Loading...
دسته:
زیر دسته:
58نحوه تولید حروف بی صدا و صدادار
57الفبای آوایی
56سطوح زبان انگلیسی
55واژه سازی و اصطلاحات لغوی
54کلمات چگونه شکل گرفته اند
53معنی کلمات چیست
52بعد اسم چه می آید
51تدریس عبارات اسمی
50Introducing nouns
49Multi_word phrasal verbs Teacher Knowledge
48Teacher Knowledge Auxiliaries Modals
47Teaching verbs Teacher Knowledge
46Aspect Teacher Knowledge
45Verb tenses Teacher Knowledge
44پرسش سوال Teacher Knowledge
43 clauses Teacher Knowledge
42ساختار جمله بندی Teacher Knowledge
41Teacher Knowledge
40تکنیک ان ال پی برای یادگیری زبان
39روش های مختلف برقراری ارتباط
38آموزش محتوا محور زبان
37بهترین روش یادگیری املای زبان انگلیسی
36مهارت ترجمه تخصصی
35بهترین روش آموزش زبان به کودکان چیست
34کتاب Got it
33ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی
32راهکارهای ایجاد محیطی مثبت برای یادگیری
31ده دیدگاه متفاوت برای تدریس زبان در شرایط متفاوت
30یادگیری کلمات انگلیسی
29ارزیابی یادگیری AFL
28بازی با کلمات انگلیسی
27بازیهای نمایشی
26گرامر زبان انگلیسی برای مکالمه
25آموزش انگلیسی با کاردستی
24چه چیز یک معلم را موفق می کند
23محیط آموزش زبان انگلیسی
22American English File
21چگونه یک معلم زبان باشیم
20توانش زبانی کنش زبانی
19چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
18چرا کودکانمان گریه می کنند
17بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان
16اختلال پردازش حسی
15مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
14خرید کتاب Hey There
13کلمات کمیت در انگلیسی
12راهکار ایجاد محیطی امن برای یادگیری
11ورزش و فعالیت بدنی در کلاس زبان
10آموزش زبان از طریق رقص بخش اول
9آموزش مبتنی بر بازی در سیستم آموزشی مدرن
8یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی
7چگونه به کودکان انگلیسی درس بدهیم
6انگلیسی استاندارد چیست
5تدریس زبان در خارج از کشور
4شش راهکار برای تدریس آنلاین
3ژان پیاژه
2ترفندها و راهکارهای تدریس در مهدکودک
1داستان های انگلیسی کودکان

بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان

بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان، همراه با سرگرمی پخش می‌شوند. انتخاب آهنگ مناسب یادگیری زبان انگلیسی خیلی مهم است، این که موزیکی را انتخاب کنید که فرزند شما دوست دارد.

 

بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان

 

آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان

•    خیلی طولانی نباشند (یک تا سه بیت)
•    خیلی تند خوانده نشوند (برای همراهی آسان باشند)
•    به زبان انگلیسی محاوره باشند (لغات جدید و مشکل زیادی در آن نباشد)
•    واضح باشند (بتوانید به راحتی تمام کلمات آن را بشنوید)

 

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

یادگیری زبان برای کودکان بین پنج تا دوازده سال

آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان را به گونه‌ای انتخاب کنید که کلمات قافیه‌دار زیادی در آن‌ها باشد و قافیه‌های تکرار شونده داشته باشند. این باعث می‌شود کودکان راحت‌تر لغات جدید را یاد بگیرند و بتوانند با آهنگ همراهی کنند. ویدیوهای بخوان و یاد‌بگیر کمبریج، راه خوبی برای یادگیری زبان هستند.

فرزند شما همچنین می‌تواند اشعار کودکانه و بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان را همراهی کند. با این اشعار می‌توان تعداد گوناگونی از لغات را تمرین کرد. به‌عنوان مثال: در مورد اعداد (ده تا در تختخواب)، در مورد حیوانات (مک دونالد پیر یک مزرعه داشت)، در مورد رنگ‌ها (می‌توانم یک رنگین کمان را بخوانم) مناسب هستند. همچنین در مورد هوا (عنکبوت اینسی وینسی)، در مورد وسایل نقلیه (چرخ‌های اتوبوس)، در مورد چپ وراست (دستکشتو درست پوشیدی)، در مورد اعمال (اگر خوشحال و خندانی)، در مورد مواد (این‌طوری آجرها را می‌گذاریم) خوب هستند.

 

آموزش زبان نوجوانان سیزده تا هیجده سال

نوجوانان برای تلفیق علائق خودشان با یادگیری زبان از بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان بهره می‌گیرند. اگر فرزند شما به یک آهنگ علاقه‌مند است خیلی قاطعانه آن را یاد خواهد گرفت. به فرزند خود یادآوری کنید که آهنگ‌های پاپ گاهی اوقات از زبان محاوره یا غیررسمی در یادگیری زبان با آهنگ استفاده می‌کنند. مهم است که یاد بگیرد که زبان انگلیسی در موقعیت‌های مختلف متفاوت است. به‌عنوان مثال انگلیسی بکار رفته در یک آهنگ پاپ را اگر در متن نوشتاری رسمی استفاده کنیم صحیح نیست.

 

تلفظ کلمات انگلیسی

آواز خواندن و همخوانی با بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان راه خوبی هستند. آوازخوانی برای یادگیری قافیه در یک‌زبان؛ به ما کمک می‌کند تا یاد بگیریم چطور لغات دریک گفتار به هم‌پیوسته و مرتبط، به یکدیگر متصل می‌شوند. انتخاب بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان می‌تواند حتی برای بومی‌های یک‌زبان, چالش برانگیز باشد. پس با انجام مراحل ساده‌ی زیر به فرزندتان کمک کنید:

1.    متن بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان را می‌توانید به صورت آنلاین پیدا کنید. همچنین برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید, موزیک ویدئویی با زیرنویس پیدا کنید. به‌عنوان مثال، بخوان و یاد‌بگیر برای کودکان کم سن و سال خیلی مناسب است.
2.    متن آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان را بلند بخوانید, هر لغتی را که بلد نیستید در دیکشنری پیدا کنید.
3.    به آهنگ گوش دهید و همزمان با آن متن آن را نیز بخوانید. فرزند خود را تشویق کنید که با آهنگ همراهی کند.
4.    وقتی آماده بود سعی کنید بدون نگاه کردن به متن آهنگ انگلیسی را بخوانید.
5.    به یاد داشته باشید که کودکان نمی‌توانند به‌طور دقیق و عالی، متن آهنگ را بفهمند! در واقع بارها تکرار کردن آن، می‌تواند مؤثر باشد.

بعضی بچه‌ها انگلیسی حرف زدن برایشان مشکل است چون خجالتی هستند و اعتماد به نفس ندارند. آواز خواندن در جمع می‌تواند به آن‌ها کمک کند. این کار باعث می‌شود که فضای امنی برایشان ایجاد شود تا بتوانند تمرین کنند که خودشان را با صدای بلند بیان کنند. وقتی فرزندتان در خانه آواز می‌خواند از بقیه‌ی افراد خانواده بخواهید به او ملحق شوند. لازم نیست اهل موسیقی باشند, فقط کافی است مشتاق باشند.

 

بهبود تلفظ کلمات انگلیسی

وقتی یک‌زبان جدید یاد می‌گیرید، صداهای غیرمعمول زیادی را می‌شنوید که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید. آواز خواندن به ما کمک می‌کنند که دهان ما شکل صحیح را برای تولید صداهای جدید به صورت بلند و واضح به خود بگیرد. آواز خواندن همین‌طور به ما کمک می‌کند که بفهمیم صداهای قوی‌تر و صداهای ضعیف‌تر چگونه در زبان انگلیسی، به‌گونه‌ای متفاوت تلفظ می‌شوند.

 

راهکارهای یادگیری زبان برای کودکان پنج تا دوازده سال

با آهنگ‌های آوایی و بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان, همراهی کنید. این کار راه خوبی برای تمرین آواهای مختلف زبان انگلیسی است.
•    تلفظ صداهای یک حرفی را تمرین کنید (مثلاً a b c). به یوتیوب مراجعه کنید و آوازهای آوایی انگلیسی را جستجو کنید.
•    تلفظ صداهای دو حرفی را تمرین کنید (مثلاً ou ue ch th). به یوتیوب مراجعه کنید و گراف‌های آوایی مرحله‌ی سه را جستجو کنید.

 

راهکارهای یادگیری برای نوجوانان سیزده تا هیجده سال

انتخاب بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان, گام اول است. سپس متن آهنگ مورد علاقه‌ی فرزندتان را چاپ کنید. زیر بعضی از لغات خط بکشید. تعداد هجاهای لغات خط کشیده شده را حدس بزنید. به آهنگ گوش دهید و ببینید چند تا از آن‌ها را درست گفته است. آیا هجاهایی بودند که قوی‌تر تلفظ می‌شوند؟ حالا سعی کند با آهنگ همراهی کند. برای سخت‌تر کردن این چالش، از کودک خود بخواهید که همراه با هجاهایی که محکم‌تر تلفظ می‌شوند, دست بزند.

حتما صفحه رسمی اینستاگرام آموزشگاه زبان خزائلی را اینجا دنبال کنید.

 

یادگیری مهارت خواندن

هر فرصتی برای گوش دادن به بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان مفید است. حتی اگر فقط گذاشتن موزیک هنگام صرف غذا یا وقت بازی یا هنگام مسافرت باشد. اما اگر بخواهید واقعاً انگلیسی فرزندتان بهبود یابد، باید با دقت به  آهنگ‌های انگلیسی گوش دهد. زمانی را برای فهم متن آهنگ اختصاص دهید تا در مورد معنای آن فکر کند.

•    متن بعضی از بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان را چاپ کنید. خط‌ها و ابیات را قیچی کنید. از فرزند خود بخواهید که ترتیب درست ابیات را حدس بزند. بعد برای این که بفهمید درست است، به آهنگ گوش بدهید.
•    برای آماده شدن امتحان انگلیسی کمبریج، کودکان باید تمرین فکر کردن به ایده‌ی اصلی متن را داشته باشند. می‌توانید از متن آهنگ‌ها برای تمرین این نوع از مهارت خواندن استفاده کنید. کودک خود را تشویق کنید که در مورد معنا و احساس آهنگ فکر کند. برای این آهنگ چه ویدئویی مناسب است؟ می‌توانید از اجرای فرزندتان فیلم بگیرید؛ و بعد به موزیک ویدیوی اصلی نگاه کنید. آیا ایده‌ها مشابه بودند یا متفاوت بودند؟

 

یادگیری مهارت نوشتن

•    آوازها می‌توانند منبع الهام خوبی برای خلاقیت در نوشتن باشند. به بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان گوش کنید. بعد از گوش دادن, ده تا بیست ثانیه مکث کنید. سپس از کودک خود بخواهید هر چه را که به فکرش می‌رسد بکشد. دوباره به مدت ده تا بیست ثانیه دنباله‌ی آهنگ را گوش کنید. مکث کنید و دوباره از او بخواهید همان کار را بکند. تا زمانی که آهنگ تمام شود این کار را بکنید. فرزند شما باید چندین نقاشی داشته باشد. از او بخواهید یک داستان کوتاه در مورد تصاویری که کشیده بنویسد.


یادگیری مهارت شنیدن

•    برای کمک به فرزندتان برای تمرین با دقت شنیدن، بازی‌های سرگرم‌کننده‌ای انجام دهید. ده لغت از متن آهنگ، انتخاب کنید. سپس دو یا سه لغت اضافی که در آهنگ نبود را انتخاب کنید. لغات را نامرتب بنویسید و فهرست را به فرزندتان بدهید. آهنگ را پخش کنید و از او بخواهید کلماتی را که می‌شنود علامت بزند.
•    چند متن آهنگ را چاپ کنید. پنج تا ده تا از لغات آن را تغییر دهید. به آهنگ گوش دهید. از کودک خود بخواهید که لغات متفاوت را مشخص کند. مثلاً در آهنگ انگلیسی کمبریج، رفتن به شهر، قسمت اول. شما می‌توانید بعضی از اسامی را تغییر دهید. شهر را به روستا، اتوبوس را به قطار، دوستان را به خانواده یا استخر را به دریا تغییر دهید.
•    از کودکتان بخواهید به آهنگ گوش دهد و برای هر بیت، حرکتی به‌خصوص انجام دهد. بعد از او بخواهید که آن رقص را به شما یاد بدهد. آیا می‌دانید که حرکات باعث می‌شوند کودکان لغات جدید را یاد بگیرند و به خاطر بیاورند؟ تحقیقات نشان داده است که رقص باعث تقویت حافظه، درک و تمرکز در تمام سنین می‌شود. پس از تمام خانواده بخواهید که به شما ملحق شوند!
•    کودکان کم سن و سال هم می‌توانند این کار را تمرین کنند. می‌توانید از آهنگ‌های « بخوان و یاد بگیر» استفاده کنید. می‌توانید آن‌ها را به صورت رایگان دانلود کنید.
 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 3 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۸/۱۱/۳ 1/23/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/انتخاب-آهنگ-مناسب-یادگیری

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture