Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060

شانزده راهکار برای آن که بهترین معلم EFL باشید:

بهترین معلم آموزگاه زبان خزایلی

برای تدریس زبان انگلیسی تنها دانش زبانی کافی نیست. در کنار دانش زبانی راه های زیادی وجود دارد که شما را به بهترین معلم زبان انگلیسی تبدیل می کند. خلاقیت، به روز بودن، برقراری ارتباط درست با زبان آموز و هزاران راه دیگر. در این مقاله به برخی از این راه کار ها اشاره کرده ایم. 

 

نویسنده: محمد رمضان
مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

1.    نام دانش آموزان خود را یاد بگیرید

اگر نام دانش آموزان خود را زود یاد بگیرید، قادر خواهید بود کلاستان را بهتر کنترل کنید و احترام بیشتری به دست می‌آورید. اگر از آن دسته افرادی هستید که حافظه‌ی ضعیفی برای اسامی دارید، از دانش آموزان بخواهید هرکدام یک عکس خود را بیاورد و نامش را زیر عکسش بنویسید. اگر دانش آموزان را با نام هایشان صدا کنید، تحت تأثیر شما قرار می‌گیرند.

 

2.    از هما ن ابتدا اقتدار خود را نشان دهید

از همان روز اول یک سیستم ارتباطی را در کلاس به وجود بیاورید. خیلی سریع به صورتی دوستانه و در عین حال قاطعانه به هدایت کلاس بپردازید.

 

3.    کاملاً آماده باشید

شما باید از لحاظ فکری کاملاً برای هر درسی آماده باشید. باید بدانید که چه فعالیت‌هایی باید انجام شود و هر فعالیتی چقدر زمان می‌برد. همین‌طور باید یک فعالیت اضافه آماده داشته باشید، برای زمانی که وقت اضافه می‌آورید.

 

4.    همیشه وقتی برای هر درسی آماده می‌شوید، نیازهای فراگیران را در نظر داشته باشید

دانش آموزان شما چرا انگلیسی می‌خوانند؟

در آینده آن‌ها چگونه از زبان انگلیسی استفاده خواهند کرد؟ چه چیزی نیاز دارند یاد بگیرند؟ پاسخ به این سؤالات به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید که چه چیز باید یاد بدهید و چگونه به بهترین معلم زبان انگلیسی تبدیل شوید؟ و باید بدانید روی چه چیزهایی باید تمرکز داشته باشید.

 

5.    برای ایجاد تغییر در برنامه‌ی درسی خود آماده باشید

اگر درسی را که آماده کرده‌اید، خوب کار نکند، نگران تغییر دادن آن نباشید. نسبت به دانش آموزان و شرایط دورو بر خود حساس باشید.

 

6.    از آنچه فراگیران تاکنون می‌دانند، آگاهی داشته باشید

این یک فرآیند در حال پیشرفت است. دانش آموزان ممکن است تاکنون نکات گرامری یا لغاتی را یاد گرفته باشند. اساس درس خود را بر مبنای دانش قبلی آن‌ها قرار دهید و در مورد آنچه نمی‌دانند اطلاعات بیشتری ارائه دهید.

 

7.    دانش کافی در مورد گرامر داشته باشید

برای تدریس EFL نیازی نیست که یک زبان‌شناس باشید. تمام آنچه باید بدانید را می‌توانید با خواندن کتاب‌های دانش آموزان کسب کنید. اغلب قواعد و توضیحات در مورد ساختارها در کتاب دانش آموزان، قابل دسترس تر و واقعی تراز سایر کتابهاست.

 

8.    در مورد فرهنگ دانش آموزان خودآگاهی داشته باشید

فرهنگ فراگیران می‌تواند ابزار با ارزشی برای تدریس باشد. آگاهی از فرهنگ آن‌ها می‌تواند توانایی شما را برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانش آموزانتان بالا ببرد.

 

9.    از نظر لغوی به کتاب نچسبید

هر لغت، نقش، گرامر یا موضوع اضافی که فکرمی کنید دانش آموزان می‌خواهند یا به آن نیاز دارند را اضافه کنید. بهترین معلم زبان انگلیسی کسی است که در حرفه خود دانش زبانی اش را به روز نگه می دارد.

 

10.    فکر نکنید که کتاب دانش آموزان همیشه مورد استفاده است

در بسیاری از فعالیت‌ها باید تغییراتی ایجاد کنید تا قابل استفاده شوند و برخی را باید کاملاً تغییر دهید تا بتوانید از عهده‌ی محتوی درسی بربیایید.

 

11.    لغات را به‌گونه‌ای مؤثر آموزش دهید

اجزای سازنده‌ی زبان، گرامر و نقش‌ها نیستند. ضروری‌ترین چیزی که دانش آموزان باید یاد بگیرند، یادگیری لغات است، بدون آن نمی‌توانید جمله‌سازی کنید چون لغتی ندارید یا حتی نمی‌توانید تلفظ را یاد بگیرید. به دانش آموزان خود کمک کنید تا از لغاتی که در سرخود انبار کرده‌اند استفاده کنند و لغات بیشتری نیز یاد بگیرند.

 

12.    از فعالیت‌های با برنامه‌ریزی بیشتر شروع کنید و به فعالیت‌های با برنامه‌ریزی کمتر برسید

البته همیشه چنین نیست؛ اما معمولاً فعالیت‌های سازماندهی شده تر را قبل از فعالیت‌های راحت‌تر و آزادانه‌تر، ارائه دهید و تمرین کنید.

 

13.    آموزش شنیداری را نادیده نگیرید

شنیدن مهم‌ترین مهارتی است که باید به دانش آموزان خود آموزش دهید

گرچه گوش دادن به یکدیگر و معلم باعث بهبود مهارت کلی شنیداری آن‌ها می‌شود، با این وجود نمی‌تواند جانشینی برای گوش دادن به انگلیسی اصیل باشد. تا آنجا که امکان دارد سعی کنید در موقعیت‌های مختلف دانش آموزان خود را در معرض انگلیسی اصیل قرار دهید. بهترین و واقعی‌ترین روش برای این کار استفاده از ویدیوها و نوارهای صوتی است. ویدیوها انگیزه‌ی بیشتری ایجاد می‌کنند.

 

14.    فعالیت‌های معمولی را به بازی یا مسابقه تبدیل کنید

بسیاری از نکته‌های آموزشی شناخته‌شده را می‌توان به بازی یا فعالیت‌های رقابتی تبدیل کرد. این را ه مطمئنی برای ایجاد انگیزه دردانش آموزان است و آن‌ها را برای کاربر روی زبان فعال می‌کند.

 

15.    با انواع گوناگونی از فعالیت‌ها، دردانش آموزان خود انگیزه ایجاد کنید

با دادن انواع گوناگونی از موضوعات و فعالیت‌های جالب، دانش آموزان شما با انگیزه‌تر و علاقه‌مندتر خواهند شد و علاقه‌ی بیشتری برای تمرین کردن خواهند داشت.

 

16.    فراگیران را در تاریکی رها نکنید

برای آن‌ها توضیح دهید که انتظار دارید در هر درس مشخصاً چه چیز را بیاموزند

 اطمینان حاصل کنید که دانش آموزان می‌دانند که چه کاری انجام می‌دهند و برای چه آن کار را انجام می‌دهند. هر تکلیفی باید به‌گونه‌ای برای آن‌ها توضیح داده شود که بفهمند واقعاً چه کاری را باید انجام دهند.


نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 2 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۶/۶ 8/27/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/شانزده-راهکار-بهترین-معلم-EFL-

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture