Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
35بهترین سایت‌های آموزش زبان انگلیسی
34نحوه تولید حروف بی صدا و صدادار
33الفبای آوایی
32سطوح زبان انگلیسی
31استعاره اصطلاح ضرب المثل کلیشه
30واژه سازی و اصطلاحات لغوی
29کلمات چگونه شکل گرفته اند
28معنی کلمات چیست
27بعد اسم چه می آید
26تدریس عبارات اسمی
25Introducing nouns
24Multi_word phrasal verbs Teacher Knowledge
23Teacher Knowledge Auxiliaries Modals
22تکنیک ان ال پی برای یادگیری زبان
21بهترین روش یادگیری املای زبان انگلیسی
20مهارت ترجمه تخصصی
19بهترین روش آموزش زبان به کودکان چیست
18ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی
17فواید یادگیری زبان برای مغز
16راهکارهای ایجاد محیطی مثبت برای یادگیری
15ده دیدگاه متفاوت برای تدریس زبان در شرایط متفاوت
14آموزش انگلیسی با کاردستی
13چه چیز یک معلم را موفق می کند
12چگونه یک معلم زبان باشیم
11بهترین آهنگ‌های انگلیسی برای یادگیری زبان
10اختلال پردازش حسی
9بیست راهکار برای ایجاد محیطی امن برای یادگیری
8استفاده از فعالیت بدنی در کلاس زبان
7آموزش زبان از طریق رقص بخش اول
6آموزش مبتنی بر بازی در سیستم آموزشی مدرن
5چگونه به کودکان انگلیسی درس بدهیم
4تدریس زبان در خارج از کشور
3شش راهکار برای تدریس آنلاین
2ترفندها و راهکارهای تدریس در مهدکودک
1داستان های انگلیسی کودکان

ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی

ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی برای تدریس زبان انگلیسی, تنها دانش زبانی نیست. در کنار دانش زبانی راه‌های زیادی وجود دارد که شما را به بهترین معلم زبان انگلیسی تبدیل می‌کند. خلاقیت، به روز بودن، برقراری ارتباط درست با زبان آموز و هزاران راه دیگر. در این مقاله به برخی از این راه کار ها اشاره کرده ایم. 

 

ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی

 

نویسنده: محمد رمضان
مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

1.    نام دانش آموزان خود را یاد بگیرید

یک ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی این است که نام زبان‌آموزان را زود یاد بگیرد,  قادر خواهید بود کلاستان را بهتر کنترل کنید و احترام بیشتری به دست می‌آورید. اگر از آن دسته افرادی هستید که حافظه‌ی ضعیفی برای اسامی دارید. بهتر است از زبان‌آموزان بخواهید, هرکدام یک عکس خود را بیاورد و نامش را زیر عکسش بنویسید. اگر زبان‌آموزان را با نام‌هایشان صدا کنید، تحت تأثیر شما قرار می‌گیرند.

 

2.    از همان ابتدا اقتدار خود را نشان دهید

ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی این است که از همان روز اول یک سیستم ارتباطی را در کلاس به وجود بیاورید. خیلی سریع به صورتی دوستانه و در عین حال قاطعانه به هدایت کلاس بپردازید. برای مشاهده پست‌های ما در شبکه‌های اجتماعی, اینستاگرام مدرسه زبان را اینجا دنبال کنید.

 

3.    کاملاً آماده باشید

شما باید از لحاظ فکری کاملاً برای هر درسی آماده باشید. باید بدانید که چه فعالیت‌هایی باید انجام شود و هر فعالیتی چقدر زمان می‌برد. همین‌طور باید یک فعالیت اضافه آماده داشته باشید، برای زمانی که وقت اضافه می‌آورید.

 

4.   دانش‌آموزان شما چرا انگلیسی می‌خوانند؟

 همیشه وقتی برای هر درسی آماده می‌شوید، نیازهای فراگیران را در‌نظر داشته باشید. در آینده آن‌ها چگونه از زبان انگلیسی استفاده خواهند کرد؟ چه چیزی نیاز دارند یاد بگیرند؟ پاسخ به این سؤالات به شما کمک می‌کند تا مشخص کنید که چه چیز باید یاد بدهید. چگونه به بهترین معلم زبان انگلیسی تبدیل شوید؟ و باید بدانید روی چه چیزهایی باید تمرکز داشته باشید.

 

5.    برای ایجاد تغییر در برنامه‌ی درسی خود آماده باشید

اگر درسی را که آماده کرده‌اید، خوب کار نکند، نگران تغییر دادن آن نباشید. نسبت به دانش آموزان و شرایط دورو بر خود حساس باشید.

 

6.    از آنچه فراگیران تاکنون می‌دانند، آگاهی داشته باشید

زبان‌آموزی یک فرآیند در حال پیشرفت است. زبان‌آموزان ممکن است تاکنون نکات گرامری یا لغاتی را یاد گرفته باشند. اساس درس خود را بر مبنای دانش قبلی آن‌ها قرار دهید و در مورد آنچه نمی‌دانند اطلاعات بیشتری ارائه دهید.

 

7.    دانش کافی در مورد گرامر داشته باشید

برای تدریس EFL نیازی نیست که یک زبان‌شناس باشید. تمام آنچه باید بدانید را می‌توانید با خواندن کتاب‌های زبان‌آموزان کسب کنید. اغلب قواعد و توضیحات در مورد ساختارها در کتاب زبان‌آموزان، قابل دسترس‌تر و واقعی‌تر از سایر کتاب‌ها است.

 

8.    در مورد فرهنگ زبان‌آموزان خودآگاهی داشته باشید

فرهنگ فراگیران می‌تواند ابزار با ارزشی برای تدریس باشد. آگاهی از فرهنگ آن‌ها می‌تواند توانایی شما را برای برقراری ارتباطی مؤثر با دانش آموزانتان بالا ببرد.

 

9.    از نظر لغوی به کتاب نچسبید

هر لغت، نقش، گرامر یا موضوع اضافی که فکرمی کنید, زبان‌آموزان می‌خواهند یا به آن نیاز دارند را اضافه کنید. ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی این است که در حرفه خود دانش زبانی‌اش را به روز نگه می‌دارد.

 

10.    فکر نکنید که کتاب زبان‌آموزان همیشه مورد استفاده است

در بسیاری از فعالیت‌ها باید تغییراتی ایجاد کنید تا قابل استفاده شوند. برخی را کاملاً تغییر دهید تا بتوانید از عهده‌ی محتوای درسی بربیایید.

 

11.    لغات را به‌گونه‌ای مؤثر آموزش دهید

اجزای سازنده‌ی زبان، گرامر و نقش‌ها نیستند. ضروری‌ترین چیزی که زبان‌آموزان باید یاد بگیرند، یادگیری لغات است. بدون آن نمی‌توانید جمله‌سازی کنید چون لغتی ندارید یا حتی نمی‌توانید تلفظ را یاد بگیرید. به زبان‌آموزان خود کمک کنید تا از لغاتی که در سرخود انبار کرده‌اند استفاده کنند و لغات بیشتری نیز یاد بگیرند.

 

12.    از فعالیت‌های با برنامه‌ریزی بیشتر شروع کنید و به فعالیت‌های با برنامه‌ریزی کمتر برسید

البته همیشه چنین نیست؛ اما معمولاً فعالیت‌های سازماندهی شده‌تر را قبل از فعالیت‌های راحت‌تر و آزادانه‌تر، ارائه دهید و تمرین کنید.

 

13.    آموزش شنیداری انگلیسی

ویژگی بهترین معلم زبان انگلیسی آموزش مهارت شنیدن  به زبان‌آموزان است. گرچه گوش دادن به یکدیگر و معلم باعث بهبود مهارت کلی شنیداری آن‌ها می‌شود، با این وجود نمی‌تواند جانشینی برای گوش دادن به انگلیسی اصیل باشد. تا آنجا که امکان دارد سعی کنید در موقعیت‌های مختلف زبان‌آموزان خود را در معرض انگلیسی اصیل قرار دهید. بهترین و واقعی‌ترین روش برای این کار استفاده از ویدیوها و نوارهای صوتی است. ویدیوها انگیزه‌ی بیشتری ایجاد می‌کنند.

 

14.    فعالیت‌های معمولی را به بازی یا مسابقه تبدیل کنید

بسیاری از نکته‌های آموزشی شناخته‌شده را می‌توان به بازی یا فعالیت‌های رقابتی تبدیل کرد. این راه مطمئنی برای ایجاد انگیزه در زبان‌آموزان است و آن‌ها را برای کاربر روی زبان فعال می‌کند.

 

15.    با انواع گوناگونی از فعالیت‌ها، در زبان‌آموزان خود انگیزه ایجاد کنید

با دادن انواع گوناگونی از موضوعات و فعالیت‌های جالب، زبان‌آموزان شما با انگیزه‌تر و علاقه‌مندتر خواهند شد و علاقه‌ی بیشتری برای تمرین کردن خواهند داشت.

 

16.    فراگیران زبان انگلیسی را در تاریکی رها نکنید

برای آن‌ها توضیح دهید که انتظار دارید در هر درس مشخصاً چه چیز را بیاموزند. اطمینان حاصل کنید که زبان‌آموزان می‌دانند که چه کاری انجام می‌دهند و برای چه آن کار را انجام می‌دهند. هر تکلیفی باید به‌گونه‌ای برای آن‌ها توضیح داده شود که بفهمند واقعاً چه کاری را باید انجام دهند.

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 3 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۹/۶/۶ 8/27/2020 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/شانزده-راهکار-بهترین-معلم-EFL-

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture