Loading...
دسته:
زیر دسته:
58نحوه تولید حروف بی صدا و صدادار
57الفبای آوایی
56سطوح زبان انگلیسی
55واژه سازی و اصطلاحات لغوی
54کلمات چگونه شکل گرفته اند
53معنی کلمات چیست
52بعد اسم چه می آید
51تدریس عبارات اسمی
50Introducing nouns
49Multi_word phrasal verbs Teacher Knowledge
48Teacher Knowledge Auxiliaries Modals
47Teaching verbs Teacher Knowledge
46Aspect Teacher Knowledge
45Verb tenses Teacher Knowledge
44پرسش سوال Teacher Knowledge
43 clauses Teacher Knowledge
42ساختار جمله بندی Teacher Knowledge
41Teacher Knowledge
40تکنیک ان ال پی برای یادگیری زبان
39روش های مختلف برقراری ارتباط
38آموزش محتوا محور زبان
37بهترین روش یادگیری املای زبان انگلیسی
36مهارت ترجمه تخصصی
35بهترین روش آموزش زبان به کودکان چیست
34کتاب Got it
33ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی
32راهکارهای ایجاد محیطی مثبت برای یادگیری
31ده دیدگاه متفاوت برای تدریس زبان در شرایط متفاوت
30یادگیری کلمات انگلیسی
29ارزیابی یادگیری AFL
28بازی با کلمات انگلیسی
27بازیهای نمایشی
26گرامر زبان انگلیسی برای مکالمه
25آموزش انگلیسی با کاردستی
24چه چیز یک معلم را موفق می کند
23محیط آموزش زبان انگلیسی
22American English File
21چگونه یک معلم زبان باشیم
20توانش زبانی کنش زبانی
19چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
18چرا کودکانمان گریه می کنند
17بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان
16اختلال پردازش حسی
15مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
14خرید کتاب Hey There
13کلمات کمیت در انگلیسی
12راهکار ایجاد محیطی امن برای یادگیری
11ورزش و فعالیت بدنی در کلاس زبان
10آموزش زبان از طریق رقص بخش اول
9آموزش مبتنی بر بازی در سیستم آموزشی مدرن
8یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی
7چگونه به کودکان انگلیسی درس بدهیم
6انگلیسی استاندارد چیست
5تدریس زبان در خارج از کشور
4شش راهکار برای تدریس آنلاین
3ژان پیاژه
2ترفندها و راهکارهای تدریس در مهدکودک
1داستان های انگلیسی کودکان

روش های مختلف برقراری ارتباط

روش های مختلف برقراری ارتباط

روش های مختلف برقراری ارتباط بین انسان‌ها وجود دارد. بعضی افراد با نگاه کردن در چشم دیگران، بر زبان خود تأکید می‌کنند. بعضی دیگر با حرکات دست و برخی با استفاده از زبان بدن (body language)، مفاهیم را منتقل می‌کنند. کودکان هم خیلی پیش از آن‌که زبان باز کنند، با گریه با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. کودکان ناشنوا با بستن چشم‌های خود، افراد دور و بر خود را نادیده می‌گیرند.

حتما صفحه آموزش زبان انگلیسی ما را اینجا مطالعه کنید.

 

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

ارتباط برای تجربه‌ی انسان ضروری است، اما با وجود آن بازهم دچار سوءتفاهم می‌شویم. مردم هر کدام به شکل منحصر به فرد خود در طول روز، بارها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. پیام‌هایی که ما می‌فرستیم اغلب پیچیده هستند و خیلی راحت امکان دارد اشتباه برداشت شوند. هر شخصی به یک شکل ارتباط برقرار می‌کند، اما این پایان کار نیست و زبان انگلیسی هم از این قائده مستثنی نیست

آیا برقراری ارتباط مختص انسان است؟

آیا برقراری ارتباط مختص انسان استانسان‌ها در قلمرو حیوانات، تنها کسانی نیستند که به روش‌های پیش بینی نشده‌ای خود را ابراز می‌کنند. زنبورها هم برای آن‌که منبع فراوان غذایی که پیدا کرده‌اند را به سایر زنبورهای کندو نشان دهند، راه متفاوتی دارند. آن‌ها می‌رقصند: رقصی در شانه‌ی عسل که مکان گل‌ها (و گرده‌ی گل‌ها) را به اطلاع بقیه‌ی زنبورهای کندو می‌رساند.

جهت‌یابی حرکات زنبور و تعداد حرکات او، مسافت گل‌ها از کندو و جهتی که زنبورها باید به طرف آن حرکت کنند تا بتوانند از منبع غذا استفاده کنند را نشان می‌دهد. دو نوع رقص وجود دارد که زنبورهای جوینده‌ی غذا، انجام می‌دهند: رقص دایره وار که در آن دور دایره‌ای کوچک حرکت می‌کنند (زمانی انجام می‌شود که منبع غذا نزدیک است) و رقص دم جنبانی که دقیقاً مسافت و جهت منبع غذا را نسبت به کندو توصیف می‌کند (زمانی انجام می‌شود که منبع غذا کمی دورتر است).

 مانند انسان‌ها، زنبورهای مختلف به روش های مختلف برقراری ارتباط روی می آورند. پس هر رقصی منحصر به همان زنبوری است که آن را اجرا می‌کند و رقص‌ها بر اساس موقعیت‌هایی که در آن قرار می‌گیرند اجرا می‌شوند. مثلاً بعضی از زنبورهای عسل اروپایی رقص دم جنبانی را اجرا می‌کنند زمانی که منبع غذا بیش از صد متر دور است،

درحالی که بقیه مثل بعضی از زنبورهای هندی، این رقص را زمانی انجام می‌دهند که منبع غذا فقط چند متر آن طرف تر قرار دارد. هنگامی که سایر زنبورها به رقص نگاه می‌کنند، به آنچه آن زنبور می‌خواهد با حرکاتش بگوید، توجه می‌کنند، به گونه‌ای که آن‌ها می‌توانند بفهمند برای منبع بزرگ غذا باید به کجا بروند. ما می‌توانیم از زنبورها راهکارهایی درباره‌ی نحوه‌ی برقراری ارتباط خوب و به اشتراک گذاشتن اطلاعات با دیگران را یاد بگیریم.

 

برای ارتباط بهتر چه باید کرد؟

خوب گوش کنید

خوب گوش کنیدبه مخاطب خود، دلیلی برای شنیدن حرف‌هایتان ارائه دهید. گوش کردن برای داشتن ارتباط مؤثر، بسیار مهم است. بدون این‌که بفهمیم واقعاً چه چیزی مورد مکالمه است، مانند کودک ناشنوایی هستیم که به راحتی چشم‌هایش را به‌عنوان اعتراض می‌بندد. بعضی‌اوقات خوب شنیدن خیلی مشکل است، خصوصاً وقتی سعی داریم روی شخصی یا پیامی تمرکز کنیم.

چیزی که ممکن است به ما کمک کند، تمرکز بر روی هدفمان است. به چشم‌های دیگران نگاه کنید و به آن‌ها نشان دهید که به حرفشان، توجه دارید. به‌جای آن‌که به این توجه کنید که پیام چگونه انتقال داده می‌شود، به آنچه گفته می‌شود، توجه کنید و تا جایی که امکان دارد از حواس‌پرتی پرهیز کنید. بسیاری از خردمندان توصیه کرده‌اند، به یک دلیل به ما دو گوش و یک زبان داده شده و آن این است که یادمان باشد هنگام مکالمه با دیگران، از آن‌ها متناسب با هم استفاده کنیم.

 

 

عکس العمل نشان دهید

عکس العمل نشان دهیدعکس العمل نشان دهید، اما سعی نکنید مخاطبتان را از مشکلش نجات دهید. ما طی مکالمه، در مقایسه با زمانی که صرف تأیید صحبت‌های دیگران می‌کنیم، زمان کمتری را به گوش دادن به حرف‌های آن‌ها اختصاص می‌دهیم و به‌جای آن به راه‌های پاسخ دادن فکر می‌کنیم یا به دنبال راه‌هایی برای نجات شخص مقابل از یک مشکل هستیم.

ما می‌خواهیم مشکل را حل کنیم و سعی می‌کنیم سخن را با تحمیل راه حل‌های خودمان به شخص پایان دهیم، حال چه از ما درخواست کمک شده باشد و چه نشده باشد.

 به‌جای راه حل‌های تکراری، چیز جدیدی را امتحان کنید:
به هرچه که می‌شنوید، پاسخ دهید. بگذارید آن شخص بفهمد که به حرفش گوش داده‌اید؛ اما سعی نکنید یک قهرمان باشید. به‌جای نجات او، با دقت به حرف‌هایش گوش کنید و بفهمید که چه می‌گوید. ازنشان دادن عکس العمل نترسید اما نصیحت خود را برای وقت دیگری نگه دارید.

 

اطلاعات مفید را به اشتراک بگذارید

اطلاعات مفید را به اشتراک بگذاریدیکی از روش های مختلف برقراری ارتباط این است که زمانی که برانگیخته می‌شوید واکنش مفید و صادقانه‌ای ارائه دهید. اطلاعات مفید را به اشتراک بگذارید اما اجازه ندهید تعصبات شخصی یا انگیزه‌های نهفته به مکالمه‌ی شما نفوذ کند. با این جمله شروع نکنید که احساس شما را درک می‌کنم، بیشتر مردم تا حدودی از این جمله آزرده خاطر می‌شوند و در خوش ‌بینانه‌ترین حالت، جمله‌ای نظیر این نامناسب است.

همدردی را با همدلی مخلوط نکنید و با ادعای این‌که شما هم چنین تجربه‌ای داشته‌اید، تجربه‌ی شخص دیگری را کوچک جلوه ندهید. با دو گوش بشنوید و با یک زبان حرف بزنید. رقص ارتباط انسان‌ها با هم باید به دقت طراحی شود و وقتی خوب اجرا شود، همه‌ی ارتباطات بهبود می‌یابد. رقص ما نه تنها به ما اجازه می‌دهد تا اطلاعات را دقیق‌تر و مؤثرتر انتقال دهیم، بلکه به ما نشان می‌دهد که صادقانه به دیگران گوش کنیم و آن‌ها هم به ما گوش کنند. به ما کمک می‌کند تا اولین قدم‌ها را به سمت فهم بیشتر و رابطه‌ی بهبود یافته با افراد اطرافمان برداریم.
 


نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 3.5 از 2 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ 12/30/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/روش-های-مختلف-برقراری-ارتباط

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture