Loading...
آدرس آموزشگاه کرج، رجایی شهر، بلوار رستاخیز، خیابان ۱۲ ام شرقی، پلاک ۱۱۹ تلفن آموزشگاه 02634401060
دسته:
زیر دسته:
69کلاس زبان انگلیسی
68جدیدترین متد آموزش زبان انگلیسی
67آموزشگاه زبان در کرج | آموزشگاه زبان در گوهردشت کرج
66دوره‌ انگلیسی Catch Up
65دوره‌های Reading and Writing
64دوره‌های ترمیک English Time
63دوره‌ Magic Time
62مهدکودک زبان انگلیسی آنلاین
61کارگاه آموزش زبان
60 MESSY PLAY
59بهترین روش یادگیری زبان در منزل
58روش های مختلف برقراری ارتباط
57آموزش لباس پوشیدن به کودکان
56آداب و رسوم جشن سال نو در جهان
55اهداف آموزش پیش دبستانی
54کلاس پیش دبستانی آموزشگاه خزائلی
53آموزشگاه آنلاین زبان در کرج
52چرا یادگیری زبان انگلیسی سخت است
51ایجاد احساس امنیت در کودکان
50راه های کمک به استقلال کودکان
49سلامت عاطفی کودکان
48کودکان چگونه انگلیسی یاد می گیرند
47آموزش ورود به کلاس در Adobe Connect
46بهترین راه آموزش زبان به کودکان
45یادگیری کلمات انگلیسی
44آموزش انگلیسی در خانه برای کودکان
43بازی و کاهش استرس در کودکان
42چرا کودکان زبانهای جدید را بهتر یاد می گیرند
41دلایلی که افراد نمی توانند زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنند
40استفاده از گرامر برای مکالمه
39کتاب خواندن به همراه کودکتان
38انگلیسی حرف زدن در خانه
37انگلیسی زبان پرکاربرد بین المللی
36منشور اخلاقی انضباتی دانش آموزان
35راهنمای استفاده از سایت آموزشگاه خزائلی
34چیزهایی که والدین باید در مورد ویروس کرونا بدانند
33ویروس کرونا چیست
32 راهنمای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در محیط کار
31با اضطراب ویروس کرونا چه کنیم
30راه های انتقال ویروس کرونا ایران
29بهترین روش یادگیری زبان
28مشخصات یک مدرسه خوب
27ده ویژگی ممتاز یک مدرسه خیلی خوب
26آیا خواندن به زبان انگلیسی مشکل است
25چگونه مهارت خواندن را بهبود ببخشیم
24چگونه انگلیسی را بهتر یاد بگیریم
23چگونه می توانیم بهتر انگلیسی صحبت کنیم
22چرا کودکانمان گریه می کنند
21مقایسه حافظه آینده نگر و فرا حافظه افراد بهنجار
20یادگیری زبان از طریق مسافرت
19آموزش نکاتی درباره لمس خوب و بد به کودکان
18آموزش به کودکان درباره لمس خوب و لمس بد
17یادگیری لغات در متن
16آموزش مکالمه زبان انگلیسی به کودک سه ساله
15یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی
14اشتغال مادران کودک زبان‌آموز
13انگلیسی استاندارد چیست
12ژان پیاژه
11فواید کتاب خوانی
10غلبه بر اضطراب جدائی در اولین روز مدرسه
9مکالمه زبان انگلیسی برای کودکان
8راز شگفت انگیز پرورش کودک خوش رفتار
7تئوری های رشد کودک
6کودک نافرمان
5چگونه کودکانی شاد پرورش دهیم
4حسادت بین کودکان
3کنترل عصبانیت
2آموزش استفاده از سرویس بهداشتی برای کودکان
1کمک به کودکان ناتوان در یادگیری

انگلیسی استاندارد چیست؟

انگلیسی-استاندارد-آموزشگاه-خزائلی-کرج

این که انگلیسی استاندارد چیست؟ یک اصطلاح بحث‌انگیز است برای شکلی از زبان انگلیسی که توسط افراد تحصیل‌کرده نوشته و صحبت می‌شود. علامت اختصاری SE هم به معنای انگلیسی نوشتاری استاندارد است. بر طبق گفته‌ی " تام مک آرتور "، آکسفورد (1992):" اصطلاح انگلیسی استاندارد، تعریف ساده‌ای دارد اما به‌گونه‌ای استفاده می‌شود که حتی تحصیل ‌کرده ترین افراد هم ممکن است به طور کامل ندانند که این اصطلاح به چه چیز اطلاق می‌شود ".

 

نویسنده: Richard Nordquist

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

 

مثال‌ها و مشاهدات

•    اصطلاح انگلیسی استاندارد هم به گونه‌های واقعی زبان و هم به نورم ایده آل انگلیسی مورد قبول در اکثر موقعیت‌های اجتماعی اطلاق می‌شود. به عنوان یکی از گوناگونی‌های زبان، انگلیسی استاندارد، زبانی است که در بیشتر صحبت‌های عمومی به کار می‌رود و همچنین در عملکرد معمولی مؤسسات اجتماعی آمریکایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 رسانه‌های خبری، دولت، حرفه‌های مرتبط با قانون، معلم‌های مدارس ما و اساتید دانشگاه‌ها نه‌تنها انگلیسی استاندارد را زبانی می‌دانند که در ارتباطات خود و نوشتارهای بحث‌انگیز به کار می‌رود بلکه آن را زبانی می‌دانند که در صحبت کردن عمومی هم به کار می‌رود. پس انگلیسی استاندارد با آنچه به طور معمول به عنوان زبان یاد داده می‌شود متفاوت است. چراکه کودکان بدون آن‌که آموزش داده شوند، می‌توانند صحبت کنند. (راهنمای امریکن هریتیج برای کاربرد و سبک معاصر. هوگتون میفلین، 2005)

•    ما نیاز داریم که انگلیسی استاندارد را بشناسیم اما باید آن را به شیوه‌ای منتقدانه، تحلیلگرانه و در محتوی تاریخ زبان بشناسیم. همچنین نیاز داریم نظم گونه‌های غیراستاندارد را هم بشناسیم. اگر از این طریق به دستور نویسان خوب و بد نزدیک شویم، مطالعه زبان عامل رهایی بخشی است که نه‌تنها به طور صرف فراگیران را با جایگزین کردن کاربرد اجتماعی نامناسب زبان با کاربرد زبان شناسانه‌ی زبان، از شر این کاربرد رها می‌سازد بلکه مشخص می‌کند که افراد تحصیل‌کرده چه زبانی به کار می‌برند و با چه روش‌های زبان شناسانه‌ای از آن زبان استفاده می‌کنند. (ادوین ال. باتیستلا، زبان نامناسب: آیا بعضی از واژه‌ها بهتر از دیگر واژه‌ها هستند؟ انتشارات دانشگاه آکسفورد،2005).

 

قراردادهای ضمنی کاربرد زبان

قراردادهای کاربرد زبان شناسانه، ضمنی هستند. قوانین انگلیسی استاندارد توسط تریبون مجلس قانون‌گذاری نشده‌اند بلکه بر اساس یک توافق تلویحی در جامعه‌ای از نویسندگان، خوانندگان و ویراستاران به وجود آمده‌اند. این توافق می‌تواند در طول زمان و در یک پروسه‌ی برنامه‌ریزی نشده و غیرقابل کنترل مانند نوسانات مد، تغییر کند.
در سال‌های 1960 هیچ مقام رسمی‌ای تصمیم نگرفته بود که مردان و زنان محترم اجازه دارند به نشانه‌ی احترام کلاه و دستکش خود را در بیاورند، یا در سال‌های 1990 خالکوبی و استفاده از پیرسینگ هم همین حالت را دارد؛ و حتی هیچ مقامی قدرتمندی مثل مائو هم نتوانسته جلوی این تغییرات را بگیرد. در شرایطی مشابه، قرون نویسندگان محترم، با خود انتصابی کردن حافظان زبان، دستورات به فراموشی سپرده را نادیده گرفته‌اند. (استیون پینکر، می 2012).

 

مزیت انگلیسی استاندارد

انگلیسی استاندارد نوع بخصوصی از انگلیسی است که توسط افراد تحصیل‌کرده برای انواع مختلف کلام عمومی که شامل اخبار، انتشارات و مکالمات با افراد غیر صمیمی می‌شود، مناسب شناخته‌شده است. برای دانستن این که انگلیسی استاندارد چیست باید بدانید که انگلیسی استاندارد در سراسر دنیا یکسان نیست. برای مثال: کاربران آمریکایی انگلیسی استاندارد می‌گویند: first floor در حالی‌که کاربران انگلیسی می‌گویند ground floor یا این که آمریکایی‌ها می‌گویند: I have just gotten a letter در حالی که انگلیسی‌ها می‌گویند: I have just got a letter و یا این که آمریکایی‌ها می‌نویسند: center, color درحالی‌که انگلیسی‌ها می‌نویسند centre, colour؛ اما این تفاوت‌های منطقه‌ای در مقایسه با توافق‌نامه‌ای سطح بالا درباره‌ی این که کدام فرم را باید به عنوان استاندارد در نظر گرفت خیلی محدود هستند. با این‌ همه انگلیسی استاندارد هم مانند تمام زبان‌ها در گذر زمان تغییر می‌کند...
مهم این است که بدانیم انگلیسی استاندارد به طور ذاتی برتر از هیچ انگلیسی دیگری نیست: مخصوصاً این که این زبان منطقی‌تر، دستوری‌تر و یا پرمعناتر نیست. فقط این که استفاده از یک فرم استاندارد مورد توافق که توسط همه‌ی کاربران و در هرکجا آموخته می‌شود، عدم قطعیت، سردرگمی، عدم فهمیده شدن و مشکلات برقراری ارتباط را کاهش می‌دهد (آر. ال تراسک فرهنگ گرامر انگلیسی، انتشارات پنگوئن، 2000).

 

منشأ انگلیسی استاندارد

به‌راستی مؤثرترین عامل افزایش کاربرد انگلیسی معیار اهمیت لندن به عنوان مرکز انگلستان بود. زبان لندنی به عنوان یک گویش جنوبی شروع شد و به عنوان یک گویش مرکزی پایان یافت. در قرن پانزدهم گویش متحدی در خاورمیانه متداول شد که زبان لندن هم با آن همراه شد. ما نمی‌توانیم به اهمیت کشورهای شرقی بی‌توجه باشیم که در اصل مسئولیت این تغییر را بر عهده داشتند. حال که دانستیم انگلیسی استاندارد چیست بهتر است این را هم بدانیم که تاریخچه‌ی انگلیسی استاندارد تقریباً تاریخ لندن است. (البرت سی. باگ و توماس کیبل، تاریخ زبان انگلیسی، چاپ پنجم،2002).

 

گونه‌های انگلیسی استاندارد

در حال حاضر چنین چیزی به نام انگلیسی استاندارد وجود ندارد که انگلیسی آمریکایی یا استرالیایی یا غیره نباشد. هنوز یک استاندارد بین‌المللی وجود ندارد. به این صورت که هنوز نشریات نمی‌توانند یک استانداردی برای انگلیسی داشته باشند که در بند ناحیه‌ها نباشد (گونل ملچرز و فیلیپ شاو، انگلیسی‌های دنیا: مقدمه. آرنولد، 2003).

 


Refrence:

نویسنده:

مترجم: رؤیا کریمی جنابی

امتیاز: 5 از 7 رای

تاریخ نشر: ۱۳۹۸/۵/۱۰ 8/1/2019 12:00:00 AM https://khazaelischool.com/articles/انگلیسی-استاندارد-چیست

Publisher Logo
تهیه شده در: مدرسه زبان خزائلی

We hope this article has been helpful

Would you like to rate this article?

دیدگاه شما:


نام کامل
ایمیل(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)
متن پیام

کد زیر را وارد کنید
Captcha Picture