‌شود. وقتی برای تغییر آماده بودید، می‌توانید ژانرهای دیگر موسیقی را امتحان کنید که دایره‌ی وسیع‌تری از لغات را داشته باشد.

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 4.78 از 9 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۸/۵/۲۷ 8/18/2019 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/یادگیری-زبان-انگلیسی-از-طریق-موسیقی

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture